Mróweczki eksperymetują

Tematem przewodnim rozpoczętego tygodnia są jesienne liście. Dziś wyruszyliśmy do lasu, by w naturze przyjrzeć się kolorowym liściom i przeprowadzić eksperyment przyrodniczy. Przed wyjściem z przedszkola porównywaliśmy żyłki na liściach z naszymi żyłkami na rękach i zastanawialiśmy się, czy w liściowych żyłkach też płynie krew. W związku z tym, że w sali mieliśmy tylko wyschnięte liście, nie pozostało nam nic innego jak tylko wyruszyć na łono natury. Po drodze obserwowaliśmy oszronione liście, które w promieniach słonecznych wyglądały jak prawdziwe klejnoty. Przeprowadzony eksperyment na liściach żółtych, brązowych a nawet czerwonych zweryfikował nasze hipotezy. Potem identyfikowaliśmy liście wg gatunków drzew i bawiliśmy się przy piosence „Kolorowe listki”.