Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu


GALERIA wydarzeń

Witamy w dziale galeria

Kwiecień w Zajączkach

W kwietniu Zajączki uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi - wiedzą już dlaczego trzeba dbać o naszą planetę, sprzątały przedszkolny plac zabaw, a także jadły kiełbaskę na tarasie. 

Pięknie ozdabiały pisanki przed Świętami Wielkanocnymi, świetnie się bawiły podczas zajęć gimnastycznych z piłkami z wypustkami. Wiedzą, że ruch to zdrowie.

Uczyły się języka angielskiego z robotem Emysem, a także zasiały sałatę i szpinak w naszym przedszkolnym ogródku. 

Kwiecień w Pszczółkach

Miesiąc kwiecień w grupie Pszczółek zaczęliśmy od porządków w ogrodzie. Sadziliśmy w naszej grupowej skrzyni niektóre warzywa: szczypiorek, marchewkę, rzodkiewkę i które już kroiliśmy i dodawaliśmy do naszych śniadaniowych kanapek.

Obchodziliśmy 7 urodziny naszej Zuzi, spotkaliśmy się z żołnierzami przy pomniku powstańców i zapaliliśmy symboliczny znicz w ramach obchodów Zbrodni Katyńskiej. Układaliśmy montessoriańskie karty trójdzielne Warzywa, realizowaliśmy prozdrowotny program Mamo, tato wolę wodę- pamiętając o zaletach picia wody, a na Warsztatach Wielkanocnych z Rodzicami zrobiliśmy piękne kurki do kwiatków, które potem mogliśmy zabraliśmy do domu, by przystroić nimi stół na świąteczny stół. 

Obchodziliśmy też Dzień Ziemi i sprzątaliśmy supraski Park Saski, dbając o czystość naszej planety i naszego miasteczka.


 

Kwiecień w Mróweczkach

Kwiecień Mróweczki rozpoczęły od Warsztatów Wielkanocnych z rodzicami, na których wykonywaliśmy różne ozdoby wielkanocne. 

Omawialiśmy takie tematy jak: Praca rolnika, Dbamy o naszą planetę, Wielkanoc oraz Tajemnice Książek. Skorzystaliśmy także z programu profilaktycznego Kubusiowi Przyjaciele Natury czyli o tym jak dbać o naszą planetę. 

Braliśmy udział w imprezie ogolnoprzedszkolnej z okazji Dnia Ziemi oraz sprzątaliśmy pobliską okolice naszego przedszkola.

Wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Drukarstwa i Papiernictwa w Supraślu gdzie dzieci samodzielnie wykonały zakładki do książek. 

Wspólnie upiekliśmy chleb. Z okazji Dnia Książki dzieci miały okazję do opowiedzenia o swojej ulubionej książce. 

W kwietniu swoje 5 urodziny obchodzili Lena, Patryk oraz Aleksander. 

W ramach akcji Czytający Rodzic gościliśmy mamę Aleksandra. 

Kwiecień w Tropicielach

Z początkiem kwietnia Tropiciele zajęli się tematem pracy rolnika. Poznali narzędzia i maszyny rolnicze oraz etapy pracy na roli. Rozróżniali siano i słomę oraz poznali ich przeznaczenie w gospodarstwie. Dowiedzieli się, jak powstaje chleb. Degustowali różne rodzaje pieczywa, opisywali jego smak, zapach i kolor. Próbowali własnych sił w roli piekarza, wykonując różne rodzaje pieczywa z masy solnej. Wspólnie wykonali dużą makietę gospodarstwa rolnego.

Następnie Tropiciele udali się w podróż po krainie muzyki. Śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach. W zabawach muzycznych korzystali z muzogramów i rytmogramów. Poznali również nowy sposób na ruch i muzykę, a mianowicie body percussion, czyli granie na własnym ciele. Ogromne wrażenie na Tropicielach zrobiły występy Body Avlaia Group.

W połowie kwietnia Tropiciele szykowali się do Świąt Wielkanocnych. Poznali historię Pana Jezusa i Dobrą Nowinę, którą przynosi wszystkim ludziom. Wykonali świąteczne stroiki, mieniące się pisanki i kartki świąteczne. Projektowali abstrakcyjne wzory na świąteczne pisanki i poszukiwali czekoladowe jajeczka, ukryte przez ?zajączka? w ogrodzie przedszkolnym.

