GRUPA ELFÓW I ICH DZIEWIĄTE SPOTKANIE W RAMACH INNOWACJI "LEŚNE LUDKI" (R.SZK. 2015/16)

"Idzie żaba na spacerek
Gdzie słoneczko i wiaterek
Skacze żabka skik, skik, skik
Nie dorówna żabce nikt"............ Żaba – to bohaterka naszych ostatnich zajęć w Arboretum. Leśne Ludki zapoznały się ze środowiskiem, w którym żyją żaby, dowiedziały się co jedzą, w jakich warunkach czują się dobrze i poznały ich etapy rozwoju. Dzieci miały okazję poznać i obejrzeć z bliska żabę oraz kijankę. Dowiedziały się, że są „żaby zielone” i „żaby brunatne”. Poznały nazwy żab chronionych i zapisanych w Czerwonej Księdze Zwierząt - ropucha szara, żaba wodna, grzebiuszka ziemna. Dzieci wsłuchiwały się w koncert żabi – potem naśladowały odgłosy żab! Wszyscy mieliśmy możliwość kumkania czy rechotania - co wywołało ogromną radość u wszystkich uczestników. Zajęcia zakończyły się wyścigiem małych żabek. To były naprawdę wspaniałe zajęcia edukacyjne.