Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu


GALERIA wydarzeń

Witamy w dziale galeria

Styczeń w Zajączkach

Styczeń w Zajączkach był bardzo intensywny. Mieliśmy wiele ciekawych zajęć i wydarzeń: bawiliśmy się z chustą animacyjną, segregowaliśmy ubrania łącząc je z porami roku. 

Styczeń to miesiąc zabaw karnawałowych, więc i Zajączki zamieniły się w różne postaci i bawiły się na przedszkolnym Balu Karnawałowym. Świętowaliśmy także Dzień Babci i Dziadka, na którym najmłodsze przedszkolaki podziękowały Babciom i Dziadkom za ich miłość śpiewając, tańcząc i recytując wierszyk. 

Obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Lego.  

Styczeń w Zdobywcach

Zdobywcy styczeń rozpoczęli tematem odnośnie Nowego Roku, a następnie rozmawiali o tym co można robić zimą. Wykonali pingwiny przy użyciu plasteliny, powtórzyli jakie zwierzęta możemy spotkać na północnym i południowym kole podbiegunowym. Następnie rozmawiali o karnawale, wykonali swoje własne maski karnawałowe oraz brali udział w Balu Karnawałowym.

 W styczniu Zdobywcy obchodzili również dwa bardzo ważne święta- Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji przygotowali występ dla swoich kochanych babć oraz dziadków, wykonali prace plastyczne przy użyciu bibuły, rozmawiali też o tym jak mogą sami pomagać starszym osobom. 

Ostatnim tematem był program Czyste powietrze wokół nas. W związku z tym Zdobywcy wybrali się na spacer w poszukiwaniu źródeł dymu. Rozmawiali o tym co może dymić i o szkodliwości dymu tytoniowego. Stworzyli w grupach pracę, która przedstawia świat z dymem oraz bez dymu. 

W tym miesiącu również świętowaliśmy urodziny Taidy, Inki i Victora oraz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. 

Styczeń w Odkrywcach

W styczniu Odkrywcy bawili się  na wielkim Balu Karnawałowym. Dzieci poprzebierane były za bohaterów znanych bajek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. 

21 styczniu  zaprosiliśmy  swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka na przedstawienie Jasełkowe wyrażając w ten sposób swoją miłość i oddanie.

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego, który był świetną okazją do dobrej zabawy. Układanie klocków pobudziło nie tylko kreatywność, ale i wyobraźnię dzieci.

W tym miesiącu rozmawialiśmy o baśniach, bajkach i legendach. Odnosząc się do doświadczeń dzieci, utrwaliliśmy pojęcia morał i szukaliśmy głównych przesłań w znanych baśniach. Dzięki temu dzieci miały okazję nauczyć się odróżniać fikcję od rzeczywistości, doświadczyć empatii oraz zrozumieć konsekwencje swoich zachowań. Na przykładzie znanych baśni dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa.


 

Styczeń w Mróweczkach

Styczeń dla Mróweczek był miesiącem pełnym radości i niezapomnianych przeżyć. 

Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych wydarzeniach. Korzystając z zimowej aury wybraliśmy się na spacer, gdzie dzieci mogły podziwiać ośnieżone drzewa. Była to doskonała okazja do rozmów o zimowych zjawiskach atmosferycznych.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń był Bal Karnawałowy. Dzieci przyszły przebrane w kolorowe kostiumy. Były zabawy ruchowe, tańce oraz mnóstwo śmiechu i radości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy specjalny występ artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, wręczyły upominki oraz wykonały wspólny taniec z Babciami i Dziadkami.

Podczas Dnia Lego dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności konstrukcyjne. 

Realizowaliśmy Program edukacyjny Czyste Powietrze wokół nas, który ma na celu w szczególności uwrażliwić dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.


 

Grudzień w Zajączkach

Grudzień w grupie Zajączki upłynął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonywały sensoryczne zadania z kalendarza adwentowego, ćwiczyły motorykę małą wykonując prace plastyczne.

 Wystąpiły także przebrane za Elfy przed swoimi rodzicami. Razem z nimi uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, na których deklarowały pierniki oraz wykonywały papierowe aniołki.  