Po świętach 4-, 5-latki zajmowały się kolejnym ważnym tematem ? ochroną środowiska. Utrwaliły wiedzę i umiejętności w zakresie segregowania odpadów i innych zachowań proekologicznych. Uwieńczeniem bloku tematycznego było ogólnoprzedszkolne świętowanie Światowego Dnia Ziemi.

Przełom kwietnia i maja to czas kształtowania patriotyzmu, dlatego Tropiciele podjęli temat: Polska to mój dom. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych: flagi, hymnu i godła. Recytowały wiersz ważny dla każdego Polaka Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy. Przyjrzały się bliżej monetom i banknotom, na których również ? podobnie jak na godle ? widnieje wizerunek orła w koronie. Podczas zabawy tematycznej w sklep uczyły się posługiwać pieniędzmi, płacić gotówką i korzystać z bankomatu.


 

Kwiecień w Zdobywcach

Kwiecień Zdobywcy rozpoczęli od poznania pracy rolnika. Omówili różnice między wsią a miastem oraz między sianem a słomą. Zapoznali się również z polnymi roślinami oraz maszynami rolniczymi. 

Zdobywcy mieli również zajęcia z Panią psycholog na temat budowania poczucia własnej wartości. 

Grupa wybrała się na spacer w celu zapalenia znicza pod pomnikiem Orła Białego w Parku Saskim, pod pomnikiem Ryszarda Kaczorowskiego przy SSP w Supraślu oraz pod pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych przy św. Sośnie ku czci Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. 

Następnie rozmawiali o muzyce, poznali różne instrumenty, a nawet na niektórych mieli okazje zagrać. Stworzyli swoje papierowe gitary oraz grali na bum bum rurkach.

Dzieci zajęły się następnie tematyką Wielkanocy. Stworzyli wzory swoich pisanek przy pomocy szyszek, patyków i mchu. Zrobili burze mózgów na temat Wielkanocy, omówili świąteczne potrawy oraz tradycje. Wykonali również prace plastyczną- pisanki na papierze.

 Ostatnim tematem w tym miesiącu była ochrona środowiska. Zdobywcy przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci i dowiedziały się jak długo trwa rozkład różnych odpadów oraz czym jest smog. 

Marzec w Tropicielach

W minionym miesiącu rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Potrafimy już rozpoznać zwierzęta hodowlane i podać nazwy poszczególnych członków zwierzęcych rodzin. Zgłębialiśmy wiedzę na temat koni, świń, krów, owiec i kur nie tylko teoretycznie ale również praktycznie podczas wycieczki do gospodarstwa rolnego na Dębowiku. Każdy z nas miał okazję wykorzystać zdobytą wiedzę przy wykonaniu makiety wiejskiej zagrody.

Jak zawsze w marcu spragnieni ciepła szukaliśmy zwiastunów wiosny w lesie i najbliższym otoczeniu. Bacznie obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę i marcową pogodę zmieniającą się jak w kalejdoskopie. Podjęliśmy próby zrozumienia metaforycznych mądrości ludowych ? przysłów związanych z marcem, wiosną i wodą. Poznaliśmy cykl życia gąsienicy i sposób przeobrażenia w motyla. 21 marca wraz z całą społecznością przedszkolną hucznie przywitaliśmy wiosnę. Tą radością podzieliliśmy się z napotkanymi podczas spaceru mieszkańcami Supraśla, wręczając im własnoręcznie wykonane kwiaty. Z kwiatów uszyliśmy też piękną bluzeczkę  wiosennej pannie Marzannie, w którą wystroiła się na ogólnoprzedszkolną imprezę.

Marzec to czas prac w ogrodzie. My także zajęliśmy się naszym ogródeczkiem i posadziliśmy rzodkiewkę oraz pomidorki koktajlowe. Nie tylko rozmawialiśmy o warzywach i o ich właściwościach zdrowotnych ale były one również podmiotem naszych zabaw plastycznych i muzycznych.


