Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu


GALERIA wydarzeń

Witamy w dziale galeria

Luty w Tropicielach

Luty zaczęliśmy na zimowo, chociaż za oknem panowała jesień. W poszukiwaniu zimy wyruszyliśmy na Antarktydę, gdzie przywitały nas pingwinki. Spędziliśmy z nimi trochę czasu, aby poprzez wspólną zabawę uczyć się przyrody, matematyki, plastyki i muzyki.

Następnie Smok Wawelski zabrał nas w podróż do krainy baśni, bajek i legend. Analizowaliśmy zachowania bohaterów, klasyfikując ich jako dobrych lub złych. Próbowaliśmy wymyślać inne zakończenia oraz to, jak inaczej mogłyby postąpić postacie. 

Śladami Smoka Wawelskiego dotarliśmy do dinozaurów i okazało się, że w dalszym ciągu mamy problem z odróżnianiem rzeczywistości od fikcji. Poznaliśmy najpopularniejsze gatunki dinozaurów, ich wygląd, sposób poruszania się i odżywiania. Przebywając w zamierzchłych czasach, próbowaliśmy dowiedzieć się jak wyglądali nasi przodkowie, czym się zajmowali, gdzie mieszkali. Zaczęliśmy porównywać prehistoryczne narzędzia z naszymi urządzeniami, których używamy na co dzień, nie zastanawiajac się nad ich dobrodziejstwem. Zadaniem, które sprawiło nam ogromną radość, było rozpoznawanie przyborów i urządzeń gospodarstwa domowego i przypuszczenia odnośnie ich przeznaczenia. Następnie wcieliliśmy się w wynalazców i projektowaliśmy swoje wynalazki. Niektóre były dość zaskakujące, inne rzeczywiście mogłyby ułatwić życie. Te zadania pobudzały naszą kreatywność i twórcze myślenie. Kto wie, czy nie ma wśród nas przyszłego wynalazcy.

W Dniu Bezpiecznego Internetu skierowaliśmy naszą uwagę na bezpieczeństwo w Internecie. Wiemy, że nie wolno podawać w sieci żadnych danych osobowych i umawiać się z nieznajomymi. W tym dniu poznaliśmy kilka gier dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym, dzięki którym ćwiczyliśmy pamięć i spostrzegawczość.

W lutym mieliśmy jeszcze jeden nietypowy dzień. W ramach nauczania rówieśniczego nasz kolega Błażej próbował zarazić nas swoją pasją ? piłką nożną.

Luty w Zdobywcach

Zdobywcy rozpoczęli luty od rozmów na temat baśni, bajek oraz legend. Wspólnie czytaliśmy baśnie J. Ch. Andersena, wykonaliśmy również pracę plastyczną inspirowaną brzydkim kaczątkiem. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu obejrzeliśmy prezentację. Z okazji walentynek Olek i Szymon przynieśli upominki wszystkim dzieciom. Obchodziliśmy Dzień Kota, który przypada na 17 lutego, a z tej okazji odwiedziły nas dwie piękne kotki rasy ragdoll. Podczas tej wizyty mieliśmy możliwość pogłaskać koty oraz dowiedzieć się więcej o hodowaniu kotów w domu. 

W tym miesiącu rozmawialiśmy również o zimowych mistrzostwach sportowych, dzieci zapoznały się z zimowymi dyscyplinami sportowymi oraz sami wzięli udział w wyścigu ze zniczem Olimpijskim. Zdobywcy wykonali również swoje własne medale z gliny. Ponadto rozmawialiśmy o wynalazkach, zrobiliśmy burzę mózgów na temat Internetu, wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci pralek, mogliśmy porównać jak współczesne wynalazki wyglądały we wcześniejszych latach.

Ostatnim realizowanym tematem w tym miesiącu były dawne czasy. Zdobywcy poznali wiele informacji na temat dinozaurów, przodków człowieka oraz starożytnych cywilizacji. Dzieci bawiły się w paleontologów podczas wykopalisk oraz zobaczyli, jak wybucha wulkan. 26 lutego Zdobywcy obchodzili również Dzień Dinozaura podczas, którego ułożyli ogromne puzzle przedstawiające łapę dinozaura. Ostatniego dnia miesiąca grupę Zdobywców odwiedził Pan dr. Marcin Białowarczuk, wykładowca wydziału archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dzieci dowiedziały się czym zajmuję się archeolog, jak wyglądają wykopaliska archeologiczne oraz jakie narzędzia są tam potrzebne. Obejrzały również pozostałości z naczyń glinianych znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych w Egipcie. 

