Październik w Mróweczkach

6 miesięcy temu

W październiku Mróweczki obserwowały jesień, która pojawiła się w parku i w lesie oraz szukały odpowiedzi na pytania: Jakie zmiany przyniosła?, Co dzieje się z drzewami i dlaczego liście zmieniają kolory? Nawet zaśpiewały piosenkę będąc w parku specjalnie dla Pani Jesieni.

Uczyły się jak rozpoznawać grzyby w lesie, a na zajęciach ruchowych "były" na grzybobraniu.

Jesień to również pracowity czas dla zwierząt, które muszą uzupełnić zapasy na zimę. Z filmu edukacyjnego dla dzieci dowiedziały się jakie  zwierzęta zapadają w sen zimowy.

Wykonały również kilka prac plastycznych przy użyciu liścia kapusty pekińskiej, farb i obserwacji przyrodniczej. Tworzyły też jesienne barwy mieszając kolory. Próbowały przygotować zimowe przetwory ? owocowe dżemy czy kompot. Zrobiły również sałatkę owocową.

Przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Supraślu, w której Pani Ewa przeczytała dzieciom bajkę pt. ?Czerwona piłka?.

Mróweczki rozmawiały również o pomysłach na aktywność podczas jesiennych wieczorów, zabawach i o miejscach, do których można się wybrać, kiedy pada deszcz.

Rozmawiały o tym jak trzeba zachować się w Teatrze, gdyż wybrały się do prawdziwego Teatru ? Teatru Wierszalin. Dzięki pani Magdzie zwiedziły scenę, zaplecze oraz garderobę teatru, a pan Grzegorz pokazał nam magię teatralnych świateł. W sali przedszkolnej bawiły się już samodzielnie w teatr wykorzystując różne pacynki.