 

Marzec w Pszczółkach

Miesiąc marzec Pszczółki rozpoczęły świętując 7 urodziny Franka. Następnie odbyliśmy fascynującą podróż w prehistoryczny świat dinozaurów. Była to doskonała okazja do zgłębienia tajemnic tych niesamowitych stworzeń. Poznaliśmy nie tylko Jurassic Park ale także Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej i wraz z Panią Ewą ? pracownikiem KPPK w Supraślu przy użyciu lornetek szukaliśmy pierwszych oznak wiosny w lesie. Odkrywaliśmy także historię powstania bursztynu wspólnie z mamą naszego Antka ? panią Anią, której pasją a zarazem codzienną pracą jest tworzenie biżuterii z bursztynem. Wspólnie ustaliliśmy właściwości oraz zastosowanie bursztynu. Dzieci miały możliwość zobaczyć piękne wyroby biżuteryjne wykonane przez p. Anię a nawet je przymierzyć. Największa atrakcją były warsztaty w robieniu bransoletek z tym pięknym kamyczkiem. 

Później przygotowywaliśmy się do uroczystości powitania Wiosny szykując dla niej kolorową pelerynę. Wzięliśmy udział w pochodzie wiosennym ulicami naszego miasteczka i wręczyliśmy napotkanym mieszkańcom papierowe kwiaty. Był też czas relaksu, odpoczynku i integracji dzieci podczas wycieczki do Białegostoku do Muzeum Wojska Polskiego na warsztaty W laboratorium alchemika oraz do kina Helios na film o przygodach Basi.

Dzieci brały udział w ciekawych doświadczeniach - tworzenia wulkanu, lawy w szkle oraz cieczy nienewtonowskiej. Dowiedziały się kim byli dawni alchemicy i sprawdzali czym jest substancja hydrofilowa. Był to czas pracowity ale też kreatywny i pełen niesamowitych wrażeń.


 

Marzec w Odkrywcach

W marcu z  Odkrywcami rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie. Podkreślaliśmy nieprzewidywalność wiosennej pogody również na podstawie przysłów i powiedzeń o wiośnie. Obserwowaliśmy też pogodę na spacerach.

6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących wiosną w ogrodzie i w naszym najbliższym otoczeniu. Dzieci na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia opowiadały o zwiastunach wiosny. Kontynuowaliśmy rozmowy o wiosennych zmianach w przyrodzie o rozkwitających pąkach i powracających ptakach. 

Mówiliśmy też jak wiosną dbać o zdrowie.  Uczestniczyliśmy w powitaniu wiosny, ubieraniu Marzanny i rozdawaliśmy kwiaty przechodniom w Supraślu.

Poznawaliśmy wszystko , co dzieje się na wiejskim podwórku. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją w wiejskiej zagrodzie. Samodzielnie wyszukiwały w książkach i weryfikowały informacje dotyczące ich wyglądu i zwyczajów. Rozpoznawały dźwięki wydawane przez zwierzęta, dopasowywały nazwę zwierzęcia i ilustracje je przedstawiające do dźwięku, który wydaje. 

28 marca wzięliśmy udział w I Turnieju Matematycznym grup starszych w naszym przedszkolu, gdzie zajęliśmy  pierwsze miejsce.



 

Marzec w Zdobywcach

W marcu Zdobywcy rozmawiali o przysłowiach związanych z marcem oraz o pogodzie. Świętowali Dzień Kobiet i z tej okazji chłopcy przynieśli drobne upominki dla dziewczynek. Omówili również zwierzęta mieszkające na wsi. Poznały budowę jajka i przeprowadzili eksperyment, gdzie zobaczyli co się dzieje ze skorupką jajka, gdy zamoczymy ją w occie, który wyciąga wapń.

Zdobywcy spróbowali wiosennych smaków, szukali jej oznak w lesie oraz przeprowadzili eksperyment dotyczący transportu wody w roślinach. Na koniec miesiąca omówili porządki w ogrodzi, przy czym poznały różne rośliny i narzędzia ogrodnicze. Ponadto, Zdobywcy w marcu wzięli udział w uroczystym przywitaniu wiosny oraz w turnieju matematycznym. W ciągu miesiąca świętowali również urodzinki Julci oraz Jagódki. 