Luty w Zajączkach

W lutym grupa Zajączki realizowała program profilaktyczny Czyste powietrze wokół nas, który uczy, że dym tytoniowy jest bardzo niezdrowy. 

Dzieci realizując tematykę tygodniową rozmawiały o bajkach, a także mogły się zamienić w bajkowe postaci zakładając różne nakrycia głowy. Ćwiczyły także sprawność manualną ozdabiając maski karnawałowe, wykonywały doświadczenie wybuch wulkanu. 

Gościliśmy również siostrę jednej z dziewczynek z grupy - Izę oraz jej mamę, które zapoczątkowały w tej grupie akcję czytania dzieciom przez rodziców.  



 

Luty w Pszczółkach

W zimowym miesiącu- lutym Pszczółki pamiętały o dokarmianiu zwierząt. W tym celu wspólnie z edukatorem leśnym p. Kasią zrobiły kulki z ziarnami dla ptaków. Odwiedziły leśny paśnik i zaniosły sarenkom warzywa i owoce. 

Świętowały Dzień Bezpiecznego Internetu, Walentynki w przyjacielskiej atmosferze, Tłusty Czwartek z pączkami przywiezionymi specjalnie dla nich z piekarni przez tatę Franka- p. Leszka. 

Uczyły się czytania metodą Łowców wyrazów, a także oglądały film animowany w naszym supraskim Domu Ludowym. Było aktywnie, pożytecznie i słodko.

Luty w Odkrywcach

W lutym z Odkrywcami rozmawialiśmy o tym, jak wyglądał świat w dawnych czasach. Próbowaliśmy umieścić na osi czasu (wcześniej- później) pojawienie się dinozaurów i człowieka.

Wybraliśmy się do Domu Ludowego na film animowany pt. Między Nami Żywiołami, opowiadający o Mieście Żywiołów i jej mieszkańcach.

11lutego  obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach zajęć  Dnia Ukrainy gościliśmy rodziców Miszy- mamę Olgę oraz tatę, który przyjechał do naszego kraju na kilka dni z Ukrainy. Dzieci poznały położenie Ukrainy na mapie oraz symbole tego państwa, takie jak: flaga i godło.

Rozmawialiśmy o wynalazkach, również tych które dla dzieci są zwyczajnymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Podczas rozmów, oglądania ilustracji w książkach, słuchania opowiadań dzieci dowiedziały się w jaki sposób wynalazki powstały i jak wpłynęły na życie człowieka. Wyobrażaliśmy sobie jak wyglądał by świat bez nich.

Pomagaliśmy w podliczaniu Akcji Góra Grosza.

Wzięliśmy udział w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej pt. Czyste powietrze wokół nas. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów, i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach oraz jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy.

Natomiast na zajęcia outdoorowe zaprosiliśmy leśnika pana Mariusza R., który opowiadał nam o dokarmianiu zwierzyny leśnej. 



 

Luty w Mróweczkach

W lutym Mróweczki rozmawiały między innymi o tradycjach karnawałowych na całym świecie, o tym jakie było życie w dawnych czasach oraz poznały gatunki dinozaurów. Dzieci zapoznały się ze strukturą węgla kamiennego oraz źródłami jego pochodzenia. Samodzielnie wykonaliśmy maski karnawałowe, które wykorzystaliśmy do wspólnych zabaw. Zrobiliśmy także eksperyment wybuchu wulkanu. 

Wspólnie obchodziliśmy święto Walentynek. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Domu Ludowego w celu obejrzenia bajki Między nami żywiołami. 

Gościliśmy także pani Kasię Sobolewską, z którą dzieci wspólnie przygotowały pokarm dla ptaków na zimę ze smalcu, suszonych robaczków oraz różnorodnych ziaren.

W lutym świętowaliśmy urodziny Leona, Huberta i Zosi. 

