Poznajemy techniki dawnej medycyny i farmacji

22. X 2013 r. dwie grupy sześciolatków z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im J. P. II  w Supraślu wybrały się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci mogły się zapoznać z tajemniczym światem dawnej apteki; jak wyglądały naczynia, narzędzia do wytwarzania leków i mikstur. Oryginalne przestrzenie tzn; meble, eksponaty przeniosły nasze dzieci w świat znany nam tylko z fotografii czy filmów. W laboratorium dawnej apteki, każde dziecko miało możliwość wykonać własną tabletkę „szczęścia”, którą zabrało do domu. Celem tych zajęć był interaktywny kontakt dzieci z eksponatem, oraz przedstawienie wiedzy prozdrowotnej w bardzo ciekawy sposób, rozwijając  w dzieciach  kreatywność i ciekawość świata.

Będąc w Muzeum Medycyny i Farmacji, nie mogliśmy się oprzeć by nie zwiedzić pięknego Pałacu Branickich, zwiedziliśmy nie tylko sale pałacu, ale także jego podziemia czy piękny  ogród, który obecnie wygląda tak samo jak w czasach panowania Jana Klemensa Branickiego.  Wycieczka ta dała naszym podopiecznym wiele radości i szczęścia, ale także poprzez interaktywność mogły poznać dawny świat medycy  i farmacji.