MARZEC W TROPICIELACH

10 dni temu

Miesiąc marzec TROPICIELE rozpoczęli od wysiewania nowalijek. Sadziliśmy szczypiorek, rzeżuchę i fasolkę, zrobiliśmy pastę jajeczną. Przygotowywaliśmy się do Wielkanocy, poznając symbole i  tradycje świąteczne - układając karty trójdzielne. Nauczyliśmy się nakrywać do stołu oraz poznaliśmy cykl życia kury.

Wykazaliśmy się również empatią wobec dzieci chorujących na dystrofię mięśniową (podopiecznych Stowarzyszenia ProSalute i pacjentów Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB), biorąc udział w akcji "List od Przyjaciela", a także zakładając kolorowe skarpetki na Dzień Osób z Zespołem Downa.

Podczas codziennej pracy znaleźliśmy także czas, by ćwiczyć koordynację ruchową, wykorzystując przy tym lekcje ciszy zgodnie z pedagogiką M. Montessori.