Marzec w Mróweczkach

Marzec w grupie Mróweczek był pełen ciekawych wydarzeń. Dzieci w tym miesiącu omawiały takie tematy jak: W marcu, jak w garncu, Porządki w ogrodzie, Witaj wiosno! oraz Zwierzęta na miejskim podwórku.
Jednym z ważniejszych wydarzeń było założenie własnego ogródka na parapecie, gdzie dzieci mogą obserwować wzrost roślin. Zorganizowaliśmy pokaż wiosennej mody.
Wykonaliśmy eksperyment z deszczową chmurką, dzięki któremu dzieci dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Obchodziliśmy Dzień Logopedy oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, podczas którego dzieci założyły kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności.
Uroczyście powitaliśmy wiosnę, ubierając Marzannę oraz spacerując po mieście, w trakcie którego dzieci rozdawały mieszkańcom własnoręcznie wykonane kwiaty.
Mróweczki miały również przyjemność gościć tatę Leny- pana Adriana, który powiedział dzieciom, jak powstają drogi. Mama Filipa- pani Basia odwiedziła nas, aby przeczytać książkę pt. Zuzia idzie na zakupy.
Zrealizowaliśmy także program Mamo, tato wolę wodę, promujący picie wody zamiast słodkich napojów.
Nie zabrakło też okazji do świętowania, w marcu urodziny obchodziła Milenka.

Marzec w Zajączkach

W marcu Zajączki rozmawiały o wiosennych pracach w ogrodzie, poznawały i nazywały narzędzia ogrodnicze, samodzielnie sadziły roślinki do naszego grupowego ogródka, który mieści się w naszej sali na parapecie. Rozmawiały także o kosmosie, oglądały na rzutniku obrazki związane z kosmosem, budowały rakiety z klocków.

Razem z innymi grupami powitały też wiosnę podczas ogólnoprzedszkolnej imprezy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Luty w Tropicielach

Luty zaczęliśmy na zimowo, chociaż za oknem panowała jesień. W poszukiwaniu zimy wyruszyliśmy na Antarktydę, gdzie przywitały nas pingwinki. Spędziliśmy z nimi trochę czasu, aby poprzez wspólną zabawę uczyć się przyrody, matematyki, plastyki i muzyki.

Następnie Smok Wawelski zabrał nas w podróż do krainy baśni, bajek i legend. Analizowaliśmy zachowania bohaterów, klasyfikując ich jako dobrych lub złych. Próbowaliśmy wymyślać inne zakończenia oraz to, jak inaczej mogłyby postąpić postacie. 

Śladami Smoka Wawelskiego dotarliśmy do dinozaurów i okazało się, że w dalszym ciągu mamy problem z odróżnianiem rzeczywistości od fikcji. Poznaliśmy najpopularniejsze gatunki dinozaurów, ich wygląd, sposób poruszania się i odżywiania. Przebywając w zamierzchłych czasach, próbowaliśmy dowiedzieć się jak wyglądali nasi przodkowie, czym się zajmowali, gdzie mieszkali. Zaczęliśmy porównywać prehistoryczne narzędzia z naszymi urządzeniami, których używamy na co dzień, nie zastanawiajac się nad ich dobrodziejstwem. Zadaniem, które sprawiło nam ogromną radość, było rozpoznawanie przyborów i urządzeń gospodarstwa domowego i przypuszczenia odnośnie ich przeznaczenia. Następnie wcieliliśmy się w wynalazców i projektowaliśmy swoje wynalazki. Niektóre były dość zaskakujące, inne rzeczywiście mogłyby ułatwić życie. Te zadania pobudzały naszą kreatywność i twórcze myślenie. Kto wie, czy nie ma wśród nas przyszłego wynalazcy.

W Dniu Bezpiecznego Internetu skierowaliśmy naszą uwagę na bezpieczeństwo w Internecie. Wiemy, że nie wolno podawać w sieci żadnych danych osobowych i umawiać się z nieznajomymi. W tym dniu poznaliśmy kilka gier dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym, dzięki którym ćwiczyliśmy pamięć i spostrzegawczość.

W lutym mieliśmy jeszcze jeden nietypowy dzień. W ramach nauczania rówieśniczego nasz kolega Błażej próbował zarazić nas swoją pasją ? piłką nożną.

Luty w Zdobywcach

Zdobywcy rozpoczęli luty od rozmów na temat baśni, bajek oraz legend. Wspólnie czytaliśmy baśnie J. Ch. Andersena, wykonaliśmy również pracę plastyczną inspirowaną brzydkim kaczątkiem. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obejrzeliśmy prezentację. Z okazji walentynek Olek i Szymon przynieśli upominki wszystkim dzieciom. Obchodziliśmy Dzień Kota, który przypada na 17 lutego, a z tej okazji odwiedziły nas dwie piękne kotki rasy ragdoll. Podczas tej wizyty mieliśmy możliwość pogłaskać koty oraz dowiedzieć się więcej o hodowaniu kotów w domu. 

