SMERFY w gabinecie stomatologicznym

WIZYTA DZIECI Z GRUPY „SMERFY” W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM
2.12.2016r. dzieci z grupy „Smerfy” wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego „Supradent” w Supraślu. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pan doktor stomatolog wraz ze swoją asystentką pokazali dzieciom sprzęt oraz narzędzia, którymi codziennie posługują się w swojej pracy: fotel dla pacjenta, aparat do rentgena i zestaw narzędzi do leczenia ząbków. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować ząbki oraz dlaczego warto to robić. Największą frajdą dla dzieci była obsługa fotela dentystycznego – podnoszenie i opuszczanie fotela, nalewanie wody do kubeczków oraz przegląd ząbków specjalną kamerą. To była zabawa! Przedszkolaki okazały się bardzo dzielnymi pacjentami, którzy nie boją się usiąść na fotelu dentystycznym.
Spotkanie to zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Na koniec spotkania dzieci serdecznie podziękowały Panu doktorowi piosenką „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda…” W nagrodę Pan stomatolog rozdał dzieciom naklejki oraz kolorowanki.
Po powrocie do Przedszkola dzieci otrzymały niespodziankę również od Pani Dyrektor – model „dużej szczęki”, aby mogły utrwalać technikę mycia ząbków.
Wizyta ta z pewnością zachęci dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania dentysty.