Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria wydarzeń

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach wiejskich. Rozpoznawaliśmy zwierzęta nie tylko po ich wyglądzie, ale również po wydawanych odgłosach. Na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej Co słychać na wsi? ćwiczyliśmy buzię i język, naśladując ich sposób porozumiewania się oraz to, w jaki sposób poruszają pyskiem. Nauczyliśmy się rysować świnki, w czym pomógł nam wierszyk wymyślony przez p. Ulę, a odbite na kartce rączki (umoczone w farbie plakatowej) zamienialiśmy w wesołe kurki i kurczątka.

Przy piosence „Trzy kurki” wcielaliśmy się w rolę kurek, które wyszły w pole w poszukiwaniu ziaren. Przy okazji - zupełnie nieświadomie liczyliśmy i uczyliśmy się liczebników głównych i porządkowych w zakresie 6.

Budowaliśmy z klocków zagrody dla zwierząt i umieszczaliśmy w nich poszczególne zwierzęce rodziny, ucząc się nazw zwierząt dorosłych i ich dzieci. Wraz z dziadkiem – właścicielem farmy z piosenki „Dziadek fajną farmę miał” – karmiliśmy zwięrzęta, przygrywając rytmicznie na instrumentach perkusyjnych. Uczestniczyliśmy nawet w warsztatach gry na bębnach djembe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-19

Tematem minionego tygodnia była marcowa pogoda. Dzieci poznały przysłowie W marcu jak w garncu i dowiedziały się, co ono oznacza. Zajączki przypominały sobie nazwy zjawisk atmosferycznych, takich jak: deszcz, wiatr, słońce, śnieg, chmury, burza oraz poznawały oznaczające je symbole graficzne. Gotując „marcową zupę pogodową” wg przepisów proponowanych przez nauczycielkę, doszły do perfekcji - przyrządzając zupę wg własnego pomysłu. I tak – jedni preferowali zupę ostrzejszą z większą ilością piorunów, inni woleli łagodniejszą z dużą dawką słoneczka a jeszcze inni zamiast kminku dosypywali większe ilości wiatru :). Do zabaw w pogodę wykorzystaliśmy nie tylko tzw. kodowanie na dywanie ale również zabawy muzyczno-graficzne i ruchowe z wykorzystaniem piosenki „Deszczyk pada, wieje wiatr”, nagrań odgłosów przyrody oraz instrumentów muzycznych naśladujących dźwięki z otoczenia przyrodniczego (talerze, kij deszczowy, keyboard). W poszukiwaniu zjawisk atmosferycznych ruszyliśmy również w teren. Podczas spaceru oglądaliśmy niebo, obserwowaliśmy i opisywaliśmy pogodę. Słoneczko (a właściwie emotikon w kształcie słoneczka) zachęciło nas również do rozmowy o emocjach i wyrażaniu ich mimiką twarzy a przy pomocy lusterek ćwiczyliśmy tę umiejętność w praktyce. Naszą sympatię do jubilatki – Karolinki wyraziliśmy nie tylko życzeniami ale także pięknym uśmiechem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-26

W minionym tygodniu jakby na nowo odkrywaliśmy świat przez pryzmat wynalazków. Oczywiście zaczęliśmy od zrozumienia pojęcia „wynalazek”, co nie było wcale takie proste. Nie wiedzieliśmy np. czy wynalazkiem jest koń czy dorożka. Z pomocą przyszła nam myszka z bajki, która wymyśliła sposób na podlewanie kwiatów. Potem rozmawialiśmy o wynalazkach tych dużych, umożliwiających loty w kosmos, i tych małych - niemalże niezauważalnych, takich jak: łyżka, kubek, żarówka czy dozownik do mydła. Przy okazji poznaliśmy różne środki transportu, oczywiście wymyślone przez człowieka. Spróbowaliśmy też własnych sił twórczych poprzez konstruowanie z klocków pożytecznych maszyn. I tak powstały maszyny: do zcinania, łupania drzewa, do kręgli, do lodów, do dmuchania balonów, do fajerwerków, do sypania piaskiem, do robienia śniegu.

Tworząc samochody wyklejanką, ćwiczyliśmy nie tylko wyobraźnię i pomysłowość ale również umiejętność rozpoznawania i nazywania podstawowych figur geometrycznych. Z kół powstały też okulary, które rysowaliśmy ilustrując treść wierszyka „Okulary”.

Dzięki współczesnym wynalazkom mogliśmy obejrzeć bajkę muzyczną pt. „Gdzie mieszka leśne echo” w wykonaniu muzyków z Arte-Muza a następnie przy pomocy sprzętu nagłośnieniowego bawiliśmy się elektronicznym echem.

W minionym tygodniu mieliśmy też podwójną okazję do świętowania – urodziny Izy i Michała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-19

Tematem minionego tygodnia były zimowe mistrzostwa sportowe. Dzieci były zachęcane do różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu zimą. Poznały nazwy zimowych dyscyplin i sprzętu sportowego (sanki, narty, łyżwy). Przypomnieliśmy sobie, jak należy być ubranym podczas zabaw na śniegu. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, o tym, jakie zabawy są bezpieczne, a jakie nie, i jak we właściwy sposób korzystać ze sprzętu sportowego. Bawiliśmy się – na świeżym powietrzu i w przedszkolu – w zabawy związane ze śniegiem. Nawet w naszej sali ulepiliśmy prawdziwego bałwana, który był obiektem naszych obserwacji. Na naszych oczach bałwanek zamienił się w wodę i przypuszczaliśmy, że gdy wodę wystawimy na mróz, to z niej znowu zrobi się bałwanek. Niestety w wiaderku z wodą znaleźliśmy jedynie lód a nie naszego bałwanka. Jeszcze długo będziemy rozwijać umiejętności wnioskowania i logicznego myślenia. Przy okazji lepienia bałwanka poznaliśmy dwa pojęcia: koło i kula. Zastanawialiśmy się, jak poruszałyby się samochody, gdyby zamiast kół miały kule. Układaliśmy kule wg wielkości, uzasadniając - dlaczego bałwanki lepi się poczynając od największej kuli.

Przez cały tydzień ćwiczyliśmy sprawność ruchową, zręczność i zwinność. Z panią Magdą jeździliśmy na „nartach”, na „łyżwach” robiliśmy piruety a nawet lepiliśmy kwadratowe bałwanki.

Bawiliśmy się w zimowe zaprzęgi oraz rodzinę bałwankową przy piosenkach Tak się zachmurzyło, Bałwankowa rodzina. Rozwijaliśmy wrażliwość muzyczną również poprzez grę na samodzielnie przyozdobionych bębenkach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-29

W pierwszym tygodniu stycznia rozmawialiśmy o czterech porach roku. Podczas spacerów wspólnie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie (zimno, śnieg, brak liści na drzewach) i mówiliśmy o tym, że jest to związane z obecną porą roku. Dzieci zapoznały się z cechami charakterystycznymi poszczególnych pór roku. Uczyły się posługiwać nazwami kolorów podstawowych. Nabywały umiejętności dostrzegania regularności i następstwa pór roku oraz ćwiczyły łączenie elementów charakterystycznych z konkretną porą roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-30

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie poprzez zabawy dramowe i muzyczne uczyliśmy się kolędy Przybieżeli do Betlejem. Pomogliśmy także smutnym choinkom wystroić je w świąteczne gwiazdki a przy okazji tworzyliśmy podzbiory wg dwóch cech jakościowych. Pani Magda na gimnastyce zabrała nas nawet do krainy wiecznego lodu – na bieguny, gdzie bawiliśmy się razem z pingwinkami i za przykładem niedźwiedzi polarnych chodziliśmy po lodowych taflach. W środę przyczepiliśmy już ostatnią gałązkę w naszym kalendarzu adwentowym, co oznaczało, że jesteśmy gotowi by wspólnie z rodzinami świętować Boże Narodzenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-24

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, kim jest Święty Mikołaj i co to są mikołajki. To właśnie z okazji mikołajek otrzymaliśmy małe niespodzianki i obejrzeliśmy onl-line bardzo pouczające przedstawienie teatralne „Pluszowa opowieść o przyjaźni”.

Próbowaliśmy również zostać pomocnikami Świętego Mikołaja – wspólnie zapakowaliśmy prezenty na sanie wg właściwej kolejności, zapisanej na liście Mikołaja (układając z nich sekwencje rosnące i malejące). Przy okazji porównywaliśmy wielkości i ćwiczyliśmy używanie określeń: mały, mniejszy, najmniejszy, duży, większy, największy.

Za przykładem Toli – bohaterki wiersza W. Szwajkowskiego „napisaliśmy” do Świętego Mikołaja rysunkowe listy, w których opowiedzieliśmy, co chcielibyśmy dostać pod choinkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-30

Chociaż jesienna pogoda kojarzy się ze smutkiem, zajęcia w grupie „Zajączków” sprawiły dzieciom wiele radości. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie – wietrze, chmurach i deszczu. Poznaliśmy Dyzia, który marzył, patrząc na chmurki i za jego przykładem przyglądaliśmy się chmurom – ich kształtom i kolorom, rysowaliśmy deszcz w rytm muzyki i za pomocą słuchu rozpoznawaliśmy wiatr, burzę i rodzaj deszczu (mały, duży, ulewa). Staraliśmy się też samodzielnie stworzyć deszczową muzykę. Poznaliśmy piosenkę Zła pogoda, przy której bawiliśmy się kolorowymi krążkami, zamieniając je w kałuże, parasolki, kierownice i bębenki. Deszczowe kropelki uczyły nas dostrzegać i kontynuować regularności i rytmy oraz grupować elementy według wielkości.

Wiele radości sprawiły nam również urodziny Maksa, któremu prezenty narysowaliśmy na balonikach. Potem za pomocą igiełki pomogliśmy te „prezenty” rozpakować.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-27

Październik w Mróweczkach

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-16

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieliśmy się, co znaczy wyrażenie zdrowe odżywianie i jak wygląda piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczyliśmy się określać, co jest zdrowe, a co nie. Wiemy też, jak ważny dla zdrowia jest ruch, i dlatego chętnie bierzemy udział w zabawach ruchowych. Poprzez zabawę w sklep z owocami i warzywami uczyliśmy się przeliczać w zakresie 1–3.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-30

Zajączki dbają o zdrowie

W przedszkolu rozmawialiśmy nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale również o tym, jak dbać o zdrowie, o wizytach u lekarza i aktywności fizycznej. Słuchaliśmy wierszy: Katar J. Brzechwy i Chory kotek S. Jachowicza. Zapoznaliśmy się również z pracą lekarza pediatry i używanymi przez niego akcesoriami (stetoskop, termometr, wziernik do ucha, szpatułka, strzykawka). Uczyliśmy się, jakich zasad trzeba przestrzegać, kiedy ma się katar (wycieranie nosa chusteczką, zasłanianie buzi w czasie kichania, mycie rąk). Rozmawialiśmy o tym, jak należy się zachowywać podczas wizyty u lekarza. Staraliśmy się przełamywać lęk przed nią poprzez zabawę tematyczną „U lekarza”, w której wcielaliśmy się w role lekarza i pacjenta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-28

W tym tygodniu na podstawie wierszyka o Zuzi uczyliśmy się rysować głowę. Niestety wciąż jeszcze mylą się nam np. rzęsy z brwiami. Poznaliśmy też pojęcia: duży - mały i dzięki temu pomogliśmy dwóm Michałom posegregować ich zabawki. Lepiliśmy z masy solnej, odciskaliśmy w nej nasze dłonie, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i gimnastykowaliśmy się przy muzyce. W tym tygodniu też świętowaliśmy urodziny Lidki, która jako pierwsza z naszej grupy obchodziła swoje święto w przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-16

Cały tydzień uczyliśmy się samodzielności w szatni i w toalecie oraz właściwego zachowania się przy posiłkach. Szczególnie dużo czasu poświęciliśmy na naukę prawidłowego mycia rąk. Mieliśmy też czas na zabawy muzyczno-ruchowe, grę na drewienkach, taniec i malowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-02

Pierwszy miesiąc w przedszkolu za Nami:) Czas płyną na dobrej zabawie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-30

Mróweczki świetnie bawią się w przedszkolu oraz na zajęciach w lesie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-29

Pierwsze tygodnie w grupie Tropicieli to czas na zawieranie nowych znajomości, zapoznanie z Paniami i salą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-28

Zdobywcy we wrześniu wesoło się bawili, przypominali zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania, spacerowali oraz poznawali literki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-28

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W związku z tym przedszkolaki, jak przystało na przyszłych poliglotów,  poznawały podczas zajęć j. angielskiego odpowiednik "Hello " w innych językach: np. włoskie-Ciao , hiszpańskie-Buenos Dias, francuskie-Bon Jour czy niemieckie-Guten Tag. Kolorowaly przy okazji flagi państw europejskich. Oto wyniki ich starań. Zachęcam do słuchania w domu piosenki, która pomogła dzieciom zapamiętać nowe słowa. Link dostępny jest w zakładce j.angielski na stronie przedszkola. Pozdrawiam Małgorzata Narożna- nauczycielka j.angielskiego

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-25

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że należymy do grupy o nazwie „Zajączki”. Nauczyliśmy się wierszyka o zajączkach baraszkujących po ogródku Gosi. Treść wiersza zilustrowaliśmy w dwojaki sposób: zabawą dramową oraz pracą plastyczną. Tydzień był pracowity, bo wybraliśmy, złożyliśmy i ozdobiliśmy nasze znaczki – rozpoznaczki. Nie umiemy jeszcze czytać a dzięki tym znaczkom potrafimy odnaleźć nasze krzesełka i szafeczki w szatni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

