To takie proste!
Przedszkole z Oddz.Integracyjnymi im.Jana Pawła II w Supraślu
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria wydarzeń
          Tak wesoło bawiły się najmłodsze przedszkolaki, gdy po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola ze swoimi Rodzicami!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

          Do naszego przedszkola zawitał gość z pobliskiego Nadleśnictwa. Pani Hanna Siekierska odwiedziła wszystkie grupy przedszkolaków i przeczytała im trzy bajki: "Bóbr", "Łoś" oraz "Kotek". Dzieci po wysłuchaniu tekstu zadawały pytania, również dotyczące wykonywanej pracy - czyli pracy leśnika.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-09

 Wszystkie maluszki mają w przedszkolu dobry apetyt! Na każdy dzień życzymy SMACZNEGO!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-07

             Najmłodsza grupa przedszkolaków wesoło spędziła tydzień z książką.... Krasnoludki zapoznały się z pracą w bibliotece, założyły również własną w swojej sali…Chętnie „wypożyczały” i „czytały” książki.
             Grupę Krasnoludków odwiedzili również wspaniali goście. Każdy przeczytał ciekawą bajkę. Maluszki chętnie słuchały i razem z czytającym przenosiły się w kolorowy świat fantazji.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-07

Maluszki starannie wykonywały prace ukochanym Rodzicom - „ Ziemniaczane stempelki na serduszkach dla mamy i taty”.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-07

          01 czerwca 2015r. nasze przedszkolaki odwiedził gość specjalny - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Przedszkolaki ochoczo przywitały gościa, wręczając mu skromny upominek, po czym zaprosiły do obejrzenia tańca "Na krakowskim rynku" w wykonaniu najstarszej grupy - Gumisie. Ksiądz Biskup pobłogosławił nasze przedszkolaki, złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz wręczył pamiątkowe książeczki. Czekamy na kolejną wizytę!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-01

  Maluszki z wielką gracją wystąpiły przed swoimi Rodzicami, "opowiadając" o tym, jak bardzo ich kochają… co wywołało wzruszenie wśród gości!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-01

          Dnia 13 maja 2015r.  w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowych gości - Policjantów z wyszkolonymi psami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Przedszkolaki dowiedziały się, jaką rolę pełnią psy w policji, a także poznały zasady prawidłowego zachowania się w sytuacji spotkania z obcym psem. Dzieci obejrzały pokaz tresury psów policyjnych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-20

          18 maja 2015r. dzieci z grupy Gumisie wystąpiły w Koncercie Galowym z okazji urodzin Świętego Jana Pawła II, który odbył się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Przedszkolaki wystąpiły pośród 11 laureatów wyłonionych we wcześniejszym etapie konkursu, prezentując taniec pt. "Zabawa na Krakowskim rynku". Publiczność ochoczo biła brawo, a zdjęcie z występu naszych artystów można podziwiać we wtorkowym wydaniu "Kuriera Porannego". Przedszkolakom gratulujemy!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-20

     Nasze dzieci jak co roku przystąpiły do Konkursu - „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową NR 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Celem  konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozbudzanie kreatywności i rozwijanie wyobraźni, a   zadaniem konkursowym wykonanie palmy wielkanocnej z dowolnie wybranych materiałów. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, pomimo dużej konkurencji nasze przedszkolaki zdobyły  III miejsce - Serdecznie gratulujemy!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-06

          Przedszkolaki kolejny raz uczestniczyły zabawie zorganizowanej przez panie pracujące w naszej placówce. Tym razem w świat kolorów zabrały nas panie - Gosia Prymaka i Urszula Zdanowicz - wychowawczynie w grupie "Smerfów". Kolorowym zabawom nie było końca!!! Zobaczcie sami  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-25

           Gumisie potrafią dbać o środowisko naturalne. Rokrocznie rozmawiają na temat segregacji odpadów czy właściwego zachowania się w lesie. W tym roku szkolnym wspólnie z panią Beatą postanowiły spróbować sił w wykonaniu papieru czerpanego. Produkcja trwała kilka dni - najpierw dzieci porwały na drobne kawałki papier, zalały go wodą dodając do niego czerwony barwnik oraz pokruszone liście. Następnie zmiksowały go, wycisnęły, rozwałkowały i wysuszyły....... gotowe!!! Jesteśmy dumni z naszej produkcji, dzięki której bardziej rozumiemy sens bycia ekologicznym, a jednocześnie wiemy co to znaczy Recykling!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-25

          6-latki Gumisie, tak jak dzieci z innych grup w naszym przedszkolu, postanowiły posadzić różne rośliny i tym samym stworzyć na parapecie "wiosenny ogródek". Wśród sadzonych roślin znalazły się kwiaty - aksamitki i łubin, zioła - tymianek, rozmaryn i bazylia. Zasadziły jeszcze cebulę, z której wyrośnie smaczny szczypior oraz posadziły fasolę na dwa sposoby - w wodzie i w ziemi. Będą obserwować ich wzrost - to bardzo ciekawe doświadczenie!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-25

