Zajączki dbają o zdrowie

Zajączki dbają o zdrowie

W przedszkolu rozmawialiśmy nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale również o tym, jak dbać o zdrowie, o wizytach u lekarza i aktywności fizycznej. Słuchaliśmy wierszy: Katar J. Brzechwy i Chory kotek S. Jachowicza. Zapoznaliśmy się również z pracą lekarza pediatry i używanymi przez niego akcesoriami (stetoskop, termometr, wziernik do ucha, szpatułka, strzykawka). Uczyliśmy się, jakich zasad trzeba przestrzegać, kiedy ma się katar (wycieranie nosa chusteczką, zasłanianie buzi w czasie kichania, mycie rąk). Rozmawialiśmy o tym, jak należy się zachowywać podczas wizyty u lekarza. Staraliśmy się przełamywać lęk przed nią poprzez zabawę tematyczną „U lekarza”, w której wcielaliśmy się w role lekarza i pacjenta.