Dzieci z grupy Zajączki tęsknią za przedszkolem.... caly czas utrzymują kontakt z nami. Wysyłają zdjęcia, co robią w domu. Sumiennie wykonują przekazane im propozycje zadań. To prawdziwe zuchy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-24

Dzieci z grupy Zajączków są bardzo pracowite. W tym trudnym czasie chętnie pracują w domach z Rodzicami. Tęsknią za przedszkolem, za zabawami z rówieśnikami i za swoimi paniami. wykonują wszystkie propozycje im przedstawione. Brawo Zajączki!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-02

Dzień otwarty w Sportowej Szkole Podstawowej im. Ferdynanta Mareckiego w Supraślu był doskonałą okazją, by poznać środowisko, które już od września stanie się naszą rzeczywistością. Uczniowie wraz z nauczycielami przyjęli nas iście po królewsku. Program artystyczny obejmował występ zespołu p. Janusza Fidziukiewicza, występ grupy teatralnej p. Grażyny Wróblewskiej, występ zespołu tanecznego p. Elżbiety Trochimowicz. My również mieliśmy okazję zaprezentować nasze taneczne umiejętności zdobyte od p. Eli. Pani Ewa Mieleniewska i p. Renata Kryńska z uczniami przygotowali nam zajęcia w szkolnej bibliotece, p. Joanna Muśko zajęcia komputerowe w salce komputerowej, natomiast p. Urszula Gryszko oprowadziła nas po całej szkole i przekazała nam podstawowe informacje, które każdy uczeń powinien posiadać. Pięknie dziękujemy i mówimy: do zobaczenia we wrześniu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Wiemy, jak wyglądają wilki, jelenie, łosie i dziki; czym się odżywiają. Potrafimy nawet odróżnić ich odgłosy. Rozpoznajemy także ich ślady, chociaż z braku śniegu tropiliśmy tylko ich ilustracje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Materiał przyrodniczy, który sami nazbieraliśmy w lesie, posłużył nam m. in. do szeregu zabaw sensorycznych, gdzie zaangażowane były nasze wszystkie zmysły oprócz smaku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Zdobywamy wiedzę i umiejętności służące ochronie środowiska przyrodniczego. Wiemy, jak segregować śmieci i jakie płyną z tego korzyści dla środowska.Poznaliśmy nowe słowo – upcyckling i zobaczyliśmy na filmie różne sposoby powtórnego wykorzystania plastikowych butelkek. My również postanowiliśmy dać „drugie życie” plastikowym pojemniczkom i zrobiliśmy z nich instrumenty (grzechotki). Wiemy również, jak wielkim zgrożeniem dla zwierząt jest zanieczyszczenie wód. Przeprowadziliśmy doświadczenie na ptasich piórkach i sami przekonaliśmy się, że piórko zabrudzone olejem zmienia swoje właściwości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Jesteśmy dumni z naszej koleżanki Julii, która w konkursie piosenki angielskiej zajęła drugie miejsce. Gratulacje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Zajączki omawiały dawne czasy: odkrywały, badały i tworzyły dinozaura. To były ciekawe zajęcia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-04

Zajączki też uczą się kodowania. To pierwsze ich kroki.... były bardzo zainteresowane i aktywne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-04

· 

Z radością informujemy, że dnia 26 lutego w konkursie piosenki w języku angielskimI Can Sing, organizowanym przez PS w Grabówce, Julia Żbikowska z grupy Odkrywców zajęła drugie miejsce wykonując piosenkę Somewhere Over the Rainbow, natomiast Julia Paliwoda z grupy Pszczółki zajęła 3 miejsce śpiewając piosenkę Jungle Bells. Serdecznie gratulujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-28

Zajączki poznają prąd elektryczny. Wiedzą już skąd się wziął i jak bardzo jest nam potrzebny. To ciekawe doświadczenie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-25

Zajączki uwielbiają zabawy muzyczne. a bum, bum rurki to świetna zabawa i nauka jednocześnie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-25

Podróżując po Chinach nie można pominąć pól ryżowych. Ryż to podstawa wyżywienia Chińczyków. Poznaliśmy zatem krok po kroku sposób uprawy ryżu, samodzielnie przygotowaliśmy sałatkę ryżowo-owocową i nauczyliśmy się jeść pałeczkami od 2-letniego Chińczyka. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną, malując chińskie motywy kolorowym ryżem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Podróżując po Chinach odkryliśmy pewne podobieństwo, a mianowicie: zarówno w Chinach jak i w Krakowie odbywa się co roku sylwestrowo-noworoczna parada smoków. Obejrzeliśmy obie parady, porównaliśmy smoki i wykonaliśmy smoki, wzorując się na pomysłach Chińczyków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Mamy to szczęcie, że pani Joanna - mama naszej koleżanki Izy od 16 lat trenuje kung-fu. Dzięki temu możemy na żywo zobaczyć chińską sztukę walki, poznać jej główne zasady i pokrótce historię jej powstania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Panda wielka - bohaterka bajeczki z cyklu „Pandziochy z wartościami” poszukuje imienia. Odkrywcy spieszą jej z pomocą i wymyślają dla niej imię, a przy okazji poznają literę Y, y.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Podróżując po Chinach, musieliśmy poznać pandę wielką – dumę Chińczyków, niemalże narodowy symbol Chin. Dowiedzieliśmy się, jakie jest jej naturalne środowisko i na czym polega jej wyjątkowość. Obserwowaliśmy zachowanie młodych pand, liczyliśmy je i porównywaliśmy ich liczebność na drzewach, wykorzystując znaki >, <, =. Zainspirowani umiejętnościami tych ssaków, postanowiliśmy spróbować wspinaczki po drzewach (poszukując podpowiedzi w internecie).

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Jako najstarsza grupa mieliśmy zaszczyt przedstawić jasełka przed znakomitą publicznością: przedstawicielami władz Supraśla oraz instytucji oświatowych z naszej gminy, pracownikami przedszkola (również emerytowanymi), naszymi dziadkami oraz rodzicami i oczywiście przed naszymi młodszymi koleżankami i kolegami z przedszkola. To było nie lada wyzwanie, do którego przygotowywaliśmy się dwa miesiące. W nagrodę otrzymaliśmy od p. Urszuli Zdanowicz (emerytowanej nauczycielki) rożek ze słodyczami, gromkie brawa, uściski, buziaki i gratulacje, a efekty naszej pracy pozostały w sercach i na profesjonalnym nagraniu MP4.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

Znamy już nie tylko pory roku i towarzyszące im zmiany w przyrodzie, ale potrafimy również wymienić poszczególne miesiące, przyporządkować je do pór roku i opisać ich cechy charakterystyczne oraz wyjaśnić, skąd pochodzi ich nazwa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

Każdemu z nas dano imię, każdy ma swoje litery. Okres Bożego Narodzenia zainspirował nas, by porównać je z najwspanialszym imieniem „Jezus”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

Choć jest to podróż palcem po mapie, odkrywamy kolejne kontynenty, państwa i ich kulturę. Tym razem wyruszamy do Chin, gdzie zagościmy trzy tygodnie. Naszą przygodę z Chinami rozpoczynamy nietypowo, bo grą w Chińczyka – grą, która wcale nie pochodzi z Chin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

Poznaliśmy nie tylko pracę na polu herbacianym i chiński sposób zaparzania herbaty, ale również dwie nowe litery – Ch jak Chińczyk, h jak herbata.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

Mikołajkowy tydzień u Odkrywców obfitował w niezwykłe spotkania. Na lekcji religii poznaliśmy postać biskupa św. Mikołaja. W czasie ogólnoprzedszkolnej zabawy mikołajkowej bawiliśmy się z pomocnikiem św. Mikołaja, dla którego wykonaliśmy trójwymiarowe listy z naszymi prośbami. A nasz Mikołaj – kolega z grupy poczęstował nas imieninowymi cukierkami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-19

To nasze pierwsze spotkanie z Photonem. Jakie było zdziwienie gdy poruszał się, świecił się na różne kolory i jeszcze naśladował różne dźwięki. To było zupełnie coś nowego!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-06

Grupa Zajączków przypominała różne bajki i baśnie. A dzisiaj bawiliśmy się u króla... najpierw wybraliśmy stroje na bal i je prezentowaliśmy na czerwonym dywanie. Potem wspólna zabawa przy muzyce. Na koniec tak jak Kopciuszek przebieraliśmy ziarenka. To był dzień pełen wrażeń!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-06

Inspirację do nauki wiązania sznurowadeł zaczerpnęliśmy z wiersza J. Tuwima „Słoń Trąbalski”. Jednakże już po chwili stwierdziliśmy, że chyba łatwiej zawiązać słoniowi słupeł na trąbie niż kokardę ze sznurowadeł. Po pierwszym zajęciu tylko pięcioro z nas opanowało tę trudną sztukę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

Już kolejny tydzień podróżujemy po Afryce. Tym razem mieliśmy za zadanie przeprawić się przez pustynię. Utworzyliśmy karawanę, załadowaliśmy towary na dromadery wg indywidualnego klucza (kolorowych figur geometrycznych). W efekcie dowiedzieliśmy się, czym jest karawana, nauczyliśmy się kontynuować sekwencje rytmiczne oraz rysować cztery podstawowe figury geometryczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

„Liany w dżungli” – to temat cyklu zajęć. Najpierw poznaliśmy literę „L”, z której, ćwicząc paluszki, zrobiliśmy drzewo oplątane lianą. Namalowaliśmy dżunglę, w którą wkomponowaliśmy literę „L”. Potem poszliśmy do naszej supraskiej „dżungli”, gdzie jako liany posłużyły nam 20-metrowe linki. Dzięki współpracy w zespołach mogliśmy jak małpki pokołysać się na lianach między drzewami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

Znamy się już cztery lata a wciąż jeszcze jesteśmy dla siebie zagadką. Tym razem odkrywaliśmy nasze profile i rysowaliśmy portrety wykorzystując cienie rzucane na ścianę. To była wspaniała okazja, by przyjrzeć się sobie nawzajem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

Na podstawie fachowej literatury i filmów przyrodniczych „odkryliśmy” szereg afrykańskich zwierząt.  Poznaliśmy ich wygląd, sposób zachowania, ich cechy charakterystyczne. Puściliśmy też wodze fantazji i wymyśliliśmy nowe gatunki, które scalają cechy różnych afrykańskich zwierząt. Nadaliśmy im nawet nazwy zaczynające się nowo poznaną literą „O”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

„P” jak pustynia, promienie, piramida, palma, pajęczyna, pająk i przede wszystkim piasek. Piasek, którym zainteresowaliśmy się, wędrując przez Saharę. Odkryliśmy nawet nową technikę plastyczną – malowanie kolorowym piaskiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

PSZCZÓŁKI bardzo cieszą się, że w tym roku "awansowały" do "Dużego Przedszkola", ale najbardziej podoba im się, że w każdej wolnej chwili mogą iść na salę gimnastyczną, by poskakać w basenie z kulkami!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-13

W pierwszym tygodniu pobytu Pszczółek w przedszkolu było dużo wspolnej zabawy w sali, ugniatanie ciastoliny, harce na placu zabaw a także pierwszy spacer ulicami miasta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-08

Przedszkolacy dbają też o przyrodę, zbierając makulaturę. Dzięki temu ratują drzewa przed ścinką. Wśród wszystkich dzieci są tacy którzy uratowali ponad 20 drzew. Prawdziwi przyjaciele przyrody zostali nagrodzeni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-26

Dwie najstarsze grupy przedszkola wybrały się na wycieczkę na przejście graniczne w Bobrownikach. To był dzień pełen atrakcji i dużych przeżyć. Spędziliśmy ciekawy i atrakcyjny dzień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

To już ostatnie spotkanie w Arboretum w ramach edukacji przyrodniczo-leśnej. Odbyło się pożegnanie i wręczenie dyplomów i medali. Była też super zabawa na świeżym powietrzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

Pszczółki przygotowały uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Było miło i sympatycznie. Były radość, smutek i łzy.... Podziękowań nie było końca.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

To dni pełne ciekawych wrażeń i bogate w różne wydarzenia. Zwiedziliśmy niektóre kraje Uni Europejskiej. Bawiliśmy się w Danii, Hiszpanii, we Włoszech. To dopiero podróż....

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13

W tym tygodniu urodziny miała nasza Zosia. Tradycyjnie dzieci odśpiewały "STO LAT", a Zosia poczęstowała wszystkich pysznym ciastem.

Dziękujemy Zosiu:) Życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-09

Dzieci w naszym przedszkolu, uczą się jak zdrowo się odżywiać. Wiemy już jak zdrowe są owoce i warzywa a teraz pora na mleko i przetwory mleczne. To było ciekawe doświadczenie

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

 W czwartek 23.05. dzieci z grupy Kaczuszek odwiedziły kosciół św. Trójcy, w którym poznały postać świętego Jana Pawła II patrona naszego przedszkola.