Styczeń w Tropicielach

Nowy Rok to czas, w którym zajęliśmy się tematem kalendarza. Skupiliśmy się na porach roku, miesiącach i dniach tygodnia. Porównywaliśmy różne rodzaje kalendarzy, informacje, jakie są w nich zawarte, a także ich wygląd. Utrwaliliśmy kolejność pór roku, a przy tym doskonaliliśmy umiejętności matematyczne takie jak dostrzeganie rytmu, sekwencji. Usystematyzowaliśmy wiedzę dzieci na temat miesięcy, poznaliśmy ich etymologię, kolejność, a także ogólne przyporządkowanie do pór roku. Każdy z nas wykonał własny kalendarz jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej wiedzy. 

Bardzo lubimy styczeń, bo w tym miesiącu odbywają się dwa wielkie przedszkolne wydarzenia wzbudzające wiele emocji ? bal karnawałowy i Dzień Babci i Dziadka. Naszym ukochanym babciom i dziadkom przygotowaliśmy owocowo-warzywny występ: inscenizacje dwóch wierszy Na straganie i Rzepka oraz dwóch piosenek Pomidor i Kiszenie kapusty. W prezencie wręczyliśmy własnoręcznie zrobione pierniczki, korale z kolorowego makaronu i medale dla wzorowego dziadka. Nasi dziadkowie to bardzo bliskie nam osoby, które kochamy i szanujemy. Podziwiamy ich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Dlatego też próbowaliśmy naszych sił w robieniu haftowanych serwetek oraz serwetek-wycinanek. Daleko nam wprawdzie do babcinych umiejętności, ale i tak jesteśmy dumni z naszego rękodzieła. 

W tym miesiącu nabywaliśmy również umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy otrzymaliśmy smartwatch?e i uczyliśmy się wybierać numer alarmowy 112 (który znamy już na pamięć), następnie prowadziliśmy rozmowę z operatorem, któremu zgłaszaliśmy potrzebę pomocy z zachowaniem trzech podstawowych zasad:

należy podać swoje imię i nazwisko,krótko opisać zdarzenie lub sytuację, której było się świadkiem, koniecznie podać miejsce przebywania lub adres, pod którym miało miejsce zdarzenie. 
Styczeń w Pszczółkach

Miesiąc styczeń Pszczółki rozpoczęły od świętowania szóstych urodzin naszej Natalki. Później przyszedł czas na szykowanie strojów karnawałowych na bal podczas którego świetnie się bawiliśmy- było kolorowo, hucznie i wesoło. 

Odbyło się również spotkanie z dziadkami podczas którego dzieci zaprezentowały się w wierszach, piosenkach i tańcach oraz wręczyły upominki swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. 

Był to również czas Ferii Zimowych podczas których integrowaliśmy się z przedszkolakami, realizowaliśmy program edukacyjny Czyste powietrze wokół nas oraz obchodziliśmy Światowy dzień LEGO dzięki czemu powstały kreatywne budowle z klocków lego.

Styczeń w Zajączkach

Styczeń w Zajączkach był bardzo intensywny. Mieliśmy wiele ciekawych zajęć i wydarzeń: bawiliśmy się z chustą animacyjną, segregowaliśmy ubrania łącząc je z porami roku. 

Styczeń to miesiąc zabaw karnawałowych, więc i Zajączki zamieniły się w różne postaci i bawiły się na przedszkolnym Balu Karnawałowym. Świętowaliśmy także Dzień Babci i Dziadka, na którym najmłodsze przedszkolaki podziękowały Babciom i Dziadkom za ich miłość śpiewając, tańcząc i recytując wierszyk. 

Obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Lego.  

Styczeń w Zdobywcach

Zdobywcy styczeń rozpoczęli tematem odnośnie Nowego Roku, a następnie rozmawiali o tym co można robić zimą. Wykonali pingwiny przy użyciu plasteliny, powtórzyli jakie zwierzęta możemy spotkać na północnym i południowym kole podbiegunowym. Następnie rozmawiali o karnawale, wykonali swoje własne maski karnawałowe oraz brali udział w Balu Karnawałowym.

 W styczniu Zdobywcy obchodzili również dwa bardzo ważne święta- Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji przygotowali występ dla swoich kochanych babć oraz dziadków, wykonali prace plastyczne przy użyciu bibuły, rozmawiali też o tym jak mogą sami pomagać starszym osobom. 

Ostatnim tematem był program Czyste powietrze wokół nas. W związku z tym Zdobywcy wybrali się na spacer w poszukiwaniu źródeł dymu. Rozmawiali o tym co może dymić i o szkodliwości dymu tytoniowego. Stworzyli w grupach pracę, która przedstawia świat z dymem oraz bez dymu. 

