O PRZEDSZKOLU

O naszym przedszkolu...

Nasze Przedszkole znajduje się w północno-wschodniej części Polski, w małym malowniczym miasteczku Supraśl. Mieści się w zbudowanym specjalnie do tego celu wolnostojącym budynku, a otoczone jest pięknym, bogatym w zieleń, zagospodarowanym ogrodem, który w latach 2020 - 2023 przeszedł generalny remont. Wymienione zostały zabawki terenowe, powstała:

- strefa relaksu z hamakami,

- strefa dla odważnych - z dwoma tunelami podziemnymi,

- strefa sensoryczna ze ścieżką sensoryczną oraz zewnętrznymi urządzeniami muzycznymi,

- miasteczko "Dziki Zachód znajdujące się w jednej z piaskownic,

- strefa budowlańców - druga piaskownica z wielką koparką,

- strefa zręcznościowa z dużym torem przeszkód,

- amfiteatr,

- huśtawki, gniazda,

- urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych - karuzela oraz huśtawka,

- mały plac zabaw dlla dzieci najmłodszych.

Placówka wyposażona jest w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne i sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych.

Dysponujemy 6 salami dydaktycznymi dla dzieci (wraz z sanitariatami), w których znajdują się Monitor Interaktywny lub Tablica Interaktywna, salą lustrzaną - rekreacyjną,, salą do Terapii Integracji Sensorycznej oraz gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej,  gabinetem do terapii pedagogicznej, psychologicznej i logopedycznej, szatnią dla dzieci oraz pomieszczeniami kuchennymi i administracyjnymi.

W naszej placówce działa system monitoringu, co sprawia, że dzieci są bezpieczne, a my mamy pewność, że nasze pociechy odbierane są przez swoich rodziców/opiekunów.

Przedszkole nasze należy do sieci placówek promujących zdrowie, jest otwarte na potrzeby Dzieci i ich Rodziców, wspiera rozwój intelektualny, fizyczny oraz aktywność twórczą Dzieci, promuje zdrowy tryb życia. Zapewniamy opiekę dydaktyczno - wychowawczą na światowym poziomie. W naszym Przedszkolu Dzieci są radosne, pogodne, ciekawe świata.

Wobec Rodziców pełnimy funkcję doradczą, wspieramy ich działania wychowawcze, świadczymy specjalistyczną pomoc w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych Dziecka (psycholog, pedagog specjalny, logopeda, rehabilitant ruchowy, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna). Ściśle współpracujemy z Rodzicami, każdego roku wspólnie uzgadniamy kierunki i zakres działań wychowawczych, na bieżąco informujemy o postępach Dziecka, prowadzimy punkt informacyjno-konsultacyjny dla wszystkich Rodziców Dzieci w wieku od 3 do 7 lat z terenu Gminy Supraśl, współpracując z Powiatową Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Białymstoku.