          W 10 rocznicę pożegnania Jana Pawła II - patrona naszego przedszkola - pani Wiesia przygotowała krótką prezentację multimedialną, na którą zaprosiła przedszkolaki oraz personel przedszkola. Przypomnieliśmy postać Papieża Polaka - jego dzieciństwo, młodość, wartości, którymi kierował się w życiu i które przekazywał innym. Na zakończenie pani Dyrektor skierowała kilka słów do naszych najmłodszych pociech.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-13

       Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nasze przedszkolaki - Michasia, Kasia oraz Aleksander, z grupy Gumisie, zajęli I MIEJSCE w IX edycji Konkursu Wiedzy o Baśniach - "Baśnie Chińskie". Z krótką relacją z przebiegu konkursu można zapoznać się w zakładce - Wydarzenia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

Budujemy dom - miejsce, gdzie każdy człowiek czuje się bezpiecznie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

           Układanie kształtu litery z drucików kreatywnych; wyszukiwanie, nazywanie przedmiotów losowanych z worka; wskazywanie tych wylosowanych przedmiotów, które są na głoskę G.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

         Poznajemy mieszkańców kół podbiegunowych - ćwiczenia w przeliczaniu i klasyfikowaniu na przykładzie pingwinich rodzinek oraz zapoznanie z podstawowymi instrumentami afrykańskimi (bębenki i grzechotki) - tworzenie własnych rytmów afrykańskich z podziałem na role.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

         Dużo pracujemy na zajęciach, które przygotowują nam nasze panie.  Na zajęciach matematycznych wędrujemy z kropelką wody, na zajęciach plastycznych ćwiczymy nasze palce i dłonie, a w przerwach między zajęciami doskonalimy oddech, aby dotlenić nasz mózg i usprawnić myślenie. Jest bardzo fajnie i ciekawie!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-25

           Udało się!!! Piec, który pragnęliśmy mieć na wyposażeniu kuchni  - już jest !!!!!!!!!!!! W marcu tego roku zamontowano nowoczesny piec konwekcyjno parowy, który mieliśmy możliwość oglądać już w październiku. Wówczas przedstawiono nam jego zalety oraz wpływ na bogatsze w wartości odżywcze posiłki. Przyrządzane w nim potrawy są zdrowsze, bardzo smaczne, mają apetyczny wygląd oraz mogą być dietetyczne. Teraz przedszkolaki jeszcze z większym apetytem będą jeść zdrowsze obiady .
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-25

            Dzieci z najmłodszych grup rozpoczęły przygotowania do świątecznego stołu. Posadziły owies, rzeżuchę, cebulę, z której wyrośnie szczypiorek. Jeszcze tylko .............. wystarczy poczekać i gotowe!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-25

          Dzieci wykonały, a pracownicy przedszkola postanowili wysłać do Watykanu na ręce Papieża Franciszka księgę upamiętniającą naszego patrona - Papieża Jana Pawła II. Dzieci przygotowały przepiękne ilustracje, na których widać naszego patrona przemierzającego świat w poszukiwaniu wielu wartości. W odpowiedzi otrzymaliśmy list od Papieża Franciszka, w którym to Biskup Rzymu otacza Bożym Błogosławieństwem całą społeczność naszego przedszkola. Pierwszoklasiści przybyli do przedszkola, aby im podziękować i wręczyć podziękowania za wykonane ilustracje.  Pani Renata i Aneta - nauczycielki religii w szkole podstawowej przygotowały prezentację dotyczącą osoby Jana Pawła II, a pani Dyrektor wręczyła dyplomy naszym absolwentom.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-25

       Gumisie - najstarsza grupa przedszkolaków - ten rok szkolny mogą nazwać bardzo pracowitym! W przygotowaniach do opuszczenia murów naszego przedszkola poznają kolejne ciekawostki ze świata. Wiedzą jak należy dbać o książki, potrafią zrobić do niej zakładkę, próbują samodzielnie przeczytać kilka słów. Na innych zajęciach poznają różne oblicza sztuki (malarstwo, architekturę, rzeźbę), próbują swoich sił w rzeźbieniu z gliny, a przy tej okazji poznają też jej właściwości. Jeszcze innym razem poznają zwierzęta egzotyczne, ich zwyczaje, kraj, w którym żyją w naturalnych warunkach. Potrafią ułożyć zagadkę geometryczną dotyczącą tego tematu.
Pracy i nauki poprzez zabawę jest dużo, ale chcemy jeszcze więcej!!!!!!!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

       Krasnoludki postanowiły wyhodować szczypiorek na swoje pierwsze wiosenne kanapki!!! Dzieci z ochotą zamieniły się w ogrodników i z wielkim zapałem zabrały się do ciężkiej pracy.  Efekty będzie widać już za kilka tygodni!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

         13 marca 2015r. nasze przedszkole odwiedziły dzieci wraz z Rodzicami. Byli to "przyszli" przedszkolacy, którzy już od września będą wśród nas! Oddali się wesołej, radosnej zabawie. Czekamy na was w nowym roku szkolnym!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

