Nauka zdalna

Drodzy Rodzice podajemy adresy dedykowanej poczty dla każdej grupy przedszkolnej:

GRUPA ZAJĄCZKI zajaczki.suprasl@wp.pl

GRUPA MRÓWECZKImroweczki.suprasl@wp.pl

GRUPA PSZCZÓŁKIpszczolki.suprasl@wp.pl

GRUPA ZDOBYWCY zdobywcy.suprasl@wp.pl

GRUPA TROPICIELE tropiciele.suprasl@wp.pl

GRUPA ODKRYWCYodkrywcy.suprasl@wp.pl

Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych tu inspiracji :-)

Nauczyciele Przedszkola

KOMUNIKAT DYREKTORA !!

Drodzy Rodzice,

Przed nami czas wielu zmian również kontaktów z Państwem i Państwa pociechami. Nasze spotkanie w budynku przedszkola zostało przesunięte.
Przedszkole nadal zostaje puste…, ciche… i smutne… aż do 14 kwietnia 2020r. kiedy to znów będzie nam dane powitać nasze przedszkolaki i Państwa z uśmiechem na twarzy.

Do tego czasu pozostajemy w domach.

By uatrakcyjnić pobyt w domu naszym podopiecznym nauczyciele – wychowawcy poszczególnych grup będą się z Państwem kontaktować poprzez skrzynkę mailową specjalnie utworzoną na tę okoliczność dla każdej z grup oddzielną. Proszę Państwa o przesyłanie nauczycielom swoich pociech adresów mailowych do Państwa (poprzez wysłanie sms-a do nauczyciela grupy czy wiadomości Messenger lub w inny sposób ustalony bezpośrednio z nauczycielami).

W każdy piątek nauczyciele będą wysyłać za pośrednictwem dedykowanej poczty propozycje do wspólnie spędzonego czasu w domu. Niech te zadania będą dla Państwa drogowskazem, który wyzwoli w nas wszystkich kreatywność i pomysłowość.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że edukacja to relacja, która w obecnym czasie została zaburzona.
Przytulcie swoje dzieci i powiedzcie jak bardzo je kochacie. Pozwólcie dzieciom uczyć się samodzielności, choć to może być frustrujące. Dzieci mocno potrzebują szczególnie teraz zapewnienia poczucia bezpieczeństwa przez nas dorosłych. To przecież jedna z najważniejszych i pierwszych potrzeb wg amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa.

Dbajmy o tych najmłodszych, bo uwaga Rodziców obecnie będzie skupiona na dzieciach starszych – i to zrozumiałe.

Proszę „czerpać garściami” z propozycji nauczycieli, by ten najmłodszy członek rodziny również czuł siłę sprawczą.

Beata Grochowska – Surowiec
Dyrektor przedszkola

Dzisiaj zachęcamy Was drogie dzieci do przeczytania bajki, którą przygotowała Wam nasza pani pedagog - pani Agata

Oto list, który do Was skierowała:

Drogie dzieci, drodzy Rodzice !!

Dobry chlebek to samo zdrowie. Dobry chlebek posiada wiele wartości odżywczych.

Dziś zachęcam Was bardzo gorąco do przeczytania krótkiej bajki pt: "Kret i chleb". To dobry moment by wspólnie z najbliższymi spędzić czas w kreatywny sposób. Na końcu bajki są karty, które można wydrukować i uzupełnić swoimi wspaniałymi pracami.

Zachęcam również do wspólnych wypieków chleba w domu razem z Rodzicami, Babcią i Dziadkiem. Umyjcie ręce, nałóżcie fartuszek i do pracy :)

A kiedy znowu się zobaczymy w przedszkolu, zabierzcie ze sobą wykonane rysunki i przynieście je do pokoju pedagoga. Zrobimy wystawę powstałych prac !!

Możecie również podzielić się ze mną zdjęciami jak malowaliście oraz jak pomagaliście w pieczeniu chleba.

Przesyłajcie zdjęcia na mój adres: agata.gunia@gmail.com

Bardzo ciepło wszystkich pozdrawiam.

Agata pedagog.

Bajka kret i chleb bez kart pracy

Bajka kret i chleb i karty pracy