W tym miesiącu również świętowaliśmy urodziny Taidy, Inki i Victora oraz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. 

Styczeń w Odkrywcach

W styczniu Odkrywcy bawili się  na wielkim Balu Karnawałowym. Dzieci poprzebierane były za bohaterów znanych bajek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. 

21 styczniu  zaprosiliśmy  swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka na przedstawienie Jasełkowe wyrażając w ten sposób swoją miłość i oddanie.

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego, który był świetną okazją do dobrej zabawy. Układanie klocków pobudziło nie tylko kreatywność, ale i wyobraźnię dzieci.

W tym miesiącu rozmawialiśmy o baśniach, bajkach i legendach. Odnosząc się do doświadczeń dzieci, utrwaliliśmy pojęcia morał i szukaliśmy głównych przesłań w znanych baśniach. Dzięki temu dzieci miały okazję nauczyć się odróżniać fikcję od rzeczywistości, doświadczyć empatii oraz zrozumieć konsekwencje swoich zachowań. Na przykładzie znanych baśni dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa.


 

Styczeń w Mróweczkach

Styczeń dla Mróweczek był miesiącem pełnym radości i niezapomnianych przeżyć. 

Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych wydarzeniach. Korzystając z zimowej aury wybraliśmy się na spacer, gdzie dzieci mogły podziwiać ośnieżone drzewa. Była to doskonała okazja do rozmów o zimowych zjawiskach atmosferycznych.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń był Bal Karnawałowy. Dzieci przyszły przebrane w kolorowe kostiumy. Były zabawy ruchowe, tańce oraz mnóstwo śmiechu i radości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy specjalny występ artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, wręczyły upominki oraz wykonały wspólny taniec z Babciami i Dziadkami.

Podczas Dnia Lego dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności konstrukcyjne. 

Realizowaliśmy Program edukacyjny Czyste Powietrze wokół nas, który ma na celu w szczególności uwrażliwić dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.


 

Grudzień w Zajączkach

Grudzień w grupie Zajączki upłynął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonywały sensoryczne zadania z kalendarza adwentowego, ćwiczyły motorykę małą wykonując prace plastyczne.

 Wystąpiły także przebrane za Elfy przed swoimi rodzicami. Razem z nimi uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, na których deklarowały pierniki oraz wykonywały papierowe aniołki.  

Grudzień w Tropicielach

Grudzień to czas okazywania sobie nawzajem życzliwości i dobroci. To niezwykle ważne, żeby w tym świątecznym czasie nie tylko rozmawiać z dziećmi o pomocy dla innych, ale przede wszystkim wprowadzać ją w czyn. Dlatego też Tropiciele i ich rodzice zaangażowali się w akcje charytatywne na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Łańcuch dobra oraz schroniska dla zwierząt Dolina Dolistówki. Dzieci mogły osobiście przekazać zebraną karmę bezdomnym psiakom i kociakom oraz zobaczyć, w jakich warunkach czekają one na nowy dom. Swoje marzenia dzieci wyraziły w formie plastycznej- list do św. Mikołaja a następnie, ćwicząc umiejętności językowe, przekazały je swoim koleżankom i kolegom. Tropiciele dowiedziały się, o jakim prezencie urodzinowym marzy Dzieciątko Jezus i postanowiły przynieść Mu na urodziny serca pełne dobrych uczynków. W ramach kalendarza adwentowego wykonywały codziennie dobre uczynki spisane na kolorowych serduszkach, które zawisły na świątecznym drzewku w każdym domu w wigilię Bożego Narodzenia. 

Przed świętami nie zabrakło również śpiewania kolęd oraz rozmów nt. Bożonarodzeniowych obrzędów i tradycji. Korzystając z książki G. Kasdepke Bon czy ton? savoir-vivre dla dzieci, przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze zasady dobrego zachowania, np. przy stole. Dzieci wykonały ozdoby choinkowe i samodzielnie udekorowały świąteczne drzewko. Korzystając z gościnności gospodarzy, w pracowni kulinarnej SP w Supraślu upiekły pierniczki. Zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na warsztaty Bożonarodzeniowe, by wspólnie wykonać bombki choinkowe techniką decoupage.

