GRUPA ELFÓW I ICH SZÓSTE SPOTKANIE W RAMACH INNOWACJI \"LEŚNE LUDKI\" (R.SZK. 2015/16)

W dniu 25.02.2016 zajęcia w ramach Innowacji pedagogicznej "Leśne ludki" odbyły się w Nadleśnictwie Krynki – w Poczopku. Przedszkolaki poprzez zabawę, gry, zagadki, obserwację zdobywały wiedzę dotyczącą zwierząt leśnych, a w szczególności ptaków. Rozróżniały ich po odgłosach – dzieci wzięły udział w słuchaniu Leśnego Koncertu. Zwiedziły Galerię Na Skraju Puszczy, gdzie oglądały i poznawały zwierzęta leśne. Dowiedziały się, w jaki sposób można mierzyć czas, poznały trzy rodzaje zegarów: dendrologiczny, równikowy i analematyczny. Podczas poszukiwania skarbów w Parku Megalitów składały życzenia przy żabie Bufosławie oraz przechodziły przez Bramę Życzeń. Czas poszukiwania skarbów był bardzo wytężoną pracą, dzieci odczytując swoje mapy szukały miejsc, w których zostały ukryte niespodzianki.