Poźniej byliśmy na przedstawieniu pt. "Szewczyk Dratewka" w Domu Ludowym, a na koniec był mini-piknik na przedszkolnym palacu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26

To był wspaniały dzień! Najpierw wyjazd do Świętej Wody, obejrzenie kościoła i zabawy na placu zabaw a potem zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Dzieci doznały wiele emocjonalnych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26

Pszczółki jako starszaki uczą się również ogłady i dobrych manier. Zasady kultury przy stole nie są im obce. Najpierw  samodzielnie przygotowały kolorowe podkładki, aby nauczyć się układać prawidłowo sztućce. Teraz uczą sie posługiwania się nimi. Są już takie dorosłe...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-20

Nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w wielkim wydarzeniu.... Sprintem do maratonu to już kolejny raz jak nasze dzieci biegły i cieszyły się z ruchu. Biegły nawet te najmłodsze.... a radości było moc, szczególnie gdy kazde dziecko dostało medal. Wszyscy byliśmy dumni z siebie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-20

Po raz kolejny odwiedzili nas muzycy z Filharmonii i Opery Podlaskiej. Przedstawili nam audycję muzyczną pt. Pani Adela i swing". Audycja była ciekawa i angażowała widownię. Fajnie jest obcować  i bawić się z muzyką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-20

Pszczółki zadbały o swój kwietnik na placu przedszkola.  Pod okiem mamy Patryka posadziły kwiatki. Pani Ela pokazała dzieciom jak prawidłowo sadzi się roślinki. Każde dziecko posadziło swoją sadzonkę. Trzeba było jeszcze zapamiętać nazwę posadzonej roślinki. Kazda Pszczółka była dumna z siebie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

Kraina muzyki oczarowała nas bogactwem instrumentów. Poznaliśmy budowę niektórych i sposób gry na nich. Potrafimy podzielić instrumenty na trzy podstawowe grupy: strunowe, perkusyjne i dęte oraz uzasadnić taki podział. Bardzo spodobała się nam moc batuty, ale przekonaliśmy się, że nie łatwo być dyrygentem i dowodzić orkiestrą. Wykonaliśmy także własne instrumenty perkusyjne (grzechotki), na których akompaniowaliśmy przy śpiewie na urodzinach Emilki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

Dzieci z grupy Kaczuszki biegły w maratonie. Wszyscy sie dzielnie spisali:) Były gromkie brawa, medale wręczone przez Panią Dyrektor i dyplomy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-09

Aktorzy teatru "Conieco" przedstawili spektakl pt. "Kukła z wiejskiego podwórka". Dzieci poznały wiejskie zwyczaje i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Granie na scenie przed kolegami sprawiło dzieciom wiele wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-09

Pszczółki bardzo lubią wycieczki, szczególnie gdy coś nowego poznają. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze na Wydziale Bilogii i TVP Białystok. Wyjazd zakończyliśmy zabawą na miejskim placu zabaw. To był bardzo udany dzień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-09

Dzieci w dwóch grup 4 latki Muminki i 6 latki Pszczółlki przygotowały pokaz z okazji wizyty Dyrektorów innych placówek oświatowych w naszym przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-06

Dzieci miały okazję spotkać się z panią niedowidzącą, która opowiadała o tym jak wygląda jej życie..... jak radzi sobie z codziennymi obowiązkami. Czytała też dzieciom książkę napisaną alfabetem Braiile'a. Odwieła nas ze swoimi psami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-06

Pszczółki kodowały już z Photonem a teraz uczą się innego kodowania..... za każdym razem coś ciekawego im wychodzi. Są dumne ze swoich efektów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-06

To już po raz drugi odbył się trening piłkarski pod okiem trenerów z Jagiellonii. W tych zajęciach uczęstniczyły również dziewczynki, które rzetelnie ćwiczyły tak jak ich koledzy z grupy. Zajęcia były ciekawe i intensywne. Było tak fajnie, że już czekamy na kolejny trening.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-30

Pszczółki podczas wycieczki w Białymstoku obejrzały bajkę muzyczną pt. "Księga dżungli" w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Bajka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Był taniec, śpiew, muzyka i  ciekawa scenografia. Na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się w Fabryce Misia. To był dzień pełen atrakcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18

Po raz pierwszy chłopcy z najstarszych grup w przedszkolu mieli trening piłki nożnej pod okiem trenera Jagielonii Białystok, Łukasza Tupalskiego. To było przeżycie i atrakcja wielka. Chłopcy już czekają na kolejny trening. Bardzo im się podobało.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-17

W tym tygodniu w Kaczuszkach znowu było słodko.Obchodziliśmy kolejne urodziny w naszej grupie. Nasza koleżanka Lilianka skończyła juz 4 lata. Z tej okazji mogliśmy skosztować smakowitych rurek. Dziękujemy Ci Lila i życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-14

Podczas kolejnej wizyty w Arboretum Pszczółki szukały wiosny w lesie. Oczywiście ją znalazły, mimo że, aura nie była nam sprzyjająca. Ale kwitnące wiosenne kwiaty i kwitnące drzewa zrekompensowały wszystko. Dużo dowiedzieliśmy się na temat kwitnących roślin wiosną. Na koniec kazde dziecko posadziło wiosenny kwiat - irys.Teraz będziemy obserwować swoje roślinki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-11

Kaczuszki w swoim oddziale gosciły kolejną czytającą Mamę, tym razem bajki czytała Mama naszej Lilianki. Dziekujemy bardzo serdecznie. Zapraszamy innych Rodziców do czytania:)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-07

W naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny i wręczyliśmy nagrody. Powitaliśmy wiosnę wiosennymi piosenkami i zagadkami. Potem poszliśmy wręczać mieszkancom Supraśla własnoręcznie wykonane kwiaty. Mileiśmy też zostawione dla grup starszych zadania do wykonania. To był bardzo atrakcyjny dzień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Pszczółki po obchodach pierwszego dnia wiosny w przedszkolu, mialy dużo pracy na ulicach miasteczka. Wypełniliśmy wszystkie zadania i wraz z mieszkańcami Supraśla powitaliśmy wiosnę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Pszczółki podczas wycieczki w Białymstoku odwiedziły Muzeum Wojska Polskiego. Tam odbyło się ciekawe spotkanie połączone z działaniem. Szukaliśmy rzeczy, które należy włożyć do plecaka żołnierza. Potem poszliśmy do kina na film "Dumbo" a na zakończenie pobrykaliśmy w parku, na placu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Po raz kolejny gościliśmy muzyków z Podlaskiej Opery w naszym przedszkolu. Audycja pt." W stronę słonca" bardzo się podobała wszystkim dzieciom, które aktywnie w niej uczestniczyły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Dzisiaj mija rocznica śmierci naszego patrona Jana Pawła II. Spotkaliśmy się wszyscy aby przypomnieć postać naszego patrona i posłuchać piosenek o nim. Przekazaliśmy też iskierkę miłości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Początek wiosny w grupie Kaczuszek rozpoczął się bardzo ciekawie. Oprócz zabawy balonami od Pani Wiosny, urządziliśmy również seans filmowy o tematyce wiosennej. Byliśmy też na wycieczce w lesie i widzieliśmy już pierwsze wiosenne roślinki. Wiosna nadeszła!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

Zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego (trzy świnki) trafiły prosto do naszego teatrzyku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-29

Najpierw poznaliśmy cykl życia kury a następnie namalowaliśmy kwokę z pisklętami. Jesteśmy zdolni, chociaż przed przystąpieniem do pracy twierdziliśmy, że nie potrafimy namalować ani kury ani kurczaczków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-29

Program wycieczki był bogaty. Najpierw wizyta w BTL i przedstawienie „Obrazki z wystawy” a następnie zabawy z misiem w „Fabryce misia” i spotkanie z naturą w białostockim zoo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-29

Długo czekaliśmy na pierwszy dzień wiosny. Dlatego też tą radością chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami Supraśla, którym wręczyliśmy samodzielnie wykonane w przedszkolu i w domu kwiaty. Okazało się, że radość jest zaraźliwa,  bo Supraśl był tego dnia chyba najbardziej „uśmiechniętym” miasteczkiem w Polsce. A dobro powróciło do nas w postaci słodyczy. Pani Ula Z. (emerytowana nauczycielka) przyszła nawet do nas z rewizytą i przyniosła nam rożek ze słodyczami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-28

Wpadliśmy na pomysł, że gdy posadzimy cebulki kwiatowe w kolorowych doniczkach, to Pani Wiosna przyspieszy kroku i do nas szybciej zawita.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

W naszym przedszkolu dbamy też o naszą kadrę pedagogiczną, która cały czas podnosi swoje kwalifikacje. Szkolenia odbywają się również w przedszkolu. Tym razem szkolenie miało na celu  " Rozwijanie kompetencji kluczowych  w placówce". Podczas  szkolenia pracujemy  w zespołach i dzielimy się wiedzą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-25

Gościliśmy niedawno artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ze spektaklem pt. " Kto Ty jesteś? Polak mały". Bardzo nam się spodobała ta audycja. Mogliśmy grać różne role przed publicznością  i aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu muzycznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19

W tym tygoniu gościliśmy w swoim oddziale mamę naszej Julii, która czytała dzieciom. Pięknie dziękujemy i zapraszamy innych chętnych Rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-17

Pszczółki lubią czytanie. A jeszcze bardziej  lubią gdzy rodzice czytają w przedszkolu. Jest zawsze miło i ciekawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

8 marca w Pszczółkach był wyjątkowy. Było bardzo miło, serdecznie, słodko i  zaskakująco kwieciście. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Dziewczynki i panie były zaskoczone i szczęśliwe. To prawdziwi mężczyźni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-11

W Tłusty Czwatrek dzieci z grupy Kaczuszki miały okazję zrobić faworki. Każde dziecko pięknie "wywinęło" swego faworka. Efekty pracy przedstawiamy na zdjęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

W tym tygodniu obchodziliśmy także urodziny dwóch dziewczynek z naszej grupy Izy i Basi. Było uroczyste odśpiewanie "100 lat" oraz najlepsze życzenia zdrówka i uśmiechu :) Dziewczynki poczęstowały nas cukierkami i ciasteczkami. Było słodko.... Dziękujemy bardzo:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

W Światowy Dzień Archeologii wybraliśmy się na wycieczkę do Punktu Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu. Tego dnia mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z archeologiem Panem Adamem Wawrusiewiczem. Poznaliśmy zawód archeologa i jego pracę. Cały miniony tydzień poświęciliśmy poznawaniu dinozaurów, dlatego po cichu liczyliśmy na to, że p. Adam podzieli się z nami doświadczeniem wykopania kości dinozaurów. Niestety dinozaurami zajmuje się paleontolog. To małe rozczarowanie zrekompensowała nam możliwość dotknięcia prawdziwych skarbów odkrytych przez arecheologów pochodzących z wykopalisk archeologicznych, także z terenu Powiatu Białostockiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

Pszczółki wybrały się w kosmos. Najpierw przygotowały wybraną przez siebie planetę i umieściły ją w odpowiednim miejscu w układzie słonecznym. To była zabawa i nauka!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Na koniec tematyki o kosmosie, postanowiliśmy zorganizować kosmiczną dyskotekę. Grupa Pszczółek i Smerfów bawiły się razem. Były zabawy kierowane, tańce kosmiczne i własne aranżacje muzyczne. Było na prawdę kosmicznie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Niedawno gościliśmy w przedszkolu dzieci wraz z rodzicami, które chcą dołączyć do naszej społeczności. Przygotowaliśmy nowym przedszkolakom wiele atrakcji. Były zabawy integracyjne przy muzyce, zabawy plastyczne oraz zabawy z chustą animacyjną. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik sensoryczny i oczywiście basen z piłeczkami. Każdy przyszły przedszkolak dostał kolorowy balon z naszym logo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

W pierwszym tygodniu lutego obchodziliśmy urodziny i Mai (4-te), jak również Irenki (3-cie). Dziewczynki poczęstowały nas cukierkami, a my odświętnie zaśpiewaliśmy im sto lat. Wszystkiego najlepszego życzy Wam cała grupa Kaczuszek!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

Nasz projekt rozpoczęliśmy od zrozumienia pojęcia „karnawał”. Następnie omówiliśmy kolejne etapy naszych przygotowań, które zrealizowaliśmy krok po kroku: udekorowaliśmy naszą salę; wykonaliśmy maski karnawałowe, przyszykowaliśmy stroje; a ostatnim etapem było szlifowanie umiejętości tanecznych. Uczyliśmy się tańca afrykańskiego, indiańskiego, irlandzkiego ale najbardziej nasze serca podbił taniec Greka Zorby. Nawet nie przypuszczaliśmy, że drzemią w nas takie talenty taneczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-19

W tym tygodniu świętowaliśmy 4 urodziny Julii:) Pięknie dziękujemy za przepyszne pączki. Życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy każdego dnia:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-17

Starsi koledzy ze szkoły odwieddzili nasze przedszkole i pokazali swoje umiejęętności teatralne. Przedstawienie pt "Choinka" bardzo zainteresowało wszystkich przedszkolaków. Były gromnie brawa i słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14

Następnego dnia obejrzeliśmy drugie przedstawienie teatralne w wykonaniu druciej klasy I. Przedsgtawienie było również atrakcyjne i ciekawe. Gromkich braw nie żałowaliśmy. My też czegoś się nauczyliśmy,,,,

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14

Gościliśmy dzisiaj niezwykłego gościa, który pokazał nam ciekawe i egzotyczne instrumenty muzyczne rodem z Azji, Ameryki Południowej i Północnej, Afryki, Indii, Australii i Europy. Prowadzący to pasjonat i twórca muzyki, który opowiadał o historii, pochodzeniu i budowie instrumnetów. Odbył się także krótki koncert muzyczny. Na koniec mogliśmy też spróbować zagrać na niektórych instrumentach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

W drugim tygodniu Ferii Zimowych dzieci z obu grup spędziły czas aktywie. Było dużo zabawy, spacerów, szaleństwa na śniegu, a także bylismy w Domu Ludowym na projekcji filmu pt. "Kaczki z gęsiej paczki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Przyszli mistrzowie zaczęli od wiadomości teoretycznych – poznali nazwy i podstawowe zasady zimowych dyscyplin sportowych.  Chłopcom najbardziej spodobało się saneczkarstwo, więc postanowili zrobić sobie sanie bobslejowe z kartonowego pudełka. Jako że nie opanowali jeszcze wskakiwania do sań, z górki zjeżdżali na „jabłuszkach”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-01

 Pierwszy tydzień Ferii Zimowych Kaczuszki spędziły razem z Krasnoludkami w ich sali. Nasze maluchy miały możliwość się zintegrować, poskakać na zajęciach ruchowych z panią Renatką, pobawić się w różne zabawy z chustą KLANZY, pooglądać trochę bajek i najzwyczajniej pobawić się krasnoludkowymi zabawkami. Było baaaaardzo wesoło....

