Zajączki poznają jesienną pogodę

Chociaż jesienna pogoda kojarzy się ze smutkiem, zajęcia w grupie „Zajączków” sprawiły dzieciom wiele radości. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie – wietrze, chmurach i deszczu. Poznaliśmy Dyzia, który marzył, patrząc na chmurki i za jego przykładem przyglądaliśmy się chmurom – ich kształtom i kolorom, rysowaliśmy deszcz w rytm muzyki i za pomocą słuchu rozpoznawaliśmy wiatr, burzę i rodzaj deszczu (mały, duży, ulewa). Staraliśmy się też samodzielnie stworzyć deszczową muzykę. Poznaliśmy piosenkę Zła pogoda, przy której bawiliśmy się kolorowymi krążkami, zamieniając je w kałuże, parasolki, kierownice i bębenki. Deszczowe kropelki uczyły nas dostrzegać i kontynuować regularności i rytmy oraz grupować elementy według wielkości.

Wiele radości sprawiły nam również urodziny Maksa, któremu prezenty narysowaliśmy na balonikach. Potem za pomocą igiełki pomogliśmy te „prezenty” rozpakować.