Nasze spotkania z książką w bibliotece

Spotkania z książką to niesamowita okazja do wspólnego słuchania bajek i opowiadań, to okazja do poznawania sylwetek pisarzy i poetów.
      Dzieci z naszego przedszkola z przyjemnością odwiedzają Bibliotekę. Tematem pierwszych spotkań jest zapoznanie z biblioteką oraz regułami zachowania sie w tak ''magicznym '' miejscu. Dzieci oglądają działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznają się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Przedszkolaki wykonują również ilustracje do ulubionych bajek, rozwiązują zagadki, biorą udział w zajęciach zorganizowanych przez studentów. Każde wyjście do biblioteki daje dziecku możliwość obejrzenia wielu książek oraz wypożyczanie ich do domu – gdzie są czytane wspólnie z rodzeństwem, rodzicami.