         Kolejny raz, nasze przedszkole, zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Do kiermaszu włączyli się również Rodzice, którzy czynnie wzięli udział w Konkursie Wielkanocnym. Prace konkursowe i wiele innych dekoracji, ozdób wielkanocnych można zakupić w przedszkolu. Zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc i rehabilitację choremu na autyzm Nikodemowi.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

         W naszym przedszkolu ogłoszono Rodzinny Konkurs Wielkanocny w 3 kategoriach: palma wielkanocna, pisanka, stroik wielkanocny. Odzew ze strony dzieci i rodziców był imponujący. Na konkurs wpłynęły 32 prace.
Celem konkursu jest pozyskanie funduszy na pomoc w rehabilitacji chorego na autyzm Nikodema.
DZIĘKUJEMY za udział w konkursie, a dzięki temu za pomoc Nikodemowi.   
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

         W lutym kolejny raz odwiedziła nasze przedszkole pani dr hab. n. med., specjalistka chorób dzieci, alergolog – pani dr Jolanta Wasilewska. Zaproponowała Rodzicom i pracownikom przedszkola wysłuchanie wykładu nt. diety dziecka i jego odporności związanej z racjonalnym odżywianiem. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem słów pani doktor.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

        Pewnego, wiosennego dnia, kiedy słoneczko świeciło nad lasem...... do grupy Gumisiów zawitał GOŚĆ. Był nim mały żółw, którym na co dzień opiekują się bracia - Karol i Piotr. Żółwik czuł się swobodnie w nowym miejscu co pokazał również najmłodszej grupie - Krasnoludkom - którzy  tego dnia nas odwiedzili. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki z życia żółwia. Dowiedziały się również co znaczy "wziąć odpowiedzialność za innych".
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

        Taniec jest jedną z najstarszych form ruchowych uprawianych przez człowieka. Zawsze spełniał i spełnia rolę środka usprawniającego motoryczność ludzką, czynnika wpływającego na rozwój i kształtowanie sprawności ruchowej człowieka i określonych cech motorycznych. Jest formą gimnastyki, która dotlenia organizm i wzmacnia serce, zapobiegając niewydolności układu krążenia. Poprawia też kondycję mięśni, zwłaszcza tych podtrzymujących kręgosłup. Intensywny, rytmiczny ruch może spełniać rolę “wentyla bezpieczeństwa” zarówno dla psychiki, jak i też kontaktów z otoczeniem, bo właśnie w tańcu najłatwiej jest rozładować złe emocje, agresję i frustrację, które w przeciwnym razie mogłyby wybuchnąć w niekontrolowany sposób. Dla nas to świetna zabawa!!!   
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

"Rytm jest dookoła ciebie - słuchaj... i patrz: świat jest rytmem" 
Muzyka, poezja, taniec, otaczający nas świat - stukot obcasów, skrzypiące drzwi czy też szelest liści - rytm jest wszędzie, lecz przede wszystkim jest on w nas samych. Wystarczy choćby zamknąć oczy i posłuchać nie tyle samego otoczenia, co własnego wnętrza. Nasza pani Iwonka pokazuje nam jak ten rytm odnaleźć. A dodatkowo wesoło się przy tym bawimy!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

        Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata i chęć do nauki, co warto wykorzystać. Wczesne nauczanie języka angielskiego zgodne jest z ogólnoeuropejskimi tendencjami obniżania wieku rozpoczęcia nauki języka obcego. Nauczyciel uczący małe dzieci powinien pamiętać o zabawowej formie pracy oraz o kręgu zainteresowań dziecka. Pierwsze lata nauki języka angielskiego powinny być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością.                                                                                                                                                                                           Kiedy przychodzimy na zajęcia z panią Karoliną wesoło się bawimy śpiewając piosenki, poznając kolejnych gości - pacynki, którzy nas odwiedzają. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

       Gry i zabawy ruchowe są akceptowaną przez dzieci i atrakcyjną formą działania, gdyż charakteryzują się dużą różnorodnością, prostotą ruchów oraz dają swobodę. Dzieci mają możliwość wyboru rozwiązań i sprawdzenia się z rówieśnikami. Zabawy ruchowe są oparte na prostych formach ruchów motorycznych, takich jak: chód, bieg, skok, czworakowanie, pełzanie, rzucanie. Gry ruchowe są natomiast wyższą formą zabaw, w której udział biorą drużyny rywalizujące ze sobą o zwycięstwo. W profilaktyce wad postawy zarówno zabawy jak i gry ruchowe stanowią niezbędny czynnik w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała u dzieci. A oto jak my – przedszkolaki bawimy się wesoło!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

        Wesołej zabawy nadszedł czas............ Kiedy zaświeciło pierwsze słoneczko, a w powietrzu czuć było zbliżającą się wiosnę, Gumisie wybrały się na plac zabaw. Radości z zabawy nie było końca!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

"Czy to siostra czy to brat, kolorowy z nimi świat"
Grupę Krasnoludków odwiedziła p. Marysia wraz ze swoim malutkim synkiem Jasiem, braciszkiem Mateusza. Maluchy chętnie i z zainteresowaniem słuchały jak należy opiekować się młodszym rodzeństwem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-18