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-29

Dzień Babci i Dziadka to dla Gumisiów wielkie święto. Na tę okazję dzieci przygotowały program artystyczny, w którym nie zabrakło bajkowej opowieści o ukochanej wnuczce i ukochanej Babuni. Wprawdzie wirus sprawił, że w uroczystości mogło uczestniczyć tylko 9 dzieci, to jednak Gumisie stanęły na wysokości zadania i w tak okrojonym składzie przedstawiły inscenizację, zatańczyły, zaśpiewały i wyrecytowały wiersze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-22

Pszczółki już od rana nie mogły doczekać się balu karnawałowego. Przebrały się wswoje stroje i niecierpliwie oczekiwały kiedy się zacznie.... Potem już poszło szybko i oczywiście prezenty i tu kolejna radość.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

Pszczółki poraz kolejny odwiedziły Arboretum. W szacie zimowej las wyglądał pięknie. Odwiedziliśmy paśnik i karmniki dla ptaków. Rozumiemy potrzebę dokarmiania zwierząt i ptaków zimą. Obejrzeliśmy również film edukacyjny o tej tematyce. Praca plastyczna wykonana znakomicie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

W naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci już od kilku dni nie mogły się doczekać takiej imprezy. Szykowały przebrania i były bardzo podekscytowane. I wreszcie przyszedł ten dzień... Zabawa była udana, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Na koniec przyszedł Mikołaj i przyniósł nam prezenty! I znów musimy czekać cały rok do następnego balu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

W mniniony piątek odbyła się w naszym przedszkolu " Zabawa Karnawałowa". Dzieci z grupy Kaczuszek pięknie przebrane uczestniczyły w zabawie oraz konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

Pszczółki uwielbiają ruch! Na sali gimnastycznej również. Tym razem zorganizowały skoki do basenu. Wzorując się na skokach narciarskich, był nawet sędzia, który zezwalał na skok. Zabawa była udana!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-08

Czas świąteczny zawitał w przedszkolu..... Przybyli goście, wszyscy odświętnie ubrani. Dzieci z grupy Pszczółek przedstawiły Jasełka  i grały kolędy. Były świąteczne życzenia, śpiew kolęd  i słodki poczęstunek. Miło w takiej atmosferze rozpocząć swięta. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

Pszczółki uwielbiają pobyt na świeżym powietrzu, a gdy już spadnie śnieg bawią się na całego. Najbardziej lubią zjazdy z górki. Radości było co niemiara!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-27

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia dzieci z grupy Kaczuszki poznawały zwyczaje związane ze świętami, takie jak: spędzanie czasu z rodziną, przygotowywanie i jedzenie tradycyjnych potraw wigilijnych, sposób nakrywania stołu, ubieranie choinki, śpiewanie kolęd. Uczestniczyły także w warsztatach bożonarodzeniowych, na których wykonały wraz z Rodzicami piękny łańcuch oraz inne ozdoby, które poźniej powiesiły na choince. Oczywiście nie zabrakło także "szaleństwa" na śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-26

Na Mikołajki nasze przedszkole odwiedził sam Św. Mikołaj. Krasnoludki bardzo cieszyły się z wizyty tak oczekiwanego gościa. Radośnie wykonywały wszystkie zadania, były bardzo grzeczne i w nagrodę otrzymały słodki prezent... pierniczki. Dziękujemy Św. Mikołaju!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki wybrały sie do biblioteki. Pani Ula przeczytała nam książkę o przygodach Świnki Pepe oraz misia Koali. Historie wprowadziły nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Krasnoludki siedziały zasłuchane w bajki. Nie możemy doczekać się kolejnych wizyt w bibliotece...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Na warsztatach bożonarodzeniowych Krasnoludki wspólnie z Rodzicami i rodzeństwem mogli wykonać bombkę metodą decoupage, zaśpiewać kolędę oraz  wspólnie wykonać Łańcuch dobra. W taki sposób, dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników warsztatów mogliśmy pomóc dzieciom z dystrofią mięśniową. Nasz łańcuch dobra jest baaardzo długi i na pewno przyczyni się do pobicia rekordu i pokaże dzieciom, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy Wam kochani Rodzice za to, że w ten przedświąteczny zabiegany czas zawsze możemy na Was liczyć:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki podziwiały spadający śnieg podczas spaceru do lasu. Na leśnym placu zabaw miały okazję zobaczyć leśne stworki mieszkające na placu zabaw... radosci nie było końca:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Krasnoludki uwielbiają lepić w plastelinie. Wyobraźnia ruszyła i tak oto powstawały całe rodzinki kolorowych ślimaczków, bohaterów bajkowych oraz inne rożne stworki - potworki... Gratulujemy Krasnoludkom wyobraźni:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Gustaw skończył już trzy latka więc wszystkie Krasnoludki z okazji urodzin życzyły mu: pysznego urodzinowego tortu, wielu gości, wymarzonych prezentów oraz uśmiechu od ucha do ucha:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Gumisie przez cztery dni przygotowywały się na spotkanie ze św. Mikołajem. Napisały listy ze swoimi marzeniami, zrobiły dostojnemu solenizantowi laurkę w kształcie św. Mikołaja, no i oczywiście były bardzo grzeczne. Niecodzienny gość docenił starania pięciolatków i przyniósł ze sobą worek z prezentami. Wprawdzie nie były to jeszcze te wymarzone prezenty, ale to przedsmak wigilijnych niespodzianek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

W ten wtorek dwie grupy naszych przedszkolaków (3 i 4 latki): "Kaczuszki" oraz "Elfy" wzięły udział w pierniczkowych warsztatach w Restauracji PROWINCJA. Każde dziecko dostało swoją porcję ciasta, z której powstawały różne kształty ciasteczek i udekorowane wedle gustu dzieci. Niektóre pierniczki zostały zjedzone na miejscu, a część "uratowanych" zabrana do domu...MNIAM, MNIAM!!!! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

Kolejna wizyta Pszczółek w Arboretum odbyła się w zimowej szacie. Dzieci cieszyły się z pobytu na świeżym powietrzu chociaż śniegu za dużo nie było. Poszerzyły swoją wiedzę o  tajemniczym życiu zwierząt leśnych. Wyjazd dostarczył wiele radości i zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki poważnie myślą o świętach, dlatego uczyły się lepić i ozdabiać pierniki. Swoją pracę wykonywały bardzo solidnie i wyszły kolorowe, kształtne i bardzo słodkie pierniki. Na koniec dostały od szefa kuchi dyplomy cukiernika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki bardzo lubią zimę. Chociaż nie ma jeszcze dużo śniegu ale zabawa jest przednia... aniołki na śniegu już wychodzą....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pszczółki  wraz z rodzicami przygotowały piękne bombki w kolorze biało-czerwonym. Patriotyczne bombki zawiesiły na ogromnej choince na placu w Supraślu. Potem wraz z rodzicami obejrzą stojącą i ozdobioną choinkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-15

Pięciolatki, gdy poznały postać św. Mikołaja – biskupa, stwierdziły, że miał on bardzo dobre serce. Zachęcone przykładem świętego pastanowiły zostać jego pomocnikami i tak jak on robić innym ludziom dobre uczynki. Zatem każdego dnia w czasie adwentu wyjmują z kalendarza adwentowego serduszko z dobrym uczynkiem, który następnie realizują wobec kolegów i koleżanek, a także rodzeństwa i rodziców. Na zakończenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie z serduszek powstanie łańcuszek dobrych uczynków, który złożymy w betlejemskiej szopce jako prezent dla dzieciątka Jezus.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-14

W minionym tygodniu dzieci z grupy Kaczuszki czekając na Mikołaja wykonały jego portret - w podziękowaniu za odwiedziny.  A gdy przyszedł.... radosci nie było końca:):):)

Skorzystaliśmy także z chwilowych opadów śniegu i ulepiliśmy bałwana. Dziec były mokre ale szczęśliwe:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

A w tym tygodniu w grupie Kaczuszek obchodziliśmy kolejne urodziny. Tym razem 3 lata skończył nasz Aleks. Serdecznie dziękujemy za wszystkie słodkości, którymi poczęstował nas nasz kolegatego dnia i życzymy mu Wszystkiego Najlepszego oraz duuuużo Uśmiechu na co dzień!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

Najmłodsza z naszych przedszkolnych grup "Kaczuszki" na Dzień Misia, oprócz zabaw ze swoimi własnymi, ukochanymi misiami, mogła wcielić się w "prawdziwe misie". Efekt - oceńcie sami...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

Jeszcze tydzień temu twierdziliśmy, że noc jest wtedy, gdy słońce schowa się za chmury lub las a teraz już wiemy, że ma to związek z ruchem obrotowym Ziemi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Poznaliśmy nasz Układ Słoneczny. Wiemy, czym różni się gwiazda od planety. Potrafimy wymienić po kolei wszystkie planety i podać cechy charakterystyczne każdej z nich. Najbardziej jednak podoba się nam Ziemia – ten nasz kosmiczny dom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Obserwowanie nieba nocą może być przygodą. Wtedy uruchamia się wyobraźnia i synteza wzrokowa. Każdy z nas wypatrzył inny gwiazdozbiór, któremu nadał swoją nazwę a przy okazji ćwiczył umiejętość klasyfikowania przedmiotów ze względu na dwie cechy: wielkość i kolor.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Światowy Dzień Misia to dobra okazja do wspólnych zabaw misiów i Gumisiów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

Trzy dziewczynki z grupy Pszczółek próbowały swoich sił w miejskim konkursie malarskim, który odbył w Przedszkolu Nr 32 "Bajkowe Miasteczko".Temat konkursu nawiązywał do wiedzy dzieci o Polsce jak również przebiegał w atmosferze patriotycznej. Dziewczynki świetnie się bawiły i  pracowały rzetelnie przy sztalugach. Taka wizyta sprawila im dużo radości i nieoczekiwanych przeżyć. Miło również było otrzymać wyróżnienie, dyplom i nagrody. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-21

Do naszego przedszkola przyjechali niecodzienni goście..... Przedstawiciele Straży Granicznej wraz z psem "Borem". Spotkanie było bardzo ciekawe i atrakcyjne. Wszystkie dzieci były zainteresowane i bardzo zaciekawione tym co zobaczyły. Goście  przekazali również wiedzę odnośnie bezpiecznego postępowania z psem. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Straży Granicznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

W ostatnim tygodniu października obchodziliśmy pierwsze w tym roku szkolnym urodziny w naszej "kaczuszkowej" grupie - urodziny Natana. Natanek skończył juz całe 3 lata i  świętowaliśmy razem z nim, zajadając pyszne babeczki, które upiekła jego mama. Wszystkiego najlepszego!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

Poraz kolejny Pszczólki miały zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej w Arboretum w Kopnej Górze. Tym razem omawialiśmy temat "Fabryka drzew". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele o "fabryce", nie tylko drzew..... Zrobiliśmy też ciekawą pracę plastyczną z użyciem trocin. Poza tym czas na świeżym powietrzu szybko i przyjemnie  minął. Już czekamy na kolejne zajęcia:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-14

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru ConieCo. Tym razem  spotkaliśmy się z postaciami baśni Andersena. Było na prawdę miło i ciekawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

W miniony piątek dzieci z grupy Kaczuszek także świętowały 100 - lecie Niepodległości.

