Spotkanie ze Strażą Graniczną

W dniu 18.04.2013r. najstarsze dzieci uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Goście interesująco opowiadali o swojej pracy.  Podczas spotkań funkcjonariusze uczyli dzieci właściwego zachowania na drodze i przekonywali o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny na drodze, a tym samym bezpieczniejszy. Później zaprezentowali praktycznie cały sprzęt używany w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i umundurownie. Teraz już wiemy, że Straż Graniczna to jednolita, umundurowana, w pełni zawodowa formacja typu policyjnego. Wykonuje zadania związane z ochroną granicy państowej i kontrolą ruchu granicznego.