Grudzień w Tropicielach

Grudzień to czas okazywania sobie nawzajem życzliwości i dobroci. To niezwykle ważne, żeby w tym świątecznym czasie nie tylko rozmawiać z dziećmi o pomocy dla innych, ale przede wszystkim wprowadzać ją w czyn. Dlatego też Tropiciele i ich rodzice zaangażowali się w akcje charytatywne na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Łańcuch dobra oraz schroniska dla zwierząt Dolina Dolistówki. Dzieci mogły osobiście przekazać zebraną karmę bezdomnym psiakom i kociakom oraz zobaczyć, w jakich warunkach czekają one na nowy dom. Swoje marzenia dzieci wyraziły w formie plastycznej- list do św. Mikołaja a następnie, ćwicząc umiejętności językowe, przekazały je swoim koleżankom i kolegom. Tropiciele dowiedziały się, o jakim prezencie urodzinowym marzy Dzieciątko Jezus i postanowiły przynieść Mu na urodziny serca pełne dobrych uczynków. W ramach kalendarza adwentowego wykonywały codziennie dobre uczynki spisane na kolorowych serduszkach, które zawisły na świątecznym drzewku w każdym domu w wigilię Bożego Narodzenia. 

Przed świętami nie zabrakło również śpiewania kolęd oraz rozmów nt. Bożonarodzeniowych obrzędów i tradycji. Korzystając z książki G. Kasdepke Bon czy ton? savoir-vivre dla dzieci, przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze zasady dobrego zachowania, np. przy stole. Dzieci wykonały ozdoby choinkowe i samodzielnie udekorowały świąteczne drzewko. Korzystając z gościnności gospodarzy, w pracowni kulinarnej SP w Supraślu upiekły pierniczki. Zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na warsztaty Bożonarodzeniowe, by wspólnie wykonać bombki choinkowe techniką decoupage.

W grudniu dzieci kontynuowały także edukację pro zawodową, w ramach której uczestniczyły w spotkaniu z malarką p. Agatą Michałowską i przyrodnikiem z PKPK. 


 

Listopad w Tropicielach

W listopadzie Tropiciele poszerzyły swoją wiedzę na temat chmur, ich rodzajów i procesu ich powstawania. Przeprowadziły eksperyment, by obserwować proces parowania wody i skraplania się pary wodnej. Sprawdzały też co pływa, a co tonie. Stawiały hipotezy i je potwierdzały. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze deszcz i stworzyły model obiegu wody w przyrodzie w formie pracy plastyczno-technicznej. Zakupiony przez Panią Dyrektor kalendarz pogody pozwoli im stawać się coraz baczniejszymi obserwatorami zmian zachodzących w przyrodzie, a więc także uwrażliwi ich na otaczający świat. 

W listopadzie obchodziliśmy także Dzień Pluszowego Misia. Dzieci świetnie się bawiły z przyniesionymi do przedszkola maskotkami na imprezie ogólnoprzedszkolnej. Odebrały nagrody za udział w konkursie plastycznym Mój przyjaciel miś a oglądając kultowe już bajki dla dzieci, przypomniały sobie różne misie pochodzące z filmów animowanych.

W listopadzie był też czas na rozmowy o zawodach wykonywanych przez ludzi a przy okazji o prawach dzieci i ich obowiązkach oraz o wynikających z nich konsekwencjach. Dzieci utrwaliły sobie nazwy zawodów. Z dumą opowiadały o zawodach wykonywanych przez rodziców. Poznały atrybuty ludzi pracujących w danym zawodzie a na podstawie wiersza Juliana Tuwima Wszyscy dla wszystkich przekonały się o konieczności współpracy ludzi z różnych zawodów. Temat zawodów zakończyły dniem z hasłem przewodnim: Kim będę w przyszłości. Dzieci rysowały siebie za dwadzieścia lat, dyskutowały na temat zawodu, który będą wykonywać oraz na temat uczucia ciekawości. 

W listopadzie Tropiciele zajęli się także tematem zmysłów człowieka. Wykorzystali do tego wiele różnorodnych doświadczeń. Poznali w ten sposób działania i funkcję wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Niezwykle ważne w tym kontekście było uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne. Dzięki rozmowom, a także kilku ćwiczeniom, podczas których dzieci wcielały się w rolę osób niewidomych czy niesłyszących, zrozumienie dla osób niepełnosprawnych będzie znacznie większe.

Listopad to czas, by podjąć temat zbliżającej się zimy. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o zwierzętach leśnych. Dowiedziały się, w jaki sposób różne zwierzaki przygotowują się do zimy. Odkryły, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne hibernują czy chowają się np. pod liśćmi. Dowiedziały się, jak i czym dokarmiać zwierzęta zimujące w Polsce oraz czym różni się karmnik od paśnika. Wykonały indywidualne karmniki z tekturowych rolek, smalcu i ugotowanych kasz, które zawisły w przydomowych ogródkach.

Grudzień w Zdobywcach

Grupa Zdobywców grudzień rozpoczęła od wykonania rysunków dla Świętego Mikołaja oraz przygotowania listu, który został wysłany przez wszystkich do Finlandii. Z okazji Mikołajek odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który przyniósł drobne prezenty. 