Utrwalały symbole narodowe, śpiewały hymn, otrzymały kotyliony w barwach narodowych, a także odbijały swoje biało - czerwone rączki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-12

W naszym przedszkolu odbyło się wiele działań dla Niepodległej. Odbył się konkurs plastyczny pt. "Polska - Moja Ojczyzna",śpiewaliśmy hymn Polski o godz.11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji oraz  jedliśmy  biało-czerwone potrawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-10

08 listopada  2018r. rozpoczęliśmy cykl działań na rzecz Niepodległej. Nasz patriotyczny występ odbył się w Domu Ludowym z udziałem wielu zaproszonych gości. To była bardzo wzruszająca uroczystość. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

Dzieci z grupy Pszczółek podczas wycieczki w Białymstoku odwiedziły Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Tam zobaczyły co dzieje się ze śmieciami  po wyrzuceniu do kosza. Zapoznały się jak w  sposób ekologiczny przetwarza się odpady i jak są one wykorzystywane do produkcji ciepła i prądu. Na koniec spotkania z ekologią dzieci uczestniczyły w lekcji segregowania odpadów komunalnych. Wycieczka zakończyła się  super zabawą w Fikolandzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-04

 Każdy z nas czasem odczuwa złośc i to jest sytuacja normalana. Ważne, by wiedzieć, że są sposoby na rozładowanie emocji. Razem z dziećmi "wymyśliliśmy" kilka sposobów na rozładowanie złości, w takiej chwili można: głęboko oddychać, odejść na chwilę od innych i głosno krzyknąć: AAAAAAA!!!!, zgnieść kilka niepotrzebnych kartek i wyrzucić je do kosza, można tez przytulić się do mamy lub taty.....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

Firma Photon postanowiła, w ramach reklamy, przeprowadzić zajęcia edukacyjne z robotem Photon. Dzieci z grupy  "Pszczółek" były zachwycone gdyż to pierwsze takie spotkanie. A Photon potrafi sporo:wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk. robotem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu, na którym jest zainstlowana aplikacja. Dzieci dostały również koszulki z wizerunkiem Photonka. Zabawy z nim były ekscytujące.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Było wiele atrakcji. Były występy dzieci, pasowanie na przedszkolaka (grupy najmłodsze), rozstrzygnięcie konkursu owocowo-warzywnego (wystawa prac konkursowych), konkursy z ziemniakiem i oczywiście gorący pieczony ziemniak z gorącą herbatą. Wszyscy świetnie się bawili.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

Krasnoludki na zajęciach z j. angielskiego na wesoło poznawały kolory:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Balony to ulubione zabawki Krasnoludków. Ileż  z nimi radości... wyzwalają  kreatywność Krasnoludków. Balonowe akrobacje budzą podziw. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki układały owocowe kompozycje, degustowały, określały smaki, liczyły owoce, przygotowały z nich  musy i soki. Z apetytem zjadły wszystkie przyniesione przez siebie pyszności. Dziękujemy rodzicom za owocową ucztę:):):)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki odwiedziła pani Ula z biblioteki. Opowiedziała dzieciom o zasadach wypożyczania książek z biblioteki oraz przeczytała ksiażeczkę. Pani ula przyniosła wiele książeczek, które Krasnoludki mogły wypożyczyć do domu. Prosimy rodziców, aby odwiedzili biblioteke w celu założenia dziecku karty. Będziemy jeden raz w tygodniu (wtorek) wypożyczać ksiażki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Dziękujemy Pani Małgosi za przepiękną kompozycję kwiatową, którą Krasnoludki posadziły w swojej skrzynce:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Dziękujemy Pani Małgosi za przepiękną kompozycję kwiatową, którą Krasnoludki posadziły w swojej skrzynce:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Wszystkie Krasnoludki uwielbiaja bawić się z jesienią: szeleszczą opadłymi liśćmi, podrzucają je, robią z nich jesienne kolorowe bukiety, zbierają żołędzie i kasztany i kochają się huśtać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki ścieżką zdrowia zaprowadziły grupowego węża - Syczusia na leśny plac zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

Krasnoludki na zajęciach umuzykalniających z rytmiki uroczyście przy akompaniamencie odśpiewały Alexowi  urodzinowe 100 lat. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

W obecnym roku szkolnym  dzieci z grupy "Pszczółki " realizują projekt z edukacji przyrodniczo-leśnej pt. "Leśne przedszkolaki". Zajęcia odbywają się na świerzym powietrzu w Arboretumi prowadzą je przygotowani do tego edukatorzy.  Dzieciom podobają się takie zajęcia. Piersze zajęcia dotyczyły szaty jesiennej i darów jesieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Ostatnie dni cieplej pogody dały możliwość wesołej i niecoddziennej zabawy. Zabawy z liśćmi dostarczyły dzieciom wiele radości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Jak to mówią specjaliści, uczyć sie można zawsze i wszędzie.Tak więc w tym tygodniu, Kuczuszki wykorzystały piękną, jesienną pogodę  i uczyły sie języka angielskiego, nie jak zwykle w sali, lecz na świeżym powietrzu. Wspólnie zpanią Gosią oraz dobrze znaną pacynką - Monkey,dzieciaczki się wybiegały, powspinały i pobawiły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski,  został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory. W naszej placówce rokrocznie obchodzimy to święto, ucząc dzieci kim był nasz patron.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W tygodniu zatytułowanym „Dary jesieni” zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw, ich systemów korzeniowych. Doskonaliliśmy umiejętności opisu a także rozróżniania warzyw i owoców za pomocą zmysłu dotyku, węchu i smaku. „Dzięki” ananasowi nauczyliśmy się kolejnej literki: A, a. Podsumowaniem całego tygodnia było zadanie kulinarne. Samodzielnie przeczytaliśmy przepis zapisany w formie pigtogramów a następnie krok po kroku wykonaliśmy sałatkę owocową, która była naprawdę wyśmienita.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W tygodniu „Dbamy o zdrowie” zajmowaliśmy się szeroko pojętym tematem zdrowia człowieka. Poznaliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz utrwaliliśmy nazwy produktów należących do każdego piętra piramidy. Poznaliśmy również kolejną cyfrę – 2, co pozwoliło nam na poznanie numeru alarmowego 112. Poprzez scenki sytuacyjne utrwaliliśmy wiedzę o rodzajach pomocy, którą niosą poszczególne służby ratunkowe. Mamy świadomość, że znajomość tego numeru może uratować zdrowie a nawet życie. Oprócz cyfry 2, poznaliśmy także nową literę – I, i, która kształtem przypomina igłę z przyszywanym guziczkiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W ramach cyklu spotkań z Kulturą wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku, by obejrzeć sztukę pt. „O, jak cudowna jest Panama!” Następnie dzięki uprzejmości taty Lidki – p. Michała poznaliśmy kulisy teatru i pracę osób na rzecz kultury. Po wizycie w teatrze udaliśmy się do Krainy Smyka, gdzie nasze emocje miały ujście w zabawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W piątek 12.10.2018r. obchodziliśmy wszyscy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie starsze dzieci bardzo się do tej uroczystości przygotowały. Były ilustrowwane piosenki, tańce, wesołe skecze, serdeczne życzenia i tradycyjne sto lat. Gościliśmy byłych, emerytowanych pracowników placówki oraz przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy Supraśl. W uroczystościach uczestniczyli również wszyscy nauczyciele i pracownicy przedszkola jak również przedstawiciele Rady Rodziców. Nie brakowało też ciepłych słów, serdeczności, podziękowań i kwiatów. Będziemy mile wspominać ten dzień:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

W tym tygodniu dzieci z grupy "Kaczuszek" dowiedziały się jak dbać o zdrowie. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i aktywnosci fizycznej, dowiedziały się co znaczy wyrażenie zdrowe odżywianie. Uczyły się okreslać co jest zdrowe,a co nie. Dowiedziały się także jak ważny dla zdrowia jest ruch. Wykonały również pracę plastyczną "Jabłka w słoiku".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-12

Nasze przedszkole zostało nagrodzone w konkursie " Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych". Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce placówek oświatowych w województwie podlaskim. Jesteśmy dumni z naszych działań!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

W tym tygodniu tematem zajęć w grupie Kaczuszek były warzywa. Dzieciaczki utrwalały nazwy warzyw, kolorowały je w swoich książeczkach, a z pietruszki oraz ziemniaka stworzyły takie oto grzybki....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-07

Dzieci z grupy "Kaczuszek" poznawały i utrawały kolory. Zabawy i radości było wiele. Największą radość sprawiło "odbijanie" kolorowych rączek na wyciętych lisciach. Ciekawym zadaniem także było mieszanie farb w koszulkach foliowych. Dzieci paluszkami przesuwały farby w folii, tworząc nowe kolory, próbując podać ich nazwy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

Dzieci z grupy "Pszczółek" przypominały zasady ruchu drogowego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Nazywały też znaki  drogowe w najbliższym otoczeniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

Dzieci w grupie "Pszczółek" zorganizaowały dyskotekę z okazji Dnia Przedszkolaka. Były różne ciekawe  tańce ale najbardziej podobał się taniec - wygibaniec. Niektóre Pszczółki nawet się przebrały na tą okazję. Wszyscy świetnie się bawili!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-21

Wakacyjne wspomnienia stały się punktem wyjścia do pracy z mapą. W tym tygodniu  nauczyliśmy się wskazywać Polskę na politycznej mapie Europy a także odczytywać z mapy fizycznej ukształtowanie terenu naszej ojczyzny. Wiemy już, gdzie leżą i jak oznaczane są morza, jeziora, rzeki, niziny, wyżyny i góry. Wspólnie próbowaliśmy również oszacować odległość na mapie. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe i nauczyliśmy się drugiej zwrotki hymnu państwowego, a przy okazji opanowaliśmy postawę baczność – spocznij.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17

"Gniotki" w naszej grupie wywołały wiele radości i uśmiechu. Prosta zabawka wykonana z balonu i mąki ziemniaczanej pozwala dziecku wyrzucić z siebie negatywne emocje, przy okazji rozwijając małą motorykę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16

Wrzesień u "Kaczuszek" rozpoczął się intensywnie. W naszej sali bawiliśmy się chustą animacyjną, balonikami oraz ćwiczyliśmy małą motorykę - nawlekając  makaron na słomki. Wychodziliśmy też na pierwsze spacery ubrani (jak to nasza grupa) w zielone kamizelki, trzymając się "węża Staśka".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16

W ramach akcji Czytający Rodzic mama Wojtka odkrywa dzieciom nowe przygody Franklina

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Dziś Gumisiom czytała mama Borysa

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Z okazji Twoich Urodzin przyjmij Olu od dzieci i swoich wychowawczyń

najlepsze życzenia. Życzymy Ci dużo zdrowia i pomyślności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26

Ostatni w tym roku szkolnym wyjazd przedszkolaków do Arboretum w Kopnej Górze, kończący edukację przyrodniczo-leśną.

Pracownicy Lasów Państwowych zorganizowali naszym wychowankom pożegnalne ognisko – nie zabrakło kiełbasek i słodyczy, ale także dyplomów, medali i prezentów tematycznie związanych z lasem i jego mieszkańcami. Leśnicy w ten sposób podziękowali przedszkolakom za systematyczną naukę o ochronie przyrody na terenie Arboretum. Dzieci odwdzięczyły się pamiątkowymi pracami plastycznymi, tańcem i piosenką. Tym razem na ogromnej polanie przedszkolaki zajmowały się tylko zabawami ruchowymi, a edukacja przyrodnicza została odłożona do przyszłego roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

Przedszkolaki zostały zaproszone do Restauracji Bohema w Supraślu. Pani Monika bardzo serdecznie przyjęła dzieci. Udostępniła do zabaw swój przepiękny ogród, poczęstowała frytkami i przepysznym kompotem owocowym. Za wszystko serdecznie dziękujemy! Następnie udaliśmy się do Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu.

Pani Honorata - mama naszego wychowanka z grupy ,,Smerfy" - Jeremiego oprowadzała nas po pracowniach: malarstwa, grafiki i rzeźby oraz innych pomieszczeniach szkoły. Wielkie było zainteresowanie dzieci, gdy na żywo zobaczyły rzeźbienie w glinie przez uczniów tejże szkoły. Okazało się, że każde dziecko w przyszłości chciałoby być rzeźbiarzem. Przedszkolaki pobawiły się w ogrodzie szkoły, podziwiały duże kamienie poukładane w kole. 

Następnie poszliśmy do Księgarni, aby podziękować za całoroczną współpracę Pani Ewie. Otrzymaliśmy kolorowe kalendarze i balony. Dziękujemy za współpracę i 

życzymy słonecznych wakacji. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

data dodania: 2018-06-15

Dnia 05.05. obchodziliśmy w naszej grupie Kaczuszek urodziny Marcelinki. Dziewczynka skończyła już 4 lata i tego dnia poczęstowała nas przepysznymi "szyszkami" zrobionymi przez jej mamę. Dziękujemy Ci Marcelko i życzymy wszystkiego co najlepsze!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Dzisiejszego dnia 07.06. grupa Kaczuszek została zaproszona na słodkości do restauracji "Prowincja", w ramach obchodów  Dnia Dziecka. Właścicielami tego klimatycznego miejsca są rodzice naszego Antosia. Pani Ania i Pan Michał (który jest z zawodu cukiernikem, a do tego znakomitym kucharzem), uraczyli nas pysznym soczkiem oraz smakowitymi naleśnikami z owocami i polewą. Mogliśmy też wspólnie powycinać ciasteczka, które Pan Michał upiekł w wielkim piecu, a później  zabraliśmy je do domu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Państwu A. Było baaaaardzo smacznie, a Kaczuszki baaaaardzo zadowolone!!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

Zabawy dzieci na plaży w ramach działań upamiętniających postać patrona naszego przedszkola - Jana Pawła II

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom tańce narodowe oraz ludowe, których nauczyły się w czasie zajęć rytmicznych z panią Elą Trochimowicz - zawodową tancerką Kurpi Zielonych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

Gumisie dowiedziały się, że można kolekcjonować różne rzeczy. Przekonały się również, że same są kolekcjonerami, bo zajmują się filatelistyką, numizmatyką, zbieraniem kart FIFA, aut, maskotek, itp.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-23

Dzięki hojności mamy Patryka przedszkolaki z grupy Gumisie mogły założyć piękny fragment własnego ogródka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

Dzieci tym razem pojechały w ramach projektu "Leśne Przedszkolaki" pojechały do Selvinarium. Tam zwiedziły ciekawe miejsca i dowiedziały się co oznaczają słoje drzew.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-15

data dodania: 2018-05-15

Kolejny wyjazd "Pszczółek" w ramach metody "Leśne przedszkolaki". Tym razem dzieci zwiedzały Silvarium w Poczopku. Pobyt na świeżym powietrzu dodał nam dużo pozytywnej energii:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-14

Stasiu! Z okazji Twoich Urodzin składamy Ci najserdeczniejsze życzenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Ola Szymczuk i Tymuś Makal reprezentowali nasze przedszkole w konkursie matematycznym, 

który odbył się w Samorządowym Przedszkolu nr. 4 w Białymstoku. Odnieśli sukces - zajęli II miejsce.

