GALERIA wydarzeń
Chociaż jesienna pogoda kojarzy się ze smutkiem, zajęcia w grupie „Zajączków” sprawiły dzieciom wiele radości. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie – wietrze, chmurach i deszczu. Poznaliśmy Dyzia, który marzył, patrząc na chmurki i za jego przykładem przyglądaliśmy się chmurom – ich kształtom i kolorom, rysowaliśmy deszcz w rytm muzyki i za pomocą słuchu rozpoznawaliśmy wiatr, burzę i rodzaj deszczu (mały, duży, ulewa). Staraliśmy się też samodzielnie stworzyć deszczową muzykę. Poznaliśmy piosenkę Zła pogoda, przy której bawiliśmy się kolorowymi krążkami, zamieniając je w kałuże, parasolki, kierownice i bębenki. Deszczowe kropelki uczyły nas dostrzegać i kontynuować regularności i rytmy oraz grupować elementy według wielkości.
Wiele radości sprawiły nam również urodziny Maksa, któremu prezenty narysowaliśmy na balonikach. Potem za pomocą igiełki pomogliśmy te „prezenty” rozpakować.
Październik w Mróweczkach
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieliśmy się, co znaczy wyrażenie zdrowe odżywianie i jak wygląda piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczyliśmy się określać, co jest zdrowe, a co nie. Wiemy też, jak ważny dla zdrowia jest ruch, i dlatego chętnie bierzemy udział w zabawach ruchowych. Poprzez zabawę w sklep z owocami i warzywami uczyliśmy się przeliczać w zakresie 1–3.
Zajączki dbają o zdrowie
W przedszkolu rozmawialiśmy nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale również o tym, jak dbać o zdrowie, o wizytach u lekarza i aktywności fizycznej. Słuchaliśmy wierszy: Katar J. Brzechwy i Chory kotek S. Jachowicza. Zapoznaliśmy się również z pracą lekarza pediatry i używanymi przez niego akcesoriami (stetoskop, termometr, wziernik do ucha, szpatułka, strzykawka). Uczyliśmy się, jakich zasad trzeba przestrzegać, kiedy ma się katar (wycieranie nosa chusteczką, zasłanianie buzi w czasie kichania, mycie rąk). Rozmawialiśmy o tym, jak należy się zachowywać podczas wizyty u lekarza. Staraliśmy się przełamywać lęk przed nią poprzez zabawę tematyczną „U lekarza”, w której wcielaliśmy się w role lekarza i pacjenta.
W tym tygodniu na podstawie wierszyka o Zuzi uczyliśmy się rysować głowę. Niestety wciąż jeszcze mylą się nam np. rzęsy z brwiami. Poznaliśmy też pojęcia: duży - mały i dzięki temu pomogliśmy dwóm Michałom posegregować ich zabawki. Lepiliśmy z masy solnej, odciskaliśmy w nej nasze dłonie, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i gimnastykowaliśmy się przy muzyce. W tym tygodniu też świętowaliśmy urodziny Lidki, która jako pierwsza z naszej grupy obchodziła swoje święto w przedszkolu.
Cały tydzień uczyliśmy się samodzielności w szatni i w toalecie oraz właściwego zachowania się przy posiłkach. Szczególnie dużo czasu poświęciliśmy na naukę prawidłowego mycia rąk. Mieliśmy też czas na zabawy muzyczno-ruchowe, grę na drewienkach, taniec i malowanie.
Pierwszy miesiąc w przedszkolu za Nami:) Czas płyną na dobrej zabawie!
Mróweczki świetnie bawią się w przedszkolu oraz na zajęciach w lesie.
Pierwsze tygodnie w grupie Tropicieli to czas na zawieranie nowych znajomości, zapoznanie z Paniami i salą.
Zdobywcy we wrześniu wesoło się bawili, przypominali zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania, spacerowali oraz poznawali literki.
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W związku z tym przedszkolaki, jak przystało na przyszłych poliglotów, poznawały podczas zajęć j. angielskiego odpowiednik "Hello " w innych językach: np. włoskie-Ciao , hiszpańskie-Buenos Dias, francuskie-Bon Jour czy niemieckie-Guten Tag. Kolorowaly przy okazji flagi państw europejskich. Oto wyniki ich starań. Zachęcam do słuchania w domu piosenki, która pomogła dzieciom zapamiętać nowe słowa. Link dostępny jest w zakładce j.angielski na stronie przedszkola. Pozdrawiam Małgorzata Narożna- nauczycielka j.angielskiego
W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że należymy do grupy o nazwie „Zajączki”. Nauczyliśmy się wierszyka o zajączkach baraszkujących po ogródku Gosi. Treść wiersza zilustrowaliśmy w dwojaki sposób: zabawą dramową oraz pracą plastyczną. Tydzień był pracowity, bo wybraliśmy, złożyliśmy i ozdobiliśmy nasze znaczki – rozpoznaczki. Nie umiemy jeszcze czytać a dzięki tym znaczkom potrafimy odnaleźć nasze krzesełka i szafeczki w szatni.