         Smerfy wesoło spędzają czas w przedszkolu! Głośno i radośnie bawią się na zajęciach z rytmiki, tworząc nowe aranżacje muzyczne - może jedno z nich ujawni swój talent muzyczny . Inni rozwijają swoje talenty na zajęciach matematycznych pilnie wykonując kolejne zadania, a jeszcze inni poznają tajniki obsługi komputera. Lubią też przebierać się za różnych bohaterów - może kiedyś będą sławni!  
          Po tak wyczerpujących zadaniach warto wesoło i wspólnie pobawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-17

"Chociaż jestem mały to wiele potrafię......" Tak śpiewały Krasnoludki, które wybrały się do sklepu spożywczego. Zapoznały się z pracą sprzedawcy i wspólnie zakupiły jabłka jako bogate źródło witamin...... A po powrocie do przedszkole postanowiły samodzielnie urządzić sklep i wesoło się przy tym bawić wykorzystując wcześniej zdobyte doświadczenia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-16

Krasnoludki potrafią wykorzystać do zabawy różne przedmioty! Guziki to jest to! Porównują wielkość oraz ich kształt. Z wielkim zaciekawieniem układały - czarowały różnorodne, ciekawe wzory. Czarując różne wzory postanowiły wykonać czarodziejskie różdżki. No i powstały!!! Krasnoludki wcielały się w postacie czarodzieja i wróżek, po czym starannie wypowiadały zaklęcia i tym razem zaczarowały swoich kolegów w różne zwierzątka.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-16

         Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego dziecka. Kochają i wspierają swoje wnuczęta i potrafią osłodzić każde ich zmartwienie. Dlatego specjalnie dla Nich Krasnoludki przygotowały piosenki, wiersze i tańce. Wspaniałym gościom dzieci wręczyły laurki oraz uczestniczyły we wspólnym słodkim poczęstunku.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-25

            22 stycznia 2015r. do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Teatru "CoNieCo", którzy poprowadzili bal karnawałowy. Na sali bawiły się księżniczki, rycerze, piraci, królewny śnieżki i przeróżne zwierzęta.  Wesołej zabawie towarzyszyły różnorodne konkursy, przybył do nas gość specjalny - Mikołaj!!!! Dostaliśmy prezenty, a na zakończenie wykonaliśmy zdjęcia grupowe. To był udany dzień!!!!!!!!!  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-25

Nasze najmłodsze przedszkolaki, jak również dzieci z pozostałych grup, uczestniczą w ogólnopolskim programie profilaktyki mycia zębów - "Akademia Aquafresh". Pani Iwonka wytłumaczyła maluchom jak skutecznie dbać o zdrowie i czystość zębów, a przedszkolaki obiecały, że chętnie będą to robić! Chyba najmniej zadowoleni z tej obietnicy będą stomatolodzy     .
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-18

Oto kilka zdjęć z przeglądu jasełkowego.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-18

Dzięki zaangażowaniu Rodziców i dzieci udało się nam stworzyć księgę "Listy do Papieża". A oto efekt tych starań!!!!!!! 
 
Wysłaliśmy Księgę do Watykanu i otrzymaliśmy odpowiedź!!!!!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

W tym roku szkolnym ciężko pracujemy , gdyż jest to nasz ostatni rok w przedszkolu! Nasze Panie starają się, abyśmy poznali wiele ciekawostek, np. co jest potrzebne, aby ogień nie zgasł?, ćwiczymy rączki poprzez ćwiczenia grafomotoryczne, klasyfikujemy różne przedmioty czy bawimy się światłem i cieniem. Na zajęciach jest bardzo ciekawie!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

Już kolejny rok ,co tydzień, odwiedzamy Panie w Bibliotece Publicznej w Supraślu. Pani Ula zaprasza nas do wysłuchania przygód kolejnego bohatera niezwykłej książki, my słuchamy z zaciekawieniem, a następnie każdy z nas wypożycza swoją książkę, którą zabiera do domu. Uwielbiamy, gdy mama/tata czyta nam tę książkę na dobranoc .
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

Nawet najmłodsze dzieci potrafią "wyczarować" najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe!!! Elfiki chcą, aby w ich sali unosił się zapach pomarańczy i goździków ...... już czujemy ten zapach  !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

Co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji "Góra grosza". My też chętnie w niej uczestniczymy!!! Tylko niezbyt łatwo jest utrzymać takie malutkie pieniążki w naszych rączkach ...... szybko od nas uciekają  !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

Elfy małe, Elfy duże do przedszkola chodzą już...... Nadszedł czas, aby każdy z nas został pełnoprawnym przedszkolakiem!!!!!!! Zaśpiewaliśmy piosenkę, zatańczyliśmy, złożyliśmy przyrzeczenie, a Pani Dyrektor mianowała nas PRZEDSZKOLAKAMI! Hurrrraaaa !!!!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

"Wesoła jest grupa Pszczółek"  - lubią razem spędzać czas na wspólnej zabawie !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-22