Brawo zuchy!!!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Kilka zdjęc z Wizyty "Pszczółek" w Komisariacie Młodego Policjanta w Białymstoku i zabawy na swieżym powietrzu na placu zabaw w Świętej Wodzie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Gumisie podczas wycieczki w Białymstoku odwiedzily Komisariat Młodego Policjanta. Tam poznały pracę policjanta i wcieliły się w jego rolę. Na koniec bawiły się na publicznymplacu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

Przedszkolaki z grupy ,,Smerfy" i ,,Elfy" wzięły udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zatańczyły taniec Polonez i zaśpiewały pieśń patriotyczną pt.: ,,Jestem Polakiem" pod Pomnikiem Orła Białego w Parku Saskim 

w Supraślu. Występ był przepiękny a dzieci stanęły na wysokości zadania pokazując swój lokalny patriotyzm. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07

27 kwietnia obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Tańca. Małe i duże przedszkolaki poprzez szereg wesołych zabaw poznawały tańce charakterystyczne dla różnych krajów europejskich. Cieszymy się, że w odpowiedzi na nasz apel internetowy mogliśmy gościć u nas małych artystów, którzy zgłosili się, aby pokazać swoje umiejętności taneczne. Dziękujemy nauczycielce SP, Pani Eli Trochimowicz z klasą III A, dzięki której podziwialiśmy taniec z Polski oraz taniec i pieśń z Rosji. Dziękujemy też Kubie Puciłowskiemu z grupy Gumisie, który wspaniale zatańczył nam breakdance. Podziękowania należą się również Marice z białostockiego zespołu tanecznego Atom Mini, która pięknie wykonała taniec do muzyki z repertuaru Michaela Jacksona.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

Książka towarzyszy Smerfom każdego dnia. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki przedszkolaki udały się do księgarni i zostały bardzo serdecznie przywitane przez Panią Kierownik -  Ewę Sokołowską i Panią Anetkę. Pani Ewa opowiadała dzieciom o swojej pracy, zachęcała  również do odwiedzania ksęgarni wraz z Rodzicami. Dzieci rozwiązywały zagadki  związane z książkami i ich bohaterami. Wszystkie dzieci otrzymały miłe niespodzianki: kolorowe ołówki, zakładki do książek i płyty z dziecięcymi przebojami. Dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-21

W poprzednim tygodniu Nasza Lilianka obchodziła swoje 3 - cie urodziny. Z tej okazji poczęstowała nas owocowymi cukierkami z galaretką, a także waflami. Udało nam się również umocować w tych słodkościach urodzinową świeczkę, by mogła wypowiedzieć życzenie...Wszystkiego najlepszego!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

Gumisie kolejny raz odwiedziły Arboretum w Kopnej Górze. Tym razem dzieci poznawały życie mrówek. Podziwiały też piękno wiosennego lasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Hania Romanowska, Karolinka Domaszewicz i Ola Szymczuk reprezentowały nasze przedszkole w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej ,,My English Song". Stanęły na wysokości zadania zajmując czołowe miejsca i nagrody. Brawo dziewczęta!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Przedszkolaki w ciepły wiosenny dzień pojechały do Arboretum obserwować owady w ich naturalnym środowisku. Niektóre owady takie jak: pająk, mrówka pod bacznym okiem pani leśnik zostały umieszczone w plastikowym pojemniku w celu lepszej obserwacji. Oczewiście po spacerze owadom została zwrócona wolność. Wykonały pracę plastyczną pt.: ,, Biedronka na łące" . Żywą lekcją historii było oddanie hołdu i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Powstańców Listopadowych  z Oddziału płk Józefa Zaliwskiego poległych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej w bitwie nad rzeką Sokołdą 7 lipca 1831roku. Uczymy dzieci patriotyzmu na co dzień, by pamiętały o tych, którzy o naszą wolność walczyli. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Dzieci z grupy Gumisie postanowiły posiać owies. To będzie  zielona dekoracja do kącika przyrody jak również dekoracja z akcentem świątecznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-29

W przedszkolu wciąż nabywamy nowych umiejętności. Robiliśmy owocowy koktajl, marchewkowy sok, syrop z cebuli, kapustę kiszoną, samodzielnie przygotowywaliśmy sobie śniadania a tym razem poprzeczka została postawiona jeszcze wyżej. Pizza – to nie lada zadanie, któremu spostaliśmy wyśmienicie – palce lizać! Kto wie, może kiedyś otworzymy w Supraslu naszą pizzerię:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

Dzieci z grupy "Gumisie" badają objętość wody wykorzystując różne naczynia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Dzieci z grupy "Gumisie" codziennie dbają o czystość jamy ustnej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Dziś "pszczółki" wybrały się na wasztaty do restauracji "Prowincja" w Supraślu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak się robi pierogi a także same mogły to zrobić. Na koniec zjadły zrobione przez siebie pyszne pierogi i otrzymały dyplomy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Gumisie utrwalają obrazy graficzne liter

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

 W narciarni u pani Magdy Elfy przeniosły się w Zakopiańskie klimaty. Mogły zobaczyć nie tylko narty używane dziś, ale również takie na których jeździli ich dziadkowie. Dzieci miały wiele pytań, szczególnie o pochodzenie medali, pucharów, statuetek i zdjęć. Pani Magda cierpliwie i bardzo ciekawie odpowiadała na wszystkie pytania. Pokazała nam również w jaki sposób ostrzy się narty i zapoznała z zasadami wypożyczenia sprzętu. Dziękujemy pani Magdzie za przemiłe spotkanie i niespodzianki, które otrzymały dzieci oraz życzymy dużo śniegu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

Pszczółki wybrały się do pobliskiego lasu, aby korzystać z uroków pięknej zimy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

"Pszczółki" bawiły się w świetną zabawe, której zadaniem bylo odpowiednie rozłożenie towaru na półkach sklepowych :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15

W tym tygodniu Pszczółki rozmawiają o sklepach. Dlatego też wyruszyły do sklepu spożywczego, aby obserwować prace kasjera oraz poznać asortyment sklepu. Dzieci zrobiły zakupy owocowo - warzywne do naszego kącika przyrody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

12 stycznia Pszczółki, po raz kolejny wybrały się do lasu, tym razem tropić ślady zwierzyny leśnej. Znalazły ślady lisa, zająca, sarny i jelenia. Po wyprawie do lasu, przedszkolaki wykonały w salce edukacyjnej prace plastyczna "Tropy zwierząt leśnych".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-14

Tym razem Gumisie na tropach dzikich zwierząt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

W piękny zimowy dzień po raz kolejny Smerfy pojechały do Arboretum realizując Metodę Projektu z edukacji przyrodniczo - leśnej ,,Leśne Przedszkolaki". Dzieci szukały i rozpoznawały tropy zwierząt znajdujące się na śniegu. Odbijały ślady zwierząt w masie solnej, wykonały pracę plastyczną odbijając ślady zwierząt za pomocą farby plakatowej. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. 

  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

2 lutego Pszczółki, Gumisie oraz Smerfy wzięły udział w Balu Karnawałowym organizowanym przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Impreza odbyła się w Domu Ludowym. Przedszkolaki fantastycznie się bawiły oraz tańczyły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

Tłusty czwartek w grupie Elfów dzięki naszym rodzicom był wyjątkowo tłusty w tym roku. Oprócz tradycyjnego przedszkolnego pączka dzieci mogły degustować pączki o różnym smaku, porównywać ich wygląd oraz smak. Apetyt im dopisywał :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Pszczółki z okazji Tłustego czwartku wykonały "papierowe" pączki, które wyglądały bardzo smakowicie:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

Gumisie układają swoje pierwsze słowa...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-08

W drugim tygodniu ferii Kaczuszki gościły w sali Elfów. Taka nowość dla naszych maluszków, to było wielkie przeżycie. Kaczuszki chętnie bawiły się nowymi zabawkami. Na zajęciach pięknie malowały farbami, bawiły się w teatr wypychankami ze swoich książeczek, tańczyły i śpiewały wspólnie z Krasnoludkami i panią Elą na zajęciach z tańca ludowego. Świętowaliśmy również 3 urodziny naszej Kaczuszki - Antosia A., który z tej okazji przyniósł do przedszkola pyszne babeczki. Sto lat Antosiu!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Dominisiu życzymy Ci dużo zdrowia i radości !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

02.02.2018r. gościem w naszej grupie był pan Krzysztof Fiedorczyk - tata Zuzi. Dziękujemy panu Krzysiowi za przeczytanie kilku przygód Martynki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

Dzieci cieszyły się zabawami na "magicznym dywanie" - naszym nowym sprzęcie multimedialnym na sali gimnastycznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

Przedszkolaki zawitały do "Narciarni u Magdy" w Supraślu w ramach tematu Sporty zimowe. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak w zakopiańskiej wypożyczalni, wzbogaconej o unikatowe pamiątki ze znanymi polskimi sportowcami i trenerami. Gumisie poznały sposoby doboru i konserwacji sprzętu narciarskiego, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących narciarstwa, zostały też obdarowane słodkim "co nie co".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

 

Gumisie tym razem dokarmiały leśne zwierzęta i pamiętały też o ptakach. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. "Dokarmiamy ptaki".

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

 

Gumisie nawet zimą czują się świetnie i korzystają z jej uroków.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

 

Gumisie poznają zwyczaje karnawałowe, ale najbardziej zaciekawiła ich wenecka maska.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-25

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już dużo wcześniej. Zaczęliśmy od wykonania prezentów – aniołków z masy solnej. Następnie przygotowaliśmy „warzywno-witaminowy” występ, za który otrzymaliśmy ogromne brawa. Kochane Babunie i Dziadziusiowie to nasza najwierniejsza publiczność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Największą popularnością wśród Muminków cieszyły się postacie: Elza i Spiderman. Ale niezależnie od przebrania zabawa była przednia, tym bardziej że odwiedził nas św. Mikołaj z workiem prezentów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Podczas kolejnej wizyty w Arboretum w Kopnej Górze Muminki urządziły prawdziwą ucztę dla leśnych zwierząt. Na drzewach porozwieszały marchewki i jabłka, na ściółce rozsypały żołędzie, a do karmnika włożyły słoninkę i nasypały nasionek. Szkoda tylko, że nie miały okazji zobaczyć, jak zwierzęta „ucztują”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

By zdobyć odznakę samodzielnego Muminka, dzieci musiały wykazać się umiejętnością samodzielnego ubierania się i rozbierania. Natomiast w zabawie ilustracyjnej do piosenki „Praczki” 4-latki mogły „na sucho” przećwiczyć pranie, rozwieszanie, prasowanie i składanie ubrań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

W ramach doskonalenia samodzielności Muminki stanęły przed trudnym zadaniem – przygotowaniem śniadania. Samodzielnie musiały nakryć do stołu i zrobić kanapki. Okazało się, że własnoręcznie przygotowane śniadanie smakowało nadzyczaj dobrze. Nawet „Tadki – niejadki” zjadły o wiele więcej niż zazwyczaj. Może warto w domu pozwolić na samodzielność przy stole, by nie martwić się zjedzenie całego posiłku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Gumisie chętnie prezentowały swoje kostiumy, cieszyły się wspólną zabawą, radośnie przeżywały wręczenie prezentu grupie od św. Mikołaja.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

Gumisie prezentowały talenty aktorskie podczas Jasełek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

Zimno, zimniej... Kaczuszkom zima nie dokucza. Najmłodsze przedszkolaki świetnie radzą sobie na śniegu, a i przygotowania do wyjścia są coraz sprawniejsze. Po powrocie sprawnie się rozbieramy i potrafimy już odwiesić ubranka na miejsce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22

Jak co roku w naszej grupie obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie, niektóre babcie i dziadkowie przyjechali z odległych stron. Program artystyczny kochanym babciom i dziadkom był bardzo bogaty. Wnukowie wystąpiły z przedstawieniem Jasełkowym pt.: ,,W Dzień Bożego Narodzenia", zaśpiewały również piosenki o babciach i dziadkach. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek i miłość. Gościom towarzyszyła radość oraz łzy wzruszenia. Wnuczęta złożyły kochanym babuniom i dziadkom życzenia, wręczyły upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

18.01.2018r. dzieci z naszej grupy wystąpiły w Jasełkach pt.: ,,W Noc Bożego Narodzenia" w Supraskim Przeglądzie Jasełek ,,Betlejemka" 2018. Przedszkolaki pokazały wysoki kunszt aktorski występując na scenie. Za swój występ mali aktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21

"Pszczółki" gościły w naszym przedszkolu swoje kochane babcie i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Dziękujemy za przybycie i życzymy wszystkiego co najlepsze :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17

"Pszczółki" pierwszy raz w nowym roku wybrały się na wycieczkę do Arboretum.Tym razem tematem było dokarmianie zwierząt leśnych. Po ciekawej wycieczce do lasu dzieci zrobiły pracę plastyczną i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha, radości oraz pociechy z wnuków:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Wspólne wykonywanie świątecznych ozdób sprawia nie tylko radość i satysfakcję, ale również wpływa korzystnie na relacje między dziećmi i rodzicami. Czas spędzony z dzieckiem to wyraz miłości – dobrze o tym wiedzą rodzice 4-latków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