W grudniu dzieci kontynuowały także edukację pro zawodową, w ramach której uczestniczyły w spotkaniu z malarką p. Agatą Michałowską i przyrodnikiem z PKPK. 


 

Listopad w Tropicielach

W listopadzie Tropiciele poszerzyły swoją wiedzę na temat chmur, ich rodzajów i procesu ich powstawania. Przeprowadziły eksperyment, by obserwować proces parowania wody i skraplania się pary wodnej. Sprawdzały też co pływa, a co tonie. Stawiały hipotezy i je potwierdzały. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze deszcz i stworzyły model obiegu wody w przyrodzie w formie pracy plastyczno-technicznej. Zakupiony przez Panią Dyrektor kalendarz pogody pozwoli im stawać się coraz baczniejszymi obserwatorami zmian zachodzących w przyrodzie, a więc także uwrażliwi ich na otaczający świat. 

W listopadzie obchodziliśmy także Dzień Pluszowego Misia. Dzieci świetnie się bawiły z przyniesionymi do przedszkola maskotkami na imprezie ogólnoprzedszkolnej. Odebrały nagrody za udział w konkursie plastycznym Mój przyjaciel miś a oglądając kultowe już bajki dla dzieci, przypomniały sobie różne misie pochodzące z filmów animowanych.

W listopadzie był też czas na rozmowy o zawodach wykonywanych przez ludzi a przy okazji o prawach dzieci i ich obowiązkach oraz o wynikających z nich konsekwencjach. Dzieci utrwaliły sobie nazwy zawodów. Z dumą opowiadały o zawodach wykonywanych przez rodziców. Poznały atrybuty ludzi pracujących w danym zawodzie a na podstawie wiersza Juliana Tuwima Wszyscy dla wszystkich przekonały się o konieczności współpracy ludzi z różnych zawodów. Temat zawodów zakończyły dniem z hasłem przewodnim: Kim będę w przyszłości. Dzieci rysowały siebie za dwadzieścia lat, dyskutowały na temat zawodu, który będą wykonywać oraz na temat uczucia ciekawości. 

W listopadzie Tropiciele zajęli się także tematem zmysłów człowieka. Wykorzystali do tego wiele różnorodnych doświadczeń. Poznali w ten sposób działania i funkcję wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Niezwykle ważne w tym kontekście było uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne. Dzięki rozmowom, a także kilku ćwiczeniom, podczas których dzieci wcielały się w rolę osób niewidomych czy niesłyszących, zrozumienie dla osób niepełnosprawnych będzie znacznie większe.

Listopad to czas, by podjąć temat zbliżającej się zimy. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o zwierzętach leśnych. Dowiedziały się, w jaki sposób różne zwierzaki przygotowują się do zimy. Odkryły, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne hibernują czy chowają się np. pod liśćmi. Dowiedziały się, jak i czym dokarmiać zwierzęta zimujące w Polsce oraz czym różni się karmnik od paśnika. Wykonały indywidualne karmniki z tekturowych rolek, smalcu i ugotowanych kasz, które zawisły w przydomowych ogródkach.

Grudzień w Zdobywcach

Grupa Zdobywców grudzień rozpoczęła od wykonania rysunków dla Świętego Mikołaja oraz przygotowania listu, który został wysłany przez wszystkich do Finlandii. Z okazji Mikołajek odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który przyniósł drobne prezenty. 

Rozmawialiśmy o rodzajach drzew iglastych oraz o rodzajach choinek jakie mogą zagościć w naszych domach, od tych tradycyjnych po te bardziej nowoczesne. Przypomnieliśmy sobie świąteczne zapachy oraz wykonaliśmy pachnące cynamonem papierowe pierniczki. Poznaliśmy różne potrawy świąteczne, prawidłowe nakrycie stołu oraz tradycje świąteczne z różnych krajów na świecie. Ćwiczyliśmy sklepowy savoir- vivre podczas odgrywania scenek imitujących robienie zakupów. 

Odwiedziliśmy również wystawę p. Agaty Michałowskiej pt. Naturalnie, że kolor, gdzie mieliśmy okazję podziwiać prace autorki. Dzieci wraz z rodzicami wzięli również udział w warsztatach bożonarodzeniowych na których wspólnie malowali szopki bożonarodzeniowe.