Wizyta w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej  - razem z panią Jolantą Ryś oglądaliśmy "eksponaty" zgromadzone na wystawach stałych. Poznaliśmy wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w naszej Puszczy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Razem z panią Martą Żukowską zwiedzaliśmy pięknie odrestaurowany Pałac Bucholtza w Supraślu. My jako "mali artyści" z wizytą u starszych kolegów. Odwiedziliśmy pracownie: fotografii, animacji komputerowej, rzeźby, grafiki, snycerstwa oraz malarstwa. Może ktoś z nas w przyszłości będzie uczniem tej szkoły ......
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Nasze dwie grupy - Muminki i Pszczółki - odwiedziły Białostocki Teatr Lalek oraz Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przedszkolaki obejrzały tuż po premierze "Czarnoksiężnika z krainy Oz" oraz po raz pierwszy gościli w Instytucie Biologii, gdzie obejrzeli wystawę przyrodniczą. Bardzo im się podobało!!! Obiecali, że wrócą tam na wiosnę!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Zima tuż, tuż...... - a nasza spiżarnia pełna jest już smakołyków! Degustujemy witaminki zamknięte w słoikach. Mniam........... jakie to pyszne!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Jesteśmy genialnymi konstruktorami klocków drewnianych i klocków Lego. Świetnie się bawimy również na zajęciach - tu  wykonujemy dmuchane tuszem pajączki.  
Również - Bardzo się cieszymy z powrotu Maciusia do zdrowia!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Dzięki uprzejmości właściciela "Biesiady" w Supraślu - pana Kamila Zaborskiego, Gumisie otrzymały wielki kosz pierników i zajęły się najbardziej profesjonalną dekoracją świątecznych ciasteczek. Lukry, cukry, kulki i flamastry, do tego gwiazdki i czerwone posypki - miały w czym wybierać!!! Oto efekty ich działań!!!! Zapakowanymi piernikami poczęstowaliśmy Panią Dyrektor oraz Personel Administracyjny, a resztę rozdamy mieszkańcom Supraśla!!!  
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-16

          Dzień pełen wrażeń - Mikołajki, w tym dniu 5.12.2014 po raz kolejny obchodziliśmy imieniny Mikołaja. Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrały się na czerwono oraz założyły czapeczki mikołajkowe. Bawiliśmy się rewelacyjnie - w końcu odwiedził nas szczególny GOŚĆ!!!!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11

        Początek grudnia był dla nas pełen niespodzianek! Odwiedzili nas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Supraślu. Najpierw zawyła syrena...., potem pojawił się wóz strażacki, który mogliśmy zobaczyć z bliska, a następnie obejrzeliśmy pokazową akcję ratunkową w wykonaniu gości. Emocji nie brakowało!   
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11

To był dzień pełen wrażeń !!!! Przecież to dzień urodzin jednej z najbardziej ulubionych zabawek! Kochamy nasze misie - to one skrywają nasze największe sekrety  . Zobaczcie jak świętowaliśmy! 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-26

W dniu 4 października 2014r do naszych przedszkolaków przyjechali muzycy z audycją muzyczną pt. "Kiedy powietrze gra". Dzieci poznały zapomniane instrumenty dęte.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-05

.....Pewnego pięknego, jesiennego dnia, najmłodsze przedszkolaki - Krasnoludki, wybrały się na spacer. Słoneczko świeciło wysoko, a one szukały jesiennych skarbów. Czy im się udało? Oczywiście, że tak!!!! Wyczarowały najwspanialsze jeżyki, a ile radości sprawiło im to zadanie.......... Brzmi jak bajka?   Sami zobaczcie!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-28

Dnia 16 października 2014r, w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, przedszkolaki z najstarszych grup wybrały się do Kościoła pw. Świętej Trójcy w Supraślu, aby złożyć pod figurą papieską kwiaty i w ten szczególny sposób upamiętnić dzień Patrona naszego przedszkola.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-28

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prezentacji ......... być może już niedługo ........... nowego naszego urządzenia. Zapraszamy również do zakładki "Wydarzenia", w której opisujemy zalety pieca.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-27

23 października 2014r dwie grupy starszaków wyjechały do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie pt. "Szpak Fryderyk" oraz wesoło i radośnie uczestniczyły w zabawach z animatorem w Centrum Zabaw "Psotnik".
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-27

"Ależ to ciekawe!" - poznajemy nasze zmysły, jak również rozpoznajemy owoce i warzywa TYLKO przy pomocy dotyku! Oj, nie było to łatwe zadanie  !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-13

My Muminki -  lubimy zdrowe witaminki!!!  
  • wiemy, jak zrobić pyszny jogurt owocowy;
  • znamy wiele owoców i warzyw;
  • surówka z marchewki, jabłka i cytrynki - BEZCENNA;
  • a na deser samodzielnie zrobione i ZJEDZONE ciasto ze śliwkami;
  • nasze plastelinowe owoce też wyglądają smakowicie;
  • a na konieć - wesoły warzywny teatrzyk! .................Uffff, dużo się działo!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-22

    15 kwietnia  wyruszyliśmy do Muzeum Historycznego w Białymstoku. Dzieci zwiedzały muzeum i brały udział w zajęciu interaktywnym. Była ich to pierwsza wizyta, dlatego też wszystko je bardzo interesowało. Miały okazję zapoznać się z  dawnymi zwyczajami. Przymierzały prawdziwe stroje z epoki baroku oraz projektowały własne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-20