Poszukiwanie kolorów poprzez tworzenie ich z kolorów podstawowych miało na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy i umiejętności dzieci, ale również było inspiracją do zaprojektowania kolorowych ręczników.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Hania Romanowska z naszej grupy zaśpiewała pastorałkę pt.: ,,Weseli anieli"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Słuchanie opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę panią Urszulę Szypluk pt.: ,,Wesoły ryjek" Andrzeja Widłaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

Tematem spotkania było ,,Dokarmnianie ptaków i zwierząt zimą". Przedszkolaki pamiętają o głodnych zwierzętach i ptakach zimą, zawiozły do lasu warzywa i owoce - marchewki, buraki, kapustę, jabłka i  siano. Koło paśnika położyły pokarm zwierzętom, aby mogły się posilić. Wykonały pracę plastyczno - techniczną ,,Karmnik". Podziękowania składamy Rodzicom, którzy przekazali warzywa i owoce głodnym zwierzętom leśnym. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

data dodania: 2018-01-12

Dnia 19.12.2017r odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne teatru " Pod Orzełkiem" pt." Kolędnicy".
Pomocnikami aktorów były dzieci z grupy " Smerfy" oraz Bartek Mazur z grupy "Gumisie".

data dodania: 2018-01-12

Święta to czas niezwykły, magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym co ważne, istotne, a zarazem niedoścignione.To czas skupienie i oczekiwania na cud, cud Boży.
Dziś w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu
6 latków z grupy " Smerfy", przy akompaniamencie naszej rytmiczki pani Renaty Zbierajewskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, których przywitała pani Dyrektor Beata Grochowska-Surowiec: Burmistrz Supraśla pan Radosłąw Dobrowolski,pani Agnieszka Kamieńska Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodniczkach, ks.Andrzej Chutkowski,pan Piotr Nierodzik, byli pracownicy naszego Przedszkola, oraz personel i nasze przedszkolaki.
W Świątecznym nastroju śpiewaliśmy wspólnie kolędy i życzyliśmy sobie wzajemnie pięknych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia.

data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

dn. 11. 01.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Wszystkie pszczółki przyniosły cudowne przebrania karnawałowe. Nie zabrakło m. in. policjantów, księżniczek i kowbojów. Było mnóstwo cudownej zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

Kolejny raz gościliśmy w naszej grupie mamę naszej pszczółki Weroniki - Panią Małgosię. Dziękujemy za przeczytanie książki i kilku wierszyków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-10

Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia "Kaczuszki" zrobiły lampiony z papieru. Z kolorowych karteczek wyczarowały piękne światełka. Na koniec dnia zabrały je do domu, by symboliczny ogień ogrzał wszystkich przy wigilijnym stole... Wesołych Świąt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

W tym tygodniu tematem przewodnim w grupie Kaczuszek były pory roku. Kaczuszki poznały kolejność następowania pór roku, symptomy o nich świadczące.Dmuchając przez słomki, uwieczniły na swoich pracach wietrzyk, które zimą mocno wieje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

5.01.2018r. "Pszczółki" gościły Panią Katarzynę Pietruską mamę Kajtka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki. Serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

Wizyta "Pszczółek" w kuchni przedszkolnej - poznanie czynności i narzędzi pracy osób które pracują w kuchni. Zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wizyty oraz kulturalnego zachowania się.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

18.12.2017 odbyło sie przedtawienie Jasełkowe w grupie "Pszczółki" . Były kolędy, pastorałki oraz chwile wzruszeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-05

Zabawy w baseinie z kulkami- przedszkolnym prezencie od Mikołaja:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-30

Przedszkolaki przygotowywały własne dekoracje choinkowe - ozdabiały bombki, które podarowała dzieciom mama Kuby

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-27

Bożonarodzeniowe drzewko w tym roku Elfy przystroiły we własnoręcznie zrobione ozdoby.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

Dzisiaj Elfy swoim przedstawieniem przywołały magię Świąt Bożego Narodzenia. BRAWO!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

Za przykładem Misia Uszatka 4-latki zapełniły półki swojej spiżarni. Zadanie wcale nie było proste, bo trzeba było samemu zadecydować, jakie warzywa / owoce można zamknąć w jednym słoiku. Niektórych tak poniosła fantazja kulinarna, że chcieli zawekować razem grzyby i gruszki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Wprawdzie nie udało się spotkać prawdziwego jeża w lesie, ale zainspirowani opowieściami pani Iwony, postanowiliśmy sami wykonać jeże z plasteliny i położyć je w kolorowej liściowej pierzynce do zimowego snu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Dziś dzieci ozdabiały pierniki upieczone i podarowane nam przez Zuzię i jej mamę. Niektóre ciasteczka nie dotrwały w jednym kawałku do końca lukrowania....

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

Dnia 11 grudnia odbyły sie warsztaty świąteczne w oddziale Kaczuszek. Nasze dzieciaczki wspólnie z rodzicami, a także babciami wykonały ozdoby na choinkę. Z masy solnej powstały piękne zawieszki, styropianowe bombki zostały ślicznie pomalowane, nie zabrakło też czerwonych skarpet św. Mikołaja. Na koniec uczestnicy spotkania przystroili drzewko we wszelakie ozdoby przyniesione z domu. Dziekujemy serdecznie wszystkim za wsparcie, a także za udział w warsztatach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

Katar to choroba, która dopada wszystkich. Jak zapobiegać i radzić sobie z katarem, tego nauczyły się 4-latki na zajęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Nasza wolontariuszka Zuzia umilała dzieciom przedświąteczny czas wspólnym śpiewem kolęd przy akompaniamencie gitary

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Ciuciubabka, porównywanie długości, kontynuowanie, tworzenie i odtwarzanie rytmów, wycinanie – do tego wszystkiego zainspirowały nas szaliki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Muminki oglądając bajkę o Misiu Uszatku i ilustrując piosenkę o praczkach, nauczyły się jak postępować z brudnym ubraniem - prać, rozwieszać, prasować i składać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

Podczas kolejnej wyprawy do lasu Muminki dowiedziały się od pani Hani, dlaczego jesienią spadają liście z drzew oraz wiele innych leśnych ciekawostek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

  Kaczuszki wybrały się na wycieczkę na pocztę. Zainspirowane poznały pracę listonosza oraz zabrały się do pakowania paczek oraz listów. Wykonały również własne skrzynki pocztowe które posłużyły do zabaw w domu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

6 grudnia 2017 r. dzieci przyszły ubrane na czerwono, na głowach też miały czerwone mikołajkowe czapki. Sotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w Zabawie Mikołajkowej. Pani Ania  i Pani Asia - pomocnice Świętego Mikołaja przygotowały dzieciom wiele zabaw, quizów, konkursów i zabaw tanecznych przy dźwiękach muzyki. W oddali usłyszeliśmy dzwoneczek Świętego Mikołaja i już wiedzieliśmy, że dostojny gość za chwilę pojawi się w drzwiach. W prezencie przedszkolakom przyniósł suchy basen z kolorowymi piłeczkami i świąteczne pierniczki. Życzymy Świętemu Mikołajowi dużo zdrowia, pomyślności i radości i dziękujemy za wspaniałe prezenty !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Temat spotkania: ,,Tajemnicze życie leśnych zwierząt". Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały zwierzęta leśne, słuchały ciekawostek, które opowiadała Pani leśnik Joanna Rybij, interesowały się, w jaki sposów niektóre leśne zwierzęta przygotowują się do zimy. Bardzo ciekawą pracę plastyczną wykonały Smerfy pt.; ,,Zwierzęta leśne" wykorzystując stemple, liście i kredki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Dnia 6 grudnia Kaczuszki oraz wszystkie inne grupy z naszego Przedszkola, odwiedził św. Mikołaj. Jest to dzień jego imienin, w związku z tym, wspólnie ze swoimi elfami przygotował dzieciom rożne niespodzianki. Było dużo konkursów, tańców, a także smakowite pierniczki od niego w prezencie. Na koniec dnia  Kaczuszki wykonały ozdoby  z masy solnej, które wspolnie przyozdobią i powieszą w swojej sali na choince.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Elfy w dniu imienin Mikołaja  uczestniczyły we wspólnej  zabawie ze Św. Mikołajem.  Ogromnym  zaskoczeniem były dodatkowe  prezenty czekające na nich w sali. Dziękujemy Św. Mikołaju za wspaniałą niespodziankę!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

Dzieci wcieliły się w role archeologów i odkrywały w ziemi wykonane wcześniej skamieliny. Dzięki tego rodzaju zabawie, Gumisie zapoznały się z niektórymi zasadami pracy wykopaliskowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

     W tym tygodniu poznawaliśmy kolory, grupowaliśmy oraz przeliczaliśmy. Stworzyliśmy kolorowe witraże zdobiące teraz nasze okna przez co widzimy świat jak przez różowe okulary. Przełamaliśmy jesienną szarość wszytkimi kolorami tęczy :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.
W ramach nowej innowacji pedagogicznej „Z wartościami w przyszłość” w roku szkolnym 20172018 skupiamy się na pielęgnowaniu wartości.
Dziś zaplanowano i wdrożono szereg działań, dzięki którym dzieci utrwalały właściwe zachowania względem osób starszych, podyktowane m.in. takimi wartościami, jak miłość, szacunek, troska, empatia…
Dzień w przedszkolu zakończyliśmy wręczaniem przez przedszkolaków osobom starszym papierowych kwiatów – na znak szacunku, pamięci i wdzięczności za trudy w wychowywaniu kolejnych pokoleń.

data dodania: 2017-11-15

Dzisiaj w naszym przedszkolu wolontariuszki z klasy VB - Ania i Zuzia zorganizowały całej społeczności przedszkolnej niespodziankę. Dziewczęta przygotowały dzieci z grupy Gumisie do występu i zaprezentowały inscenizację pt. "Zmartwienie kredek". To pierwsze tego typu przedstawienie w ramach współpracy przedszkola z pobliską szkołą podstawową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-15

Smerfy zostały zaproszone na przedstawienie pt:,,Zmartwienie kredek" w wykonaniu dzieci z grupy ,,Gumisie". Przedstawienie zostało przygotowane przez wolontariuszki - Zuzię i Anię uczennice klasy VB Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu. Nad całością spektaklu czuwała wychowawczyni ,,Smerfów" pani Małgorzata Prymaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-15

13 listopada do naszego przedszkola przyjechali wyjątkowi goście , były   to Panie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję poznać sposób przyjmowania zgłoszeń alarmowych oraz w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Dowiedziały się także jak działa System Powiadamiania Ratunkowego w Polsce oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy potrzebującemu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Z okazji Święta Niepodległości Kaczuszki przystroiły się we własnoręcznie zrobione biało-czerwone kotyliony, z bliska obejrzały nasze Godło  oraz wykonały pracę plastyczną na konkurs "Za co kocham Polskę?".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Nasze maluszki Kaczuszki również wzięły udział w Konkursie na owocowo-warzywne zwierzaki. Wspólnie z rodzicami wyczarowały takie oto stworki. Dziekujemy wszystkim za udział. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

,,Cudaki - zwierzaki" z warzyw i owoców wykonane przez dzieci i Rodziców  z naszej grupy były wspaniałe i niepowtarzalne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Dzieci segregowały do koszyków zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze. Kolorowały karty pracy ze zdrową żywnością.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Pani dyrektor Beata Grochowska - Surowiec wręczyła dzieciom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie ,, Warzywno - owocowe zwierzaki - cudaki"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Nauka kroków tańca ludowego ,,Zasiali górale"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Książki to skarbnica wiedzy. Dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych książek przez bibliotekarkę -  panią Urszulę Szypluk. Każde dziecko znajdzie dla siebie książkę, która jest interesująca i bogato ilustrowana.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości dzieci wykonały biało - czerwone chorągiewki, zaśpiewały hymn państwowy,zapoznały się z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Pani Agnieszka i Pan Tomek  z firmy kurierskiej DPD wręczyli dzieciom nagrody za udział w konursie plastycznym pt.: ,,Samochód DPD".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

Dzisiaj dużo rozmawialiśmy o jutrzejszym Święcie Niepodległości. Postanowiliśmy uczcić je wspólnym, pamiątkowym i  symbolicznym zdjęciem:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzisiaj gościliśmy w grupie panią Agnieszkę i pana Tomka - przedstawicieli firmy DPD, którzy przyjechali do nas z wieloma dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami. W konkursie wzięło udział aż 20 dzieci z naszej grupy, BRAWO !!! GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU ZA KREATYWNOŚĆ I TWÓRCZOŚĆ ORAZ DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA OGROMNE WSPARCIE:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Muminki, zachęcone przez Misia Uszatka, wyruszyły do lasu po grzyby – oczywiście tylko te jadalne. Zadanie nie było jednak takie proste, bo samodzielnie musiały decydować, które grzyby zbierają do koszyczków.

