Projekty unijne/rządowe

Gmina Supraśl realizuje projekt „Praca z Asystentem - szansą dla prawidłowego rozwoju dziecka" (projekt grantowy pn. „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”).

Okres realizacji projektu 01.03.2022 roku do 31.03.2023r.

W ramach projektu zostało zatrudnionych 6 Asystentów ucznia ze specjalnymi potrzebami (ASPE), po dwóch w placówkach: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ogrodniczkach (Przedszkole Samorządowe), Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu, Szkoła Podstawowa w Sobolewie.

Wsparciem zostało objętych 6 dzieci/uczniów ze wskazanych placówek.

Celem głównym projektu jest poprawa funkcjonowania dzieci objętych wsparciem w zakresie komunikacji, samoobsługi w okresie objęcia wsparciem ASPE (10 miesięcy od daty podpisania umowy z ASPE).

W ramach projektu Asystenci wezmą udział w specjalnych szkoleniach podnoszących ich kompetencje do pracy z dzieckiem, które zostało objęte ich wsparciem.

Wartość projektu i wysokość dofinansowania wynosi 191 476,20 zł.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty

.................................................................................................

W  Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu cały czas trwa realizacji projektu pn. „Rozwijamy skrzydła – rozwój kompetencji kluczowych u dzieci”. Kilka zajęć zostało zakończonych w ubiegłym, roku szkolnym, pozostałe są nadal kontynuowane. Ich koniec został zaplanowany na czerwiec 2022r.

Obecnie trwające zajęcia: Multimedialne zabawy z językiem angielskim, Matematyczna Wyspa, Mały przedsiębiorca, Szachistą być!, Mały Naukowiec, Plastyczny Architekt, Teatralne Czary, Barwy dźwięków, Leśni Tropiciele. Podczas zajęć dzieci korzystają z zakupionych pomocy dydaktycznych.

W ramach projektu odbyły się także wyjazdy edukacyjno – przyrodnicze oraz warsztaty teatralne w Teatrze Lalek.

W ramach zajęć zaplanowano również wyjazdy edukacyjne. Do każdych zajęć zakupiono odpowiednie pomoce dydaktyczne.

Wartość projektu wynosi 450 871,87 zł tym dofinansowanie 383 241,08 zł.

Projekt „Rozwijamy skrzydła – rozwój kompetencji kluczowych u dzieci” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Kompetencje i kwalifikacje; Działanie 3.1. Kształcenie i edukacja; Poddziałanie; 3.1.1.Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej

DRODZY RODZICE!

W roku szkolnym 2020-2021 odbyły się następujące szkolenia kadry pedagogicznej w ramach projektu unijnego  „Rozwijamy skrzydła – rozwój kompetencji kluczowych u dzieci:

1. Szkolenie „ Programowanie z Ozobotem”

2. Szkolenie „Kuferek”

3. Szkolenie „Podstawy gry na djembe”

4. Warsztaty z pedagogiki cyrku

5. Szkolenie z „Bum bum rurek”

6. Szkolenie „ W dziką stronę  - edukacja przyrodnicza w terenie”

7. Szkolenie „Kodowanie na dywanie”

8. Szkolenie „Eksperymenty w szkole i w przedszkolu”

Kolejne odbędą się w najbliższym czasie.

Wyjazdy edukacyjne dzieci w ramach projektu unijnego „Rozwijamy skrzydła – rozwój kompetencji kluczowych u dzieci:

1. Warsztaty przyrodnicze „ Stwory z wody” w Biebrzańskim Parku Narodowym

2. Wyjazd przyrodniczy Pentowo – wioska bocianów

3. Warsztaty teatralne w Białostockim Teatrze Lalek – „Czerwony Kapturek”

Dwa wyjazdy edukacyjne dzieci odbyły się w ubiegłym roku szkolnym i jeden w tym roku szkolnym. Kolejne wyjazdy dzieci planujemy w II semestrze 2021/2022r.

****************************************************************************

Gmina Supraśl otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Rozwijamy skrzydła – rozwój kompetencji kluczowych u dzieci”. Projekt jest realizowany bezpośrednio przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu. Wartość projektu wynosi 450 871,87 zł tym dofinansowanie 383 241,08 zł.

Realizacja projektu rozpoczęła się 01.09.2020r., koniec zaś zaplanowano na 30.06.2022r.

Głównym celem projektu jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej 120 dzieciom  z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu poprzez realizację dodatkowych zajęć rozwijających ich kompetencje kluczowe, a także zdobycie nowych kwalifikacji przez 15 nauczycieli, poprzez realizację kursów/szkoleń w zakresie doskonalenia umiejętności i ich kompetencji zawodowych.

W ramach projektu realizowany jest 11 rodzajów zajęć dodatkowych, takich jak:

• Multimedialne zabawy z językiem angielskim,
  • Matematyczna Wyspa,
  • Mały Przedsiębiorca,
  • Szachistą być!,
  • Mały Naukowiec,
  • Kuferek Tajemnic,
  • Plastyczny Architekt,
  • Szalony Majsterkowicz,
  • Teatralne Czary,
  • Barwy Dźwięków,
  • Leśni Tropiciele - zajęcia terenowe.

*************************************************************************

Drodzy rodzice !

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem

rekrutacji i uczestnictwa w projekcie