GALERIA wydarzeń

Witamy w dziale galeria

Jasełka w grupie Gumisiów
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych i ciepłych chwil.

Dnia 16.12.2013 r. nadszedł długo oczekiwany przez dzieci moment – Jasełka w grupie 6-latków pani Grażyny i Beaty.  Przedstawienie było wystawiane przez dwa dni: pracownikom przedszkola oraz rodzicom (19.12.13r.). Przygotowanie ich to kilkutygodniowa praca! Pięknie przystrojona sala i żłobek stworzyły miłą atmosferę, a wspaniale powiedziane teksty i stroje aktorów stanowiły dopełnienie spotkania.  Oglądający goście nie kryli wzruszenia. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech.

''Kolęda na ziemi'' - przedstawienie w grupie Pszczółek
Dnia 18.12.2013r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilia z występem dzieci. Zaproszono Szanownych Rodziców dzieci z grupy Pszczółek, aby mogli uczestniczyć w obchodach tak ważnych dla dzieci Świąt Bożego Narodzenia. Do świętej rodziny przyszli trzej królowie, pastuszkowie i dzieci. Recytacja wierszy przez dzieci i śpiew kolęd umiliły wszystkim ten świąteczny czas. Dalej podzielono się opłatkiem, złożone zostały życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.
''Jasełka'' w grupie Smerfów oraz spotkanie z Mikołajem

„Do Betlejem ciemną nocką
idzie Józef z Matką Boską
Gwiazdy Świecą i mrugają
Drogę jasno oświetlają”

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne dekoracje,  opłatek i wzajemne życzenia pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt. Każde dziecko miało swój, choćby maleńki wkład w to przedstawienie. Wykonując kolędy i świąteczne piosenki dzieci wprowadziły nas w cudowną magiczną noc. Goście ze wzruszeniem oglądali piękny program w wykonaniu dzieci. Na zakończenia przedstawienie przybył Mikołaj, który nie tylko dzieci obdarował prezentami, ale i rodziców.

Świąteczne przygotowania w grupie Krasnoludków
Wspólnie z panią najmłodsze przedszkolaki  postanowiły upiec przepyszne pierniczki i ozdobić je jak najbardziej kolorowo. Gdy porządnie umyły ręce, założyły fartuszki, rozpoczęło się ugniatanie i wycinanie przeróżnych kształtów przy pomocy foremek. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy.
Zajęcia florystyczne w grupie ''Elfów''

W dniu 03.12.2013 w grupie 4-latków (Elfy) odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Dekoracja stołu wigilijnego”.

Organizatorem warsztatów była p. Sylwia Ostaszewska-Abramowicz (właścicielka kwiaciarni „Bukiet” w Supraślu).

Pod fachowym okiem p. Sylwii rodzice wraz z dziećmi wykonali świąteczne stroiki, które zabrali do swoich domów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy oraz czekoladowego Mikołaja.

Odwiedziny wolontariuszek z Supraśla

Dnia 20.11.2013r. gośćmi naszego przedszkola były panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzieci powitały je z entuzjazmem. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Babcie nauczyły dzieci piosenek i zabaw, w które same bawiły się będąc w przedszkolu. Goście przygotowali konkurs z zagadkami, nagrodami – własnoręcznie wykonanymi warzywami. Spotkanie zakończyło się zabawami z chustą animacyjną i wspólną dyskoteką.

Dzieci posumowały spotkanie: „Takiej zabawy nie było jeszcze w świecie”.

Zapraszamy Panie ponownie.