Grzybobranie stało się również doskonałą okazją do liczenia i przeliczania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

Dzieci z grupy Gumisie bardzo lubią cykliczne wyjazdy do lasu - dowiadują się tam wielu ciekawych rzeczy z życia miejscowej fauny. Tym razem tematem przewodnim były gryzonie, ale przy okazji dzieci poznały sposób odżywiania się roślin - choć trudne słowo "fotosynteza" nie padło, Gumisie już orientują się, na czym ten proces polega.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Aż ośmioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w przedszkolnym konkursie pt "Owocowo-warzywne zwierzaki-cudaki"! Dwoje z nich zdobyło I nagrodę, a pozostała szóstka - wyróżnienie. Zdrowa i smaczna wystawa była imponująca!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

"Pszczółki" 6.11.2017 kolejny raz wybrały się na wycieczke do arboretum. Tym razem pogoda dopisała i poszukaliśmy odpowiedzi na pyatnie "Dlaczego opadają liście". Z niecierpliwością czekmy na kolejny wyjazd.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-06

Grupa Kaczuszek poczas cotygodnowych spotkań bibliotecznych. Najmłodsze przedszkolaki założyły już swoje karty i uczą się zasad wypożyczania książeczek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Teatrzyk z samodzielnie wykonanych kukiełek w grupie "Kaczuszki". Tematem wykonywanych imrowizacji była Rodzina. Dzieci wyklejały, wycinały oraz malowały ćwicząc swoje paluszki. Następnie samodzielnie odgrywały, krótkie scenki odkrywając swoje umiejętności teatralne. Wielkie brawa dla małych aktorów :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-05

Każdego ranka, po przywitaniu się, każde dziecko określa swoje emocje, swój nastrój przy pomocy symboli. Gumisie mówią o swoich troskach i radościach, a koledzy porównują je ze swoimi i dzielą się własnymi doświadczeniami. W ten sposób Gumisie uczą się rozpoznawania i nazywania własnych stanów emocjonalnych. Później dzieci podejmują różne aktywności wynikające z planu dnia - tu: tworzą kolejną kartę do Pamiętnika Podróżnika. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Przedszkolaki uczyły się tworzyć zbiory równoliczne z materiału przyrodniczego, doskonaliły orientację przestrzenną na kartce papieru, utrwalały znajomość liczebników głównych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Przedszkolaki wykonały prezentację graficzną własnej grupy - znalazły się tu wizerunki kolegów i koleżanek, Gumisie nie zapomniały również o swoich paniach.... Dzieci zwracały uwagę na to, aby każda osoba przedstawiona na plakacie wyróżniała się cechami charakterystycznymi dla niej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

W grupie Gumisiów za sprawą mamy Filipa także "wyrosły" grzyby. W naszym przedszkolu zapachniało lasem i zrobiło się kolorowo...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

Jak wygląda las jesienią? Na to pytanie Muminki szukały odpowiedzi w naturze. Następnie swoje spostrzeżenia przedstawiły w formie plastycznej. Jednak ustawienie drzew, tak by tworzyły las, okazało się wcale nie takie proste.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Elfy zaprosiły młodsze dzieci - Muminki na wycieczkę, by przekazać im przedszkolną tradycję zapalania zniczy na grobie nieznanego żołnierza w Dzień Zaduszny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Przedszkole i swoją wychowawczynię p. Bożenkę Kercher odwiedziła  dawna wychowanka p. Ewelinka Siennicka i p. Piotr Kupicha

z zespołu  ,,Feel". Były łzy wzruszenia, miłe wspomnienia z lat pobytu w przedszkolu oraz wspólne zdjęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-02

Bawimy się przy piosence "Cebulka i burak".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Ach, jakie piękne liście!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

31.10.11 Elfy integrowały się z dziećmi z grupy Smerfy na wycieczce do Krainy Psotnika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Elfy na warsztatach pt. "Drzwi do świata muzyki" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Dzieci wiedzą już, co znaczą niektóre znaki drogowe i potrafią odpowiedzialnie zachować się na ulicy.

data dodania: 2017-10-30

Pierwszy wyjazd Muminków do Arboretum w ramach projektu realizowanego przez Przedszkole i Nadleśnictwo Supraśl. Wszystkie dzieci zgodnie ślubowały, że będą zachowywały się jak leśne skrzaty, które dbają o przyrodę. A jak wyglądają prawdziwe leśne skrzaty, dzieci przedstawiły w formie plastycznej, wykorzystując jesienne liście.

data dodania: 2017-10-30

Muminki znają już wszystkie części swojego ciała. Wiedzą, że niektóre występują pojedynczo (np. szyja), parami (np. powieki, stopy), bądź jest ich wiele (np. palców, zębów, włosów). Wiedzą, że części ciała można wykorzystać na wiele sposobów.

data dodania: 2017-10-30

Jesień daje nam owoce – a wraz z nimi zdrowie i wiele pysznych smaczków.

data dodania: 2017-10-30

17.10. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem mł. asp. Karolem Januszko. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Razem z panem policjantem wyruszyły na pobliskie przejście dla pieszych i ćwiczyły przechodzenie przez ulicę. W nagrodę policjant wręczył przedszkolakom opaski odblaskowe. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu.

data dodania: 2017-10-30

Zgodnie ze słowami piosenki „Idzie lasem Pani Jesień” Muminki zadbały, by na szyi jesiennej damy nie zabrakło czerwonych korali.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

W ramach nowej innowacji pedagogicznej "Z wartościami w przyszłość" w roku szkolnym 2017\2018 skupiamy się na pielęgnowaniu wartości. Dziś zaplanowano i wdrożono szereg działań, dzięki którym dzieci utrwalały właściwe zachowania względem osób starszych, podyktowane m.in. takimi wartościami, jak miłość, szacunek, empatia... Dzień w przedszkolu zakończyliśmy wręczaniem przez przedszkolaków osobom starszym papierowych kwiatów - na znak szacunku, pamięci i wdzięczności za trudy w wychowywaniu kolejnych pokoleń. Zapraszamy do śledzenia naszych cyklicznych uroczystości na stronie przedszkola oraz facebook'u!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

Wrzesień i połowa października u Kaczuszek był czasem adaptacji. Wielkie sukcesy za nami! Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami! Przychodzimy do przedszkola pełni radości i otwarci na poznawanie świata. Jesteśmy też coraz bardziej samodzielni,  jedzenie oraz korzystanie z toalety nie sprawia nam już trudności. Samodzielnie potrafimy także myć ząbki oraz ubrać się na spacerek!  Przyzwyczailiśmy się do spania w przedszkolu, co początkowo nie było dla nas łatwe. Pierwsze spacery, zabawy, piosenki, prace plastyczne oraz wycieczki już za nami! Zaczęliśmy już wchodzić w interakcje i sami inicjujemy wspólne zabawy. Mamo  Tato możecie być z nas dumni!  :) 

data dodania: 2017-10-28

Gumisie uwielbiają wiewiórki - tym bardziej, że kilka z nich zamieszkuje w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki postanowiły wykonać wiewiórkowe kity z jesiennych liści.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-27

Tym razem dzieci zapoznały się ze ścieżką edukacyjną, gdzie dowiedziały się, jak zwierzęta leśne przygotowują się do snu. Gumisie "natknęły się" również na domek Baby Jagi i wielką sieć pająka! Po powrocie do siedziby Arboretum przeniosły swoje wrażenia na papier - tak powstały włóczkowe pajęczyny z żołędziowymi pająkami!

data dodania: 2017-10-27

 Metoda projektu z edukacji przyrodniczo - leśnej ,,Leśne Przedszkolaki". Dzieci obserwowały drzewa i krzewy jesienią. Wykonały pracę plastyczną pt: ,,Jesienne drzewo" wykorzystując liście jako naturalne tworzywo przyrodnicze. Piękne bukiety z różnokolorowych liści ozdobiły kącik przyrody w naszej sali. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-26

23.10.2017r. "Pszczółki" kolejny raz wybrały się na przygodę projektu "Leśne Przedszkolaki" do Kopnej Góry. Tym razem tematem spotkania były "Grzyby jadalne i trujące". Dzieci świetnie się bawiły i został im przybliżony temat grzybów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

24.10.2017r. Pszczółki na warszatatch plastycznych prowadzonych przez Panią Rozalię Bojarską poznały ciekawą formę wykonania muchomorka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

,,Smerfy". Dnia 23.10. 2017r. w naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne. Pani Rozalia Bojarska - mama naszego przedszkolaka Filipka pokazała ciekawą technikę wykonania muchomora.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Muminki zainspirowane postacią patrona przedszkola Jana Pawła II też chciały zmierzyć się ze sceną teatralną – póki co w miniaturze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Zabawy z piłką i kuleczkami mogą być bardzo inspirujące

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Piosenka „Dom dla lalek” stała się inspiracją do wspólnego muzywkowania i budowania – nie ma jak to praca w zespole.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Pod czujnym okiem pana policjanta przedszkolaki doskonalą bezpieczne zachowania na jezdni i chodniku. Gumisie wiedzą, co należy zrobić, aby przejść na drugą stronę jezdni. Wiedzą też, jak wielkie znaczenie mają elementy odblaskowe - dziś dostały od pana policjanta opaski odblaskowe w prezencie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Z tej okazji najstarsze przedszkolaki przygotowały autorskie, oryginalne wiersze o nauczycielach, oraz zaprezentowały przedstawienie pt. "Żuk". Były również życzenia, piękne piosenki i kwiaty. Niespodzianką był udział pana Sekretarza Gminy p.Mariusza Żukowskiego

data dodania: 2017-10-16

data dodania: 2017-10-16

data dodania: 2017-10-16

W Poniedziałek 09.10.17 Elfy z ogromnym zainteresowaniem słuchały bajki czytanej przez Panią Małgosię. Dzięki niej utrwaliły nazwy grzybów jadalnych i niejadalnych.

Dziękujemy i zapraszamy do czytania kolejnych rodziców:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy udały sie do sklepu w celu zakupienia owoców. Bezbłędnie rozpoznawały owoce, nawet te egzotyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy polubiły napój owocowo - szpinakowy, który same przygotowały. BRAWO !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy wykazały się twórczościa tworząc kompozycje ze swoich ulubionych owoców. Stworzone przez siebie prace z apetytem zjadły.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

W siedzibie Arboretum Gumisie złożyły przyrzeczenie dotyczące poszanowania przyrody i zasad zachowania w lesie - tym samym przyjęły tytuł Leśnego Elfa i stały się strażnikami przyrody. Następnie po ciekawym spacerze z przewodnikiem i poznaniu najbliższej okolicy stworzyły portret Leśnego Elfa z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Gumisie rozpoczęły wycieczkę zwiedzaniem wystawy zwierząt egzotycznych - węże, pająki, skorpiony i karaczany nie budziły lęku, lecz żywe zainteresowanie! Następnie dzieci poznawały postać Alfonsa Karnego poprzez zwiedzanie wystawy jego prac i zapoznawanie się ze sposobami sztuki rzeźbiarskiej. W końcu same próbowały swych sił tworząc własne rzeźby w glinie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Elfy polubiły kucharzenie, tym razem przygotowały pyszny mus owocowy oraz dżem wieloowocowy

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Sałatka jarzynowa w wykonaniu dzieci smakowała wyśmienicie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Pierwsza wizyta Smerfów w Arboretum w ramach Metody Projektu ,,Leśne Przedszkolaki" na rok szkolny 2017/2018

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

10.110.2017r. przedszkolaki z grupy "Pszczółki" na wycieczkę do Białegostoku. Na początku odwiedziły wystawę zwierząt egzotycznych następnie zwiedziły Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzą a także uczestniczyły w ciekawych zajęciach plastycznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

9.10.2017r. nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wybrały się na kolejną ciekawą przygodę z metodą projektu pt.  "Leśne przedszkolaki" do Arbretum w Kopnej Górze. Dzieci zrobiły ciekawą pracę plastyczną połączoną z zabawą oraz pomimo deszczu poznały kilka nazw drzew i roślin ktore można jesienią spotkać w lesie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-09

Wytwory Elfów

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Elfy poznają pracę kuriera. Na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Tomka i p. Agnieszkę, dzieci miały możliwość zaadresowania przesyłki, wysłania jej oraz pokwitowania i zapłacenia przez terminal. Obejrzały miniaturki samochodów dostawczych firmy Dpd oraz wykonanały własny projekt samochodu Dpd. Odwiedził nas również pan kurier. Następnego dnia Elfy otrzymały list od p. Tomka oraz przesyłkę z niespodziankami dla każdego dziecka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Elfy przypominały osobę patrona przedszkola -  Św. J. Pawła II. Poznały biografię Karola Wojtyły, jego zainteresowania, zabawy z okresu dzieciństwa oraz przysmaki. Uczciły osobę Patrona wyjściem do Kościoła Św. Trójcy i  zaniesieniem serc z własnym imieniem. W przedszkolu Elfy wystawiały sztukę ku Jego czci oraz bawiły się w teatr.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

Dzieci obserwują przez lupy dary jesieni w parku, oglądają drzewa i małe owady przygotowujące się do snu zimowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Odwiedziny Kuriera z firmy DPD oraz prowadzących projekt p. Agnieszka i p. Tomasz. Przybliżenie pracy kuriera, nauka wysyłania przesyłek. Wykonanie plakatu ,,Samochód DPD".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Sto lat Jubilatowi życzą wszystkie dzieci z grupy wraz z wychowawczyniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-06

Muminki nie mają czasu na nudę. Może nawet zdołąją unieść się w mydlanych bańkach wysoko w górę, tak jak to było w bajeczce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Dowiedzieliśmy się, jak utrzymywać porządek w naszych szafeczkach w szatni, a mały jeżyk przypomniał nam, w jakiej kolejności należy nakładać ubrania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

data dodania: 2017-10-04

Postanowiliśmy przekonać się, co zmieniło się w naszym przedszkolu po wakacjach. Ciekawi nas, jak wyglądają nowe sale naszych koleżanek i kolegów.

data dodania: 2017-10-02

Aby zrozumieć, co oznacza nowa nazwa grupy, dzieci musiały zapoznać się z bohaterami bajeczki.

data dodania: 2017-10-02

Uczymy się prawidłowo myć ręce i korzystać z toalety.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02