MARZEC W ZDOBYWCACH

11 dni temu

Pierwszy tydzień marca Zdobywcy poświęcili folklorowi. Dzieci poznały przysłowia ludowe związane z marcem i wiosną. W temacie folkloru nie mogło zabraknąć strojów ludowych z różnych stron Polski, pięknych pieśni, tańca ludowego oraz sztuki ludowej. Nie zabrakło także ćwiczeń doskonalących umiejętności matematyczne, zabaw ze śpiewem i prac plastycznych.

W następnym tygodniu rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki potrafiły już rozpoznać niemal wszystkie zwierzęta hodowlane, nie miały też problemu z identyfikacją i podawaniem nazw ich młodych. Przez kolejne dni zgłębialiśmy wiedzę na temat świń, krów, owiec, baranów i kur. Poznaliśmy rośliny i narzędzia ogrodnicze. Szukaliśmy zwiastunów wiosny w najbliższym otoczeniu. Zdobywaliśmy wiedzę na temat warzyw cebulowych. Sadziliśmy cebulę, fasolę i inne roślinki. 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz przywitaliśmy wiosnę. Dzieci świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem i podaniem odgłosów wiosny. Zajmowaliśmy się także wiosennymi zwierzętami - motylem i żabą. Poznaliśmy ich cykle życia. Pełen wrażeń był ostatni tydzień marca - świąteczny. Dzieci czekały już na Wielkanoc. Poznały zwyczaje i tradycje Wielkanocne.