Listopad w Mróweczkach

5 miesięcy temu

W listopadzie grupa "Mróweczki " wzięła udział w akcji #szkolapamieta zapalając znicze na grobie Nieznanego Żołnierza. Poznaliśmy różne zjawiska przyrodnicze i pogodowe, bawiliśmy się w chmury, kałużę, krople, parę wodną. Uczyliśmy się obserwować pogodę oraz zapisywać ją za pomocą symboli. W miesiącu listopad swoje 4 urodziny obchodziła Lilianka. Odwiedziliśmy Lecznicę dla Zwierząt w nawiązaniu do tematu ?Jak dbać o zwierzęta domowe?, a nas odwiedził w przedszkolu Bili, pies który kocha dzieci. Rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy i sposobach, by pomóc im ją przetrwać, jakie pożywienie jest odpowiednie dla ptaków i w jaki sposób je zimą dokarmiać. Obchodziliśmy także" Dzień Pluszowego Misia".