Grudzień w Pszczółkach

Miesiąc grudzień w grupie Pszczółek to radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, w którym ubieraliśmy choinkę, braliśmy udział w konkursie Naturalna Ozdoba Świąteczna, a także uczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste. Upiekliśmy i udekorowaliśmy pierniczki na warsztatach bożonarodzeniowych z rodzicami. 

Spotkaliśmy się z Mikołajem w dniu jego imienin i dostaliśmy od niego drobne prezenty, a także wykonaliśmy pracę plastyczną z jego podobizną. Komponowaliśmy świąteczna mandalę i tworzyliśmy woreczki zapachowe. Gościliśmy w naszej sali rodziców Antka i Natalii w ramach akcji Czytający Rodzic. Odwiedziliśmy też wystawę malarską A. Michałowskiej pt. Naturalnie, że kolor z supraskimi pejzażami.

Wspólnie z wszystkimi grupami wzięliśmy również udział w akcji charytatywnej Łańcuch Dobra Stowarzyszenia Pro Salute na najdłuższy łańcuch z papieru z wynikiem 169 m na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową.

Grudzień w Odkrywcach

Przedszkolaki z grupy Odkrywców zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą przyszły nam mamy Szymona i Wiktora.

9 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W dniu Mikołajek nasze przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrani na czerwono i w mikołajowych czapeczkach. 

17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie Jasełkowe dla rodziców. Długo wraz z dziećmi wyczekiwaliśmy tego dnia. Po wielu tygodniach prób, nauki ról, tańców i kolęd z lekką tremą czekaliśmy na przybycie najważniejszych dla nas gości ? rodziców. 

Na zakończenie wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców.

Grudzień w Mróweczkach

W grudniu Mróweczki poruszyły takie tematy jak Grudniowe życzenia, Święta za pasem, Świąteczne tradycje oraz Witamy nowy rok. Dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach: do Domu ludowego na bajkę pt. Pierwsza Gwiazdka oraz Biblioteki Publicznej w Supraślu na wystawę obrazów malarki Pani Agaty Michałowskiej. 

Odwiedziła nas również mama Franka- pani Agata, która przeczytała nam książkę pt.  Domy Zwierząt. 

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w konkursie Naturalna Ozdoba na Choinkę organizowanego przez Nadleśnictwo Supraśl.

W dniu 9 grudnia odbyło się także spotkanie ze Świętym Mikołajem. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia mieliśmy okazję obejrzeć jasełka, które przedstawiła grupa Odkrywców.

Podczas spotkania z rodzicami na warsztatach bożonarodzeniowych dzieci zaprezentowały piękne piosenki oraz wspólnie wykonaliśmy piękne bombki.  

Listopad w Zdobywcach

W listopadzie Zdobywcy rozmawiali na temat chmur oraz stworzyli własne chmurki przy użyciu słomek i białej farby. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Odwiedziliśmy również pobliski paśnik i zanieśliśmy wcześniej nazbierane żołędzie oraz pokarm dla ptaków. Innym tematem, który został poruszony były zwierzęta domowe, gdzie dzieci poznały gatunki zwierząt jakie można hodować w domu oraz dowiedziały się w jaki sposób się nimi opiekować. 

Zdobywcy poznali również zawód weterynarza i wzięli udział w leczeniu pluszowej pandy, stworzyli również własne papierowe rybki do kartonowego akwarium. Rozmawialiśmy również o zawodach jakie możemy wykonywać. Odwiedziła nas Pani Ela, która opowiedziała o zawodzie pielęgniarki. Dzieci rozmawiały również na temat praw i obowiązków dziecka. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach z robotem i dowiedzieli się więcej na ich temat. 

Odwiedziła nas również Pani Ewelina mama Inki, która przeczytała nam opowiadanie o Słoniu Tumtumie. W listopadzie mogliśmy świętować urodziny Lilii oraz Sary. 

Obchodziliśmy Dzień Niepodległości, który uczciliśmy występem, podczas którego zaśpiewaliśmy piosenkę oraz wyrecytowaliśmy wiersz w odświętnych strojach. Obchodzony był również Światowy Dzień Wcześniaka, Zdobywcy z tej okazji mieli na sobie fioletowy element garderoby. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, Zdobywcy przynieśli tego dnia własne misie do przedszkola, wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego Mój Przyjaciel Miś oraz w grach i zabawach na sali rekreacyjnej.