Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu


GALERIA wydarzeń

Witamy w dziale galeria

Świąteczne przygotowania w grupie Krasnoludków
Wspólnie z panią najmłodsze przedszkolaki  postanowiły upiec przepyszne pierniczki i ozdobić je jak najbardziej kolorowo. Gdy porządnie umyły ręce, założyły fartuszki, rozpoczęło się ugniatanie i wycinanie przeróżnych kształtów przy pomocy foremek. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy.
Zajęcia florystyczne w grupie ''Elfów''

W dniu 03.12.2013 w grupie 4-latków (Elfy) odbyły się warsztaty florystyczne pt. „Dekoracja stołu wigilijnego”.

Organizatorem warsztatów była p. Sylwia Ostaszewska-Abramowicz (właścicielka kwiaciarni „Bukiet” w Supraślu).

 

Pod fachowym okiem p. Sylwii rodzice wraz z dziećmi wykonali świąteczne stroiki, które zabrali do swoich domów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy oraz czekoladowego Mikołaja.

Odwiedziny wolontariuszek z Supraśla

Dnia 20.11.2013r. gośćmi naszego przedszkola były panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzieci powitały je z entuzjazmem. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Babcie nauczyły dzieci piosenek i zabaw, w które same bawiły się będąc w przedszkolu. Goście przygotowali konkurs z zagadkami, nagrodami – własnoręcznie wykonanymi warzywami. Spotkanie zakończyło się zabawami z chustą animacyjną i wspólną dyskoteką.

Dzieci posumowały spotkanie: „Takiej zabawy nie było jeszcze w świecie”.

 

Zapraszamy Panie ponownie.

Poznajemy techniki dawnej medycyny i farmacji

    

  22. X 2013 r. dwie grupy sześciolatków z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im J. P. II  w Supraślu wybrały się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci mogły się zapoznać z tajemniczym światem dawnej apteki; jak wyglądały naczynia, narzędzia do wytwarzania leków i mikstur. Oryginalne przestrzenie tzn; meble, eksponaty przeniosły nasze dzieci w świat znany nam tylko z fotografii czy filmów. W laboratorium dawnej apteki, każde dziecko miało możliwość wykonać własną tabletkę „szczęścia”, którą zabrało do domu. Celem tych zajęć był interaktywny kontakt dzieci z eksponatem, oraz przedstawienie wiedzy prozdrowotnej w bardzo ciekawy sposób, rozwijając  w dzieciach  kreatywność i ciekawość świata.

Będąc w Muzeum Medycyny i Farmacji, nie mogliśmy się oprzeć by nie zwiedzić pięknego Pałacu Branickich, zwiedziliśmy nie tylko sale pałacu, ale także jego podziemia czy piękny  ogród, który obecnie wygląda tak samo jak w czasach panowania Jana Klemensa Branickiego.  Wycieczka ta dała naszym podopiecznym wiele radości i szczęścia, ale także poprzez interaktywność mogły poznać dawny świat medycy  i farmacji.