W tym miesiącu rozmawialiśmy również o zimowych mistrzostwach sportowych, dzieci zapoznały się z zimowymi dyscyplinami sportowymi oraz sami wzięli udział w wyścigu ze zniczem Olimpijskim. Zdobywcy wykonali również swoje własne medale z gliny. Ponadto rozmawialiśmy o wynalazkach, zrobiliśmy burzę mózgów na temat Internetu, wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci pralek, mogliśmy porównać jak współczesne wynalazki wyglądały we wcześniejszych latach.

Ostatnim realizowanym tematem w tym miesiącu były dawne czasy. Zdobywcy poznali wiele informacji na temat dinozaurów, przodków człowieka oraz starożytnych cywilizacji. Dzieci bawiły się w paleontologów podczas wykopalisk oraz zobaczyli, jak wybucha wulkan. 26 lutego Zdobywcy obchodzili również Dzień Dinozaura podczas, którego ułożyli ogromne puzzle przedstawiające łapę dinozaura. Ostatniego dnia miesiąca grupę Zdobywców odwiedził Pan dr. Marcin Białowarczuk, wykładowca wydziału archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dzieci dowiedziały się czym zajmuję się archeolog, jak wyglądają wykopaliska archeologiczne oraz jakie narzędzia są tam potrzebne. Obejrzały również pozostałości z naczyń glinianych znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych w Egipcie. 

Luty w Zajączkach

W lutym grupa Zajączki realizowała program profilaktyczny Czyste powietrze wokół nas, który uczy, że dym tytoniowy jest bardzo niezdrowy. 

Dzieci realizując tematykę tygodniową rozmawiały o bajkach, a także mogły się zamienić w bajkowe postaci zakładając różne nakrycia głowy. Ćwiczyły także sprawność manualną ozdabiając maski karnawałowe, wykonywały doświadczenie wybuch wulkanu. 

Gościliśmy również siostrę jednej z dziewczynek z grupy - Izę oraz jej mamę, które zapoczątkowały w tej grupie akcję czytania dzieciom przez rodziców.  



 

Luty w Pszczółkach

W zimowym miesiącu- lutym Pszczółki pamiętały o dokarmianiu zwierząt. W tym celu wspólnie z edukatorem leśnym p. Kasią zrobiły kulki z ziarnami dla ptaków. Odwiedziły leśny paśnik i zaniosły sarenkom warzywa i owoce. 

Świętowały Dzień Bezpiecznego Internetu, Walentynki w przyjacielskiej atmosferze, Tłusty Czwartek z pączkami przywiezionymi specjalnie dla nich z piekarni przez tatę Franka- p. Leszka. 

Uczyły się czytania metodą Łowców wyrazów, a także oglądały film animowany w naszym supraskim Domu Ludowym. Było aktywnie, pożytecznie i słodko.

Luty w Odkrywcach

W lutym z Odkrywcami rozmawialiśmy o tym, jak wyglądał świat w dawnych czasach. Próbowaliśmy umieścić na osi czasu (wcześniej- później) pojawienie się dinozaurów i człowieka.

Wybraliśmy się do Domu Ludowego na film animowany pt. Między Nami Żywiołami, opowiadający o Mieście Żywiołów i jej mieszkańcach.

11lutego  obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach zajęć  Dnia Ukrainy gościliśmy rodziców Miszy- mamę Olgę oraz tatę, który przyjechał do naszego kraju na kilka dni z Ukrainy. Dzieci poznały położenie Ukrainy na mapie oraz symbole tego państwa, takie jak: flaga i godło.

Rozmawialiśmy o wynalazkach, również tych które dla dzieci są zwyczajnymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Podczas rozmów, oglądania ilustracji w książkach, słuchania opowiadań dzieci dowiedziały się w jaki sposób wynalazki powstały i jak wpłynęły na życie człowieka. Wyobrażaliśmy sobie jak wyglądał by świat bez nich.

Pomagaliśmy w podliczaniu Akcji Góra Grosza.

Wzięliśmy udział w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej pt. Czyste powietrze wokół nas. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów, i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach oraz jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy.

Natomiast na zajęcia outdoorowe zaprosiliśmy leśnika pana Mariusza R., który opowiadał nam o dokarmianiu zwierzyny leśnej. 