Rozmawialiśmy o rodzajach drzew iglastych oraz o rodzajach choinek jakie mogą zagościć w naszych domach, od tych tradycyjnych po te bardziej nowoczesne. Przypomnieliśmy sobie świąteczne zapachy oraz wykonaliśmy pachnące cynamonem papierowe pierniczki. Poznaliśmy różne potrawy świąteczne, prawidłowe nakrycie stołu oraz tradycje świąteczne z różnych krajów na świecie. Ćwiczyliśmy sklepowy savoir- vivre podczas odgrywania scenek imitujących robienie zakupów. 

Odwiedziliśmy również wystawę p. Agaty Michałowskiej pt. Naturalnie, że kolor, gdzie mieliśmy okazję podziwiać prace autorki. Dzieci wraz z rodzicami wzięli również udział w warsztatach bożonarodzeniowych na których wspólnie malowali szopki bożonarodzeniowe.

Grudzień w Pszczółkach

Miesiąc grudzień w grupie Pszczółek to radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, w którym ubieraliśmy choinkę, braliśmy udział w konkursie Naturalna Ozdoba Świąteczna, a także uczyliśmy się rozpoznawać drzewa iglaste. Upiekliśmy i udekorowaliśmy pierniczki na warsztatach bożonarodzeniowych z rodzicami. 

Spotkaliśmy się z Mikołajem w dniu jego imienin i dostaliśmy od niego drobne prezenty, a także wykonaliśmy pracę plastyczną z jego podobizną. Komponowaliśmy świąteczna mandalę i tworzyliśmy woreczki zapachowe. Gościliśmy w naszej sali rodziców Antka i Natalii w ramach akcji Czytający Rodzic. Odwiedziliśmy też wystawę malarską A. Michałowskiej pt. Naturalnie, że kolor z supraskimi pejzażami.

Wspólnie z wszystkimi grupami wzięliśmy również udział w akcji charytatywnej Łańcuch Dobra Stowarzyszenia Pro Salute na najdłuższy łańcuch z papieru z wynikiem 169 m na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową.

Grudzień w Odkrywcach

Przedszkolaki z grupy Odkrywców zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą przyszły nam mamy Szymona i Wiktora.

9 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W dniu Mikołajek nasze przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrani na czerwono i w mikołajowych czapeczkach. 

17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie Jasełkowe dla rodziców. Długo wraz z dziećmi wyczekiwaliśmy tego dnia. Po wielu tygodniach prób, nauki ról, tańców i kolęd z lekką tremą czekaliśmy na przybycie najważniejszych dla nas gości ? rodziców. 

Na zakończenie wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców.

Grudzień w Mróweczkach

W grudniu Mróweczki poruszyły takie tematy jak Grudniowe życzenia, Święta za pasem, Świąteczne tradycje oraz Witamy nowy rok. Dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach: do Domu ludowego na bajkę pt. Pierwsza Gwiazdka oraz Biblioteki Publicznej w Supraślu na wystawę obrazów malarki Pani Agaty Michałowskiej. 

Odwiedziła nas również mama Franka- pani Agata, która przeczytała nam książkę pt.  Domy Zwierząt. 

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w konkursie Naturalna Ozdoba na Choinkę organizowanego przez Nadleśnictwo Supraśl.

W dniu 9 grudnia odbyło się także spotkanie ze Świętym Mikołajem. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia mieliśmy okazję obejrzeć jasełka, które przedstawiła grupa Odkrywców.

Podczas spotkania z rodzicami na warsztatach bożonarodzeniowych dzieci zaprezentowały piękne piosenki oraz wspólnie wykonaliśmy piękne bombki.  

Listopad w Zdobywcach

W listopadzie Zdobywcy rozmawiali na temat chmur oraz stworzyli własne chmurki przy użyciu słomek i białej farby. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Odwiedziliśmy również pobliski paśnik i zanieśliśmy wcześniej nazbierane żołędzie oraz pokarm dla ptaków. Innym tematem, który został poruszony były zwierzęta domowe, gdzie dzieci poznały gatunki zwierząt jakie można hodować w domu oraz dowiedziały się w jaki sposób się nimi opiekować. 

Zdobywcy poznali również zawód weterynarza i wzięli udział w leczeniu pluszowej pandy, stworzyli również własne papierowe rybki do kartonowego akwarium. Rozmawialiśmy również o zawodach jakie możemy wykonywać. Odwiedziła nas Pani Ela, która opowiedziała o zawodzie pielęgniarki. Dzieci rozmawiały również na temat praw i obowiązków dziecka. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach z robotem i dowiedzieli się więcej na ich temat. 