 
18 marca dwie grupy przedszkolaków: "Smerfy" i "Gumisie" były na wycieczce autokarowej w Białymstoku. Odwiedziły jedyne w tej części Polski Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich poznały tajniki medycyny, proces kształtowania się tradycji leczniczych, poczuły zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku. W laboratorium dawnej apteki przedszkolaki:
  • samodzielnie wykonały glicerynowe mydełka, które zabrały do domu,
  • obejrzały film edukacyjny o sercu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-20

W dniu 12.03.2014r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pod tytułem "Gdzie mieszka leśne Echo", w wykonaniu muzyków grających na klarnecie, skrzypcach i akordeonie. Publiczność świetnie się bawiła przy skocznych melodiach i opowiadaniach narratora. Dzieci poszukiwały echa razem z bohaterami audycji: dzięciołem, zającem i wilkiem. Czy je znalazły? Jak ono wygląda? O to proszę spytać się już dzieci...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-01-25

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych i ciepłych chwil.

     Dnia 16.12.2013 r. nadszedł długo oczekiwany przez dzieci moment – Jasełka w grupie 6-latków pani Grażyny i Beaty.  Przedstawienie było wystawiane przez dwa dni: pracownikom przedszkola oraz rodzicom (19.12.13r.). Przygotowanie ich to kilkutygodniowa praca! Pięknie przystrojona sala i żłobek stworzyły miłą atmosferę, a wspaniale powiedziane teksty i stroje aktorów stanowiły dopełnienie spotkania.  Oglądający goście nie kryli wzruszenia. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-22

Dnia 18.12.2013r. w przedszkolu odbyła się uroczysta wigilia z występem dzieci. Zaproszono Szanownych Rodziców dzieci z grupy Pszczółek, aby mogli uczestniczyć w obchodach tak ważnych dla dzieci Świąt Bożego Narodzenia. Do świętej rodziny przyszli trzej królowie, pastuszkowie i dzieci. Recytacja wierszy przez dzieci i śpiew kolęd umiliły wszystkim ten świąteczny czas. Dalej podzielono się opłatkiem, złożone zostały życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-22

„Do Betlejem ciemną nocką
idzie Józef z Matką Boską
Gwiazdy Świecą i mrugają
Drogę jasno oświetlają”

 

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne dekoracje,  opłatek i wzajemne życzenia pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt. Każde dziecko miało swój, choćby maleńki wkład w to przedstawienie. Wykonując kolędy i świąteczne piosenki dzieci wprowadziły nas w cudowną magiczną noc. Goście ze wzruszeniem oglądali piękny program w wykonaniu dzieci. Na zakończenia przedstawienie przybył Mikołaj, który nie tylko dzieci obdarował prezentami, ale i rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-22

Pani Wiola w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom istotę harcerstwa, opowiadając co robią zuchy, w co się bawią, jak są dzielne, ile mają przygód. Na koniec wspólnie z dziećmi ubrał choinkę, bawiła się w przeróżne zabawy i pląsy zuchowe. Ale było wesoło!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-18

Wspólnie z panią najmłodsze przedszkolaki  postanowiły upiec przepyszne pierniczki i ozdobić je jak najbardziej kolorowo. Gdy porządnie umyły ręce, założyły fartuszki, rozpoczęło się ugniatanie i wycinanie przeróżnych kształtów przy pomocy foremek. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-13

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z występu dzieci.
 
http://www.youtube.com/watch?v=kUt93jXbX4Q
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-12

W dniu 03.12.2013 w grupie 4-latków (Elfy) odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Dekoracja stołu wigilijnego”.

Organizatorem warsztatów była p. Sylwia Ostaszewska-Abramowicz (właścicielka kwiaciarni „Bukiet” w Supraślu).

 

Pod fachowym okiem p. Sylwii rodzice wraz z dziećmi wykonali świąteczne stroiki, które zabrali do swoich domów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy oraz czekoladowego Mikołaja.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-08

Dnia 20.11.2013r. gośćmi naszego przedszkola były panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzieci powitały je z entuzjazmem. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Babcie nauczyły dzieci piosenek i zabaw, w które same bawiły się będąc w przedszkolu. Goście przygotowali konkurs z zagadkami, nagrodami – własnoręcznie wykonanymi warzywami. Spotkanie zakończyło się zabawami z chustą animacyjną i wspólną dyskoteką.

Dzieci posumowały spotkanie: „Takiej zabawy nie było jeszcze w świecie”.

 

Zapraszamy Panie ponownie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-29

Zwiedzamy Białostocki Teatr Lalek po prrzedstawieniu ''Czerwony Kapturek''
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-28

Wszystkiego najlepszego!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-26

To są dopiero zajęcia!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-28

    

  22. X 2013 r. dwie grupy sześciolatków z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im J. P. II  w Supraślu wybrały się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci mogły się zapoznać z tajemniczym światem dawnej apteki; jak wyglądały naczynia, narzędzia do wytwarzania leków i mikstur. Oryginalne przestrzenie tzn; meble, eksponaty przeniosły nasze dzieci w świat znany nam tylko z fotografii czy filmów. W laboratorium dawnej apteki, każde dziecko miało możliwość wykonać własną tabletkę „szczęścia”, którą zabrało do domu. Celem tych zajęć był interaktywny kontakt dzieci z eksponatem, oraz przedstawienie wiedzy prozdrowotnej w bardzo ciekawy sposób, rozwijając  w dzieciach  kreatywność i ciekawość świata.