 

Luty w Mróweczkach

W lutym Mróweczki rozmawiały między innymi o tradycjach karnawałowych na całym świecie, o tym jakie było życie w dawnych czasach oraz poznały gatunki dinozaurów. Dzieci zapoznały się ze strukturą węgla kamiennego oraz źródłami jego pochodzenia. Samodzielnie wykonaliśmy maski karnawałowe, które wykorzystaliśmy do wspólnych zabaw. Zrobiliśmy także eksperyment wybuchu wulkanu. 

Wspólnie obchodziliśmy święto Walentynek. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Domu Ludowego w celu obejrzenia bajki Między nami żywiołami. 

Gościliśmy także pani Kasię Sobolewską, z którą dzieci wspólnie przygotowały pokarm dla ptaków na zimę ze smalcu, suszonych robaczków oraz różnorodnych ziaren.

W lutym świętowaliśmy urodziny Leona, Huberta i Zosi. 

Styczeń w Tropicielach

Nowy Rok to czas, w którym zajęliśmy się tematem kalendarza. Skupiliśmy się na porach roku, miesiącach i dniach tygodnia. Porównywaliśmy różne rodzaje kalendarzy, informacje, jakie są w nich zawarte, a także ich wygląd. Utrwaliliśmy kolejność pór roku, a przy tym doskonaliliśmy umiejętności matematyczne takie jak dostrzeganie rytmu, sekwencji. Usystematyzowaliśmy wiedzę dzieci na temat miesięcy, poznaliśmy ich etymologię, kolejność, a także ogólne przyporządkowanie do pór roku. Każdy z nas wykonał własny kalendarz jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej wiedzy. 

Bardzo lubimy styczeń, bo w tym miesiącu odbywają się dwa wielkie przedszkolne wydarzenia wzbudzające wiele emocji ? bal karnawałowy i Dzień Babci i Dziadka. Naszym ukochanym babciom i dziadkom przygotowaliśmy owocowo-warzywny występ: inscenizacje dwóch wierszy Na straganie i Rzepka oraz dwóch piosenek Pomidor i Kiszenie kapusty. W prezencie wręczyliśmy własnoręcznie zrobione pierniczki, korale z kolorowego makaronu i medale dla wzorowego dziadka. Nasi dziadkowie to bardzo bliskie nam osoby, które kochamy i szanujemy. Podziwiamy ich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Dlatego też próbowaliśmy naszych sił w robieniu haftowanych serwetek oraz serwetek-wycinanek. Daleko nam wprawdzie do babcinych umiejętności, ale i tak jesteśmy dumni z naszego rękodzieła. 

W tym miesiącu nabywaliśmy również umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy otrzymaliśmy smartwatch?e i uczyliśmy się wybierać numer alarmowy 112 (który znamy już na pamięć), następnie prowadziliśmy rozmowę z operatorem, któremu zgłaszaliśmy potrzebę pomocy z zachowaniem trzech podstawowych zasad:

należy podać swoje imię i nazwisko,krótko opisać zdarzenie lub sytuację, której było się świadkiem, koniecznie podać miejsce przebywania lub adres, pod którym miało miejsce zdarzenie. 
Styczeń w Pszczółkach

Miesiąc styczeń Pszczółki rozpoczęły od świętowania szóstych urodzin naszej Natalki. Później przyszedł czas na szykowanie strojów karnawałowych na bal podczas którego świetnie się bawiliśmy- było kolorowo, hucznie i wesoło. 

Odbyło się również spotkanie z dziadkami podczas którego dzieci zaprezentowały się w wierszach, piosenkach i tańcach oraz wręczyły upominki swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. 

Był to również czas Ferii Zimowych podczas których integrowaliśmy się z przedszkolakami, realizowaliśmy program edukacyjny Czyste powietrze wokół nas oraz obchodziliśmy Światowy dzień LEGO dzięki czemu powstały kreatywne budowle z klocków lego.

Styczeń w Zajączkach

Styczeń w Zajączkach był bardzo intensywny. Mieliśmy wiele ciekawych zajęć i wydarzeń: bawiliśmy się z chustą animacyjną, segregowaliśmy ubrania łącząc je z porami roku. 

Styczeń to miesiąc zabaw karnawałowych, więc i Zajączki zamieniły się w różne postaci i bawiły się na przedszkolnym Balu Karnawałowym. Świętowaliśmy także Dzień Babci i Dziadka, na którym najmłodsze przedszkolaki podziękowały Babciom i Dziadkom za ich miłość śpiewając, tańcząc i recytując wierszyk. 

Obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Lego.