Odwiedziła nas również Pani Ewelina mama Inki, która przeczytała nam opowiadanie o Słoniu Tumtumie. W listopadzie mogliśmy świętować urodziny Lilii oraz Sary. 

Obchodziliśmy Dzień Niepodległości, który uczciliśmy występem, podczas którego zaśpiewaliśmy piosenkę oraz wyrecytowaliśmy wiersz w odświętnych strojach. Obchodzony był również Światowy Dzień Wcześniaka, Zdobywcy z tej okazji mieli na sobie fioletowy element garderoby. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, Zdobywcy przynieśli tego dnia własne misie do przedszkola, wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego Mój Przyjaciel Miś oraz w grach i zabawach na sali rekreacyjnej. 


 

Listopad w Zajączkach

Listopad Zajączkom upłynął pod znakiem zajęć sensorycznych, przez co dzieci rozwijały swoje zmysły. Bawiły się piórkami, chodziły bosymi stópkami po różnych fakturach, szukały różnych przedmiotów w magicznym worku. 

Brały także udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, na której śpiewały piosenkę o Polsce. Uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nasze panie pedagog i psycholog.

 Świętowały Dzień Wcześniaka (m.in. wykonały własnoręcznie piękne fioletowe serduszka), a także Dzień Pluszowego Misia- najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci.  

Listopad w Pszczółkach

W LISTOPADZIE DZIECI Z GRUPY ?MONTESSORI- PSZCZÓŁKI? realizowały program z doradztwa zawodowego Kim będę gdy dorosnę, podczas którego poznawali zawody wykonywane przez ich rodziców, których gościliśmy w naszej grupie ? kucharza (tatę Zuzi) oraz dostawcę pieczywa (tatę Franka). Powstała również piękna praca plastyczna o zawodzie kucharza. 

Bawiliśmy się wspólnie w czasie zabaw muzycznych podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz wystąpiliśmy z tańcem patriotycznym podczas koncertu pieśni patriotycznych z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Wzięliśmy również udział w akcji edukacyjno- zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Wcześniaka wykonując symboliczne fioletowe serce. To był miły i pracowity miesiąc.

Listopad w Odkrywcach

W listopadzie  z Odkrywcami rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. Utrwalaliśmy informacje dotyczące opieki nad zwierzętami domowymi, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nich. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne poprzez utrwalenie przemienności dnia i nocy. Rozmawialiśmy o tym czym różni się dzień od nocy. Zapoznaliśmy się z cyklem obiegu wody w przyrodzie. Gościliśmy wyjątkowego gościa ? Panią Leśnik z Nadleśnictwa Supraśl. Pani Katarzyna Sobolewska opowiadała o owadach. 11 listopada wzięliśmy udział w uroczystej akademii upamiętniającej 106 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchodziliśmy Dzień  Pluszowego Misia. Wzięliśmy również udział w akcji fioletowelove2024 organizowanej podczas Światowego Dnia Wcześniaka oraz w Akcji Górze grosza. 


 

Listopad w Mróweczkach

W listopadzie w Mróweczkach urodziny obchodzili Iga, Krzyś i Jaś Ż.

W związku z programem profilaktycznym Kim będę, gdy dorosnę dzieci odwiedziły pobliską lecznicę w celu zapoznania się z pracą weterynarza. Gościliśmy również mamę Leny, panią Magdę, która opowiedziała dzieciom o zawodzie adwokata. W przedszkolu obchodziliśmy także Święto Odzyskania Niepodległości, gdzie dzieci poznały bliżej symbole narodowe.

W ramach edukacji outdorowej pani Katarzyna Sobolewska, rozmawiała z dziećmi o tym jak leśne zwierzęta przygotowują się do zimy. My także pomogliśmy ptakom poprzez rozwieszenie pokarmu w pobliskim lesie. 

W ramach programu czytający rodzic odwiedziły nas: mama Huberta, mama Franka, mama Emmy oraz mama Liliany. 

Październik w Zdobywcach

W październiku obchodziliśmy Dzień bez przemocy. Omówiliśmy Kodeks Standardów Małoletnich. W tym dniu odwiedzili nas również Ratownicy Medyczni. Poznaliśmy cykl rozwojowy roslin od ziarenka do owoca. Zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową.