Będąc w Muzeum Medycyny i Farmacji, nie mogliśmy się oprzeć by nie zwiedzić pięknego Pałacu Branickich, zwiedziliśmy nie tylko sale pałacu, ale także jego podziemia czy piękny  ogród, który obecnie wygląda tak samo jak w czasach panowania Jana Klemensa Branickiego.  Wycieczka ta dała naszym podopiecznym wiele radości i szczęścia, ale także poprzez interaktywność mogły poznać dawny świat medycy  i farmacji.

                                                                                                                                     

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-19

  W 35 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II mali podopieczni wielkiego  Polaka udali się w uroczystym pochodzie do koścoła pw. Świętej Trójcy w Supraślu, gdzie pod figurą błogosławionego patrona naszego przedszkola złożyli własnoręcznie wykonane żółto-białe kwiaty.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-17

 Dzieci z grupy Pszczółek korzystając z jesiennych zbiorów owocowych postanowiły zrobić szaszłyki owocowe. Wszystkie umyte owoce zostały obrane ze skórek, następnie przedszkolaki samodzielnie je kroiły i nakładały na patyczki tworząc szaszłyki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-16

   14 października odchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci ze starszych grup przygotowali program artystyczny wyrażający podziękowania nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za cierpliwość, poświęcenie oraz trud w wychowaniu i nauczaniu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-10

  Dnia 9 października 2013 r. w związku omawianą tematyką zajęć dzieci odbyły ciekawą wycieczkę do sklepu spożywczego w Supraślu. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki, towarami znajdującymi się w sklepie oraz zakup owoców.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-26

„Jestem książka, w bibliotece mam mieszkanie.
Bardzo lubię, gdy przychodzisz na spotkanie…”
(A.Nosalski)
Wszystkie dzieci  z naszego   przedszkola odwiedzają  Bibliotekę Publiczną w Supraślu. Gospodynią spotkania jest pani Ula. W bardzo ciekawy sposób wprowadza  dzieci w „świat książek”. Dzieci uczestniczą w zajęciach bibliotecznych, które mają na celu rozbudzenie u dzieci zainteresowań czytelniczych i zachęcenie do odwiedzania biblioteki w przyszłości. Pani Ula zapoznaje dzieci z różnorodnością zbiorów bibliotecznych.
Na zakończenie każdej wizyty dzieci mają możliwość obejrzenia książek, z których część wypożyczają do przeczytania w domu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-26

      W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dnia 25.09.2013 roku naszych przedszkolaków odwiedził policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa.  Przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Najważniejszym zagadnieniem było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-22

     W dniu 16.05.2013 roku dzieci z grup "Gumisie", "Muminki" i "Kubuś Puchatek" reprezentowali nasze przedszkole w "Niezapominajkowym konkrusie tańca" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 42 w Białymstoku. W kategorii taniec ludowy zatańczyliśmy Krakowiaka i zajęliśmy I miejsce, natomiast w kategorii inne formy tańca zatańczyliśmy Street Dance i zdobyliśmy II miejsce. Bardzo się cieszymy i życzymy dzieciom dalszych sukcesów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-18

      14 maja grupę „Elfy” odwiedziła pani Danusia i Pani Zina, wolontariuszki z CKiR w Supraślu. „Super Babcie”, bo tak nazywa się ich grupa, pokazały Elfikom, jak zrobić kwiaty z bibuły na Święto Mamy…  Świetnie bawiły się one, jak i dzieciaki, co widać na zdjęciach…  Super Babcie zostały poproszone o kolejne odwiedziny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-02

W ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka dzieci dnia 24.04.2013 roku „wyruszyły” w Podróż do Mlecznej Krainy. Na podstawie Piramidy Żywienia  ustaliły co to jest mleko i produkty mleczne oraz na którym piętrze piramidy się znajdują. Za pomocą prezentacji Power Point dzieci dowiedziały się skąd się bierze mleko, kefir, jogurt, maślanka. Dzięki bajce o „ Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka” dzieci zostały zaproszone do „ Mlecznej Krainy”. Kolorowały sylwety bohaterów bajki. Podczas zabawy w wielkiego budowniczego dowiedziały się jaką rolę pełni wapń w naszym organizmie. Na koniec imprezy przedszkolaki otrzymały mleko smakowego, które wszystkim bardzo smakowało.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-29

     Dnia 23 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt: "Gdzie się podziały interwały". Audycja zapoznała dzieci z bardzo ważnym pojęciem, jakim są interwały. Bajkowa konwencja pomogła przedszkolakom zrozumieć i zapamiętać do czego są potrzebne i jaką rolę pełnią w świecie muzyki odległości muzyczne. Dzieci dowiedziały się, że każda melodia zbudowana jest z różnych interwałów bez, których muzyka nie może istnieć. Podczas spotkania muzycy zapraszali dzieci do aktywnego udziału. Tak więc poznaliśmy prymę, sekundę, tercję , kwintę, sekstę, septymę i oktawę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25

    W dniu 18.04.2013r. najstarsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Goście interesująco opowiadali o swojej pracy.  Podczas spotkań funkcjonariusze uczyli dzieci właściwego zachowania na drodze i przekonywali o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny na drodze, a tym samym bezpieczniejszy. Później zaprezentowali praktycznie cały sprzęt używany w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i umundurownie. Teraz już wiemy, że Straż Graniczna to jednolita, umundurowana, w pełni zawodowa formacja typu policyjnego. Wykonuje zadania związane z ochroną granicy państowej i kontrolą ruchu granicznego.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-19

   Nasze przedszkole odwiedza wielu gości. W ramach rezalizacji tematu ''Poznajemy zawody naszych rodziców'' grupę 4,5-latków odwiedziła mama Leny- położna z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie położnej oraz pokonać lęk przed zabiegami medycznymi.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-17

       Spotkania z książką to niesamowita okazja do wspólnego słuchania bajek i opowiadań, to okazja do poznawania sylwetek pisarzy i poetów.
      Dzieci z naszego przedszkola z przyjemnością odwiedzają Bibliotekę. Tematem pierwszych spotkań jest zapoznanie z biblioteką oraz regułami zachowania sie w tak ''magicznym '' miejscu. Dzieci oglądają działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznają się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Przedszkolaki wykonują również ilustracje do ulubionych bajek, rozwiązują zagadki, biorą udział w zajęciach zorganizowanych przez studentów. Każde wyjście do biblioteki daje dziecku możliwość obejrzenia wielu książek oraz wypożyczanie ich do domu – gdzie są czytane wspólnie z rodzeństwem, rodzicami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-17

    Wiosna zachęciła do założenia wiosennego kącika przyrody w przedszkolu. Dzieci z grup Muminków same posiały rzeżuchę,  posadziły cebulę, w doniczkach posiały kwiatki. Wśród dzieci panowała radość i wielkie zainteresowanie zabawą w ziemi. Każdego dnia dzieci podlewają roślinki i obserwują ich wzrost.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-16

   Dnia 11 kwietnia na zaproszenie pani Joanny, nauczycielki ze szkoły podstawowej w Supraślu, przedszkolaki z grupy ''Muminków" obejrzały przedstawienie pt."Co słychać w lesie" przygotowane przez uczniów z klasy II. W przedstawianiu wykorzystano fragmenty wierszy polskich poetów. Na zakończenie wysłuchaliśmy ''mini'' koncertu w wykonaniu uczniów z klasy III . Wspólnie spędzony czas, możliwość pokazania swoich umiejętności aktorskich na zewnątrz okazały się bardzo przyjemną formą spędzenia czasu zarówno dla przedszkolaków jak i uczniów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne tak wspaniałe występy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-11

   W poniedziałek 8 kwietnia grupa starszaków złózyła wizytę w szkole. Przedszkolaki zwiedziły cała szkołę. Jednak najbardziej podobało im się podczas lekcji. Pani Ela przygotowała dla dzieci kilka ciekawych zadań. Wszystkie dzieci zgłaszały się i bezbłędnie rozwiązywały zadania. ''Gumisie''fajnie wyglądały w szkolnych ławkach. Na koniec Pani nauczycielka pogratulowała dzieciom wiedzy i wzorowego zachowania.  Wizyta w szkole bardzo podobała się dzieciom, z pewnością chętnie tam wrócą ale już w roli uczniów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-23

     20 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie dla dzieci  „Ogród tysiąca piwonii” w wykonaniu aktorów z Teatru Arkadia. Trzech podróżników poszukuje słynnego ogrodu tysiąca piwonii. Wiedzą, że znajduje się on na wschodzie - na skraju tęczy. Docierają do Chin, gdzie spotka ich wiele ciekawych przygód. Spektakl dla dzieci, oparty na starej chińskiej baśni z morałem, która porusza problem walki dobra ze złem. Pokazuje, iż dobro i uczciwość zawsze zwyciężają.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-03

   26 lutego dzieci  wykonały samodzielnie najsmaczniejsze i najbardziej kolorowe kanapki. Po starannym umyciu rąk oraz po przygotowaniu stanowisk pracy zabrały się do pracy. Na stole pojawiło się pieczywo, masło, wędlina, ser, rzodkiewka, ogórek, pomidor. Własnoręcznie zrobione kanapki bardzo smakowały, a przy tym doskonale wszyscy się bawili.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-18

    12 października w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczycielom, pracownikom administracji i odsługi dzieci z grupy "Gumisiów" przygotowały program artystyczny wyrażający podziękowanie za cierpliwość, poświęcenie i trud w wychowaniu. Dyrektor przedszkola pani Ewa Kołosowska na koniec  złożyła wszystkim pracownikom wielu sukcesów zawodowych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-02