Wyjechaliśmy także na wycieczkę autokarową do Białegostoku na spektakl pt: Kopciuszek, oraz do Fabryki Misia. Na zajęciach Outdoorowych w tym miesiącu kodowaliśmy w lesie, obserwowaliśmy mrowisko, wspinaliśmy się po kłodach, chodziliśmy po kałużach i szukaliśmy pani Jesieni. Rozmawialiśmy o zwierzętach żyjących w lesie, o tym dlaczego liście zmieniają kolor i po co drzewom szyszki. Swoje 5 urodziny obchodziły Ania i Klaudia. Od października znów odwiedzamy Bibliotekę Publiczną w Supraślu w ramach czytania książek. 

Poznaliśmy różne rodzaje muzyki i techniki plastyczne. Dzieci wykonały prace farbą i sznurkiem. W wolnym czasie bawiliśmy się na Magicznym Dywanie. Listopad zakończyliśmy listopadowymi wspomnieniami . Rozmawialiśmy o członkach naszych rodzin, dowiedzieliśmy się jak spędzali czas i w co się bawili nasi dziadkowie. Odwiedziliśmy grób Nieznanego Żołnierza na którym zapaliliśmy znicz oddając w ten sposób hołd wszystkim poległem.


 

Październik w Zajączkach

W październiku Zajączki pierwszy raz udały się na wycieczkę. Miejscem docelowym była Poczta Polska w Supraślu. Dzieci podarowały Pani pracującej na poczcie mały prezent oraz złożyły życzenia z okazji Dnia Poczty Polskiej. 

W tym miesiącu także obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Tego dnia przypomniały sobie jak należy prawidłowo myć ręce, dlaczego to robimy a na koniec odbiły swoje rączki na brystolu. 

Oprócz tego codziennie świetnie się bawiły w sali podczas zajęć dydaktycznych, szczególnie polubiły zabawy ruchowe, a także uczyły się jak rozpoznać jesień w przyrodzie. 

Październik w Tropicielach

Październik upłynął nam pod znakiem jesieni. Zgromadzone liście, kasztany, żołędzie i inne atrybuty, które przynieśliśmy z lasu, stały się okazją do działań manipulacyjnych, klasyfikacji, segregacji obiektów według kształtu i koloru, układania rytmów (także muzycznych). Na materiale przyrodniczym dodawaliśmy i odejmowaliśmy, graliśmy w Kółko ? krzyżyk a tworząc przestrzenne ilustracje wybranych gatunków drzew, ćwiczyliśmy nie tylko umiejętności klasyfikacyjne ale również umiejętność współpracy w zespole.

Dzięki pracy plastycznej (liścia wykonanego techniką frotażu) poznaliśmy dokładną budowę liścia. Podczas zajęć i wykonywania doświadczeń związanych z pobieraniem wody przez roślinę, wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą i dowiedzieliśmy się, dlaczego liście zmieniają kolor.

Poprzez doświadczenia przyrodnicze dowiedzieliśmy się, po co drzewom są szyszki i w jaki sposób chronią one swoje nasionka przed wilgocią.

W tym miesiącu wykonaliśmy różne prace plastyczne, które nie tylko kształtują motorykę małą (korale z jarzębiny), ale przede wszystkim rozbudzają naszą kreatywność (jesienne mandale, ilustracja głównego bohatera opowiadania).

W październiku świętowaliśmy XXIV Dzień Papieski. Na lekcjach religii poznawaliśmy postać św. Jana Pawła II i grając na bębnach, ćwiczyliśmy piosenkę Święty uśmiechnięty. Solidnie przygotowani udaliśmy się do kościoła, by spotkać się z seniorkami i poznać potrzeby osób w podeszłym wieku oraz sposoby niesienia im pomocy. Złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, że będziemy pomagać potrzebującym oraz opiekować się osobami starszymi i chorymi. A znakiem tego zobowiązania były sylwety naszych pomocnych dłoni pozostawione przed obrazem naszego patrona św. Jana Pawła II.

W tym miesiącu rozmawialiśmy także o naszych pupilach ? zwierzętach domowych. Mieliśmy okazję do pochwalenia się wiedzą i doświadczeniami związanymi z hodowaniem domowego zwierzątka. W galerii przedszkolnej zawiesiliśmy nasze prace wykonane z papierowych talerzyków i kolorowego papieru, ilustrujące najpopularniejsze zwierzęta domowe (psy, koty i rybki).

Październik w Odkrywcach

I tak minął październik w grupie Odkrywców. Już jesień-wiec tematyka owoców, warzyw i innych darów jesieni. Dzieci poznały już cztery litery, uczestniczyły w spotkaniu z ratownikami medycznymi. Rozmawiały jak dbać o zdrowie i co należy jeść, by mieć energię i cieszyć się zdrowiem. Aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka Panią Joannę D., mamę Szymona. 

Wyjechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Białegostoku na przedstawienie i